Witam , Planuje rozpoczęcie budowy domu w okresie wakacyjnym a z racji tego że jestem troche laikiem chciałem zapytać o kilka interesujących mnie rzeczy ludzi z doświadczeniem .
Otóż pierwsza rzecz to taka , że sąsiad działkę obok ma dom w surowym stanie i jest podniesiony w stosunku do mojej działki około 80-90cm .Ja również będe podnosił działkę ale czy musze fundament kopać na 1,2 w dół + 0,8-0,9 m nad ziemią ?? Daje to łącznie około 2 m fundamentu plus ława jeszcze.
Czy mogę w ziemi wykopać powiedzmy 0,6 m + to ponad ziemie . Oczywiście zakładająć zdjęcie humusu .
Drufie moje pytanie jest takie Czy ława ma być lana razem z fundamentem , czy można najpierw wylać ławę a później fundament , czy to zwiąże jedno z drugim ?? Trzecie pytanie kiedy trzeba lać chudy beton pod ławę ?? Czwarte pytanko na jaką szerokoś najlepiej kopać (koparką) , jeśli ława ma mieć 60 cm tak aby było wygodnie drenaż założyć , ocieplić fundament itd ??
Proszę o pomoc. Aha jeszcze jedno - jak samemu sprawić jaki z jakim gruntem mamy doczynienia , tzn chodzi mi o to na jaką głębokość trzeba by wykopać dołek , aby sie dowiedzieć jaki grunt jest - glina, piach , torf ?? itd