Cytat Napisał andstach1 Zobacz post
Proponuję przeczytać jeszcze raz to co ja napisałem, a następnie swój tekst .... czym się różnią?
Jeżeli chodzi o szkielet drewniany czy stalowy ... to zwracam honor ... stalowy to nie "kanadyjski" - lecz technologia jest ta sama - choć materiał inny - o to mi chodziło.
Wood Frame - to co piszesz dotyczy DRZEWA a nie jego prefabrykatów - apeluję o rozwagę .... KVH np. to nie "drzewo".
Timber Frame - poszycie nie jest Konstrukcją ścian!!!! Może być nawet ze słomy i chałupa stoi !!!
Mur pruski - to określenie NIEMIECKIE nie Polskie polecam: http://en.wikipedia.org/wiki/Timber_framing

P.S. Coraz bardziej schodzimy z właściwego tematu, a nasza dysputa moim zdaniem nikomu nie służy

pozdrawiam ....
Ta dysputa w istocie nie służy, ale sam ją rozpętałeś.
1. Różnią się.
2. Wood Frame to DREWNO, nie DRZEWO, jeśli chodzi o ścisłość
3. KVH to też drewno, tylko trochę inaczej przygotowane. Chyba, że pisałeś o elektronicznej firmie, też ze Stanów?
4. Poszycie w Timber Frame może być konstrukcją ścian. Chyba, że mówisz o jego odmianie czyli murze pruskim.
5. Andstach, chyba uznajesz mnie za wybitnie mało inteligentną, żebym się nie domyśliła, że pruskie to niemieckie. No, sorry. Szkoda, że nie czytasz nawiasów.