dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Jakość ogrodzenia z siatki - jak reklamować?

    Hej,

    Mam zrobione ogrodzenie z siatki przez - wydawałoby się - porządną firmę. Tymczasem moim laickim okiem wykonanie pozostawia bardzo dużo do życzenia. Nie wiem tylko na jakie normy się powołać. Przede wszystkim siatka jest bardzo słabo napięta - bez problemu w dłoni ściągam druty z dwóch przeciwnych brzegów oczka siatki (a do pakerów zdecydowanie nie należę). Próba przeskoczenia przez płot z włożeniem stopy w oczko powoduje już totalne zapadnięcie się siatki. Wydaje mi się, że siatka po prostu w ogóle nie jest rozciągnięta w pionie - zresztą górny drut nie przechodzi przez górną krawędzi siatki, a przez oczka ok. 2 cm niżej. Do tego narożne słupki się widocznie wyginają, a dekle przykrywające słupki są popękane.

    Moje pytanie brzmi - jak można zmierzyć naciągnięcie siatki i na jakie normy się powołać, aby wykazać, że to jest nieprawidłowo wykonana robota?

  2. #2

    Domyślnie

    siatka sama z siebie jesli by ja naciagal jakas maszyna to bedziemy siagneli i ciagneli a ona bedzie sie wydluzala i zarazem tracila na wysokosci, naturalna kolej rzeczy.
    1. nie oszczedzamy na siatce, z doswiadczenia wiem ze siatka o srednicy drutu 3-3,5mm juz jest moim zdaniem mocna siatka
    2. narozniki musza miec podpory te ukosne podpory wbetonowane w ziemie
    3. naciagniecie siatki i naciagniecie drutu wplecionego u gory i u dolu to dwie rozne sprawy. siatke sie naciaga mocujac od slupka do slupka tak zaby byla nie za luzna, w sumie jesli siatke sie naciaga recznie to mocujemy ja do pierwszego slupka i naciagajac recznie naciagamy ile sie da i ktos drugi mocuja ja i tak dalej kolejne slupki a drut napinajacy on tylko przytrzymuje siatke w pionie przy slupkach, i nie naciagamy takiego drutu na maksa bo on sam w sobia ma taka sile ce zakladajac kluczyk na naciagacz w jednym koncu i krecac nim nawijajac drut na rolke mozna bez problemu jesli drut nie peknie wyrwac slupek na drugim koncu
    4. niedopuszcalne jest zeby siatka byla tak luzna ze z latwoscia mozna zsunac przeciwne brzegi oczka, chyba ze to bardzo cieniutka siatka ktora miala wygladac a nie sluzyc za ogrodzenie...

    ja bym skontaktowal sie z montujacymi ktorzy to robili i zwrocil na to uwage
    pozdrawiam
    Zadowolenie klienta ze wzajemnej wspolpracy... Bezcenne...

  3. #3

    Domyślnie

    Pomyśl sobie, że jak przyjdzie lato z upałami i metal się wydłuży to już wogóle będziesz miał zwis totalny.
    Problemem są słupki, jeśli się już wyginają to po dociągnięciu siatki położą się na ziemię.

    Firma może i porządna, ale w budowlance najpierw robi się tanio a później dobrze.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony