dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 395 z 693
Pokaż wyniki od 7.881 do 7.900 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #7881
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Zbysiu Napisałem od "topora" co nie oznacza, że siekierką wycinam zamki.
    Nie wiem też, czy kupowałbym drzewo z Syberii.
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  2. #7882
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    czemu? masz obiekcje? cenowe/ czy inne?

  3. #7883

    Domyślnie

    w temacie modrzewia
    proszę o podpowiedź tych co już mieszkają / wykańczają / znają itd. ...
    jakiej wielkości piec wystarczy do domu z bala pełnego (ok. 30 cm) .. własnie modrzewia z mszeniem ?
    wiekość domu ok. 120 m2
    CO + CWU (bez szaleństw )
    podłogówka ok 50 m2

    projektant wyliczył 35 kW ... chyba troszkę przegięcie

    zastanawiam się czy piecyk na ekogroszek np. 16 kW (max wyciąga 19kW) wystarczy czy mało ?
    Piotr

  4. #7884
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Peter.. sam modrzew jest ogolnie zimny.. bo trzyma zywice.. jest zimniejszy od sosny..Powiem ci tak- w domu 95 m kw mam zamontowane 5,4 KW kabla grzejnego :) i chwatit.
    Mysle ze z ekogroszkiem dasz sobie rade.. zależy ile wody masz w ukladzie grzewczym( rodzaj grzejników - aluminium, czy blaszaki stalowe )

  5. #7885
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    285
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Ja u siebie mam 15kW, powierzchnia 160 m2+garaż 40 m2 też ogrzewany. Całe ogrzewanie to kaloryfery, podłogówka to chyba w sumie z 20m2. Moc pieca wyliczył mi dystrybutor.
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  6. #7886
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    czemu? masz obiekcje? cenowe/ czy inne?
    Wątpię, czy modrzew z Polski o grubości od 35cm średnicy po środku za 560 zł brutto za kubik z lasu, będzie droższy od sprowadzanego z Syberii.
    Weź pod uwagę jeszcze, że np petervdo - nasz kolega, znalazł drzewo ze Słowacji za 400 zł netto w podobnej klasie grubości.
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  7. #7887

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    Wątpię, czy modrzew z Polski o grubości od 35cm średnicy po środku za 560 zł brutto za kubik z lasu, będzie droższy od sprowadzanego z Syberii.
    Weź pod uwagę jeszcze, że np petervdo - nasz kolega, znalazł drzewo ze Słowacji za 400 zł netto w podobnej klasie grubości.
    poprawka

    z Polski z tabliczkami

    na Słowację to pakowali z placu
    Piotr

  8. #7888
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    z całym szacunkiem.. masz racje.. parametry ilosciowe sa ok..ale nie parametry jakościowe. W maju zeszlego roku zamówiłem 80 m.szesc bala z modrzewia krajowego..bale okorowane w klasie I , średnica dło 60 gora minimum 40 cm długosc 7 metrow. Pochodzenie- karkonosze. a dokaldniej okolice Swieradowa i Gory Izerskie. .Po obrobce okazalo sie,ze nie nadaja sie do tego. do czego je przeznaczylem. Pod nozem tokarskim włokno" wstawalo" . Jerzy, Ty wiesz, co to znaczy..w sumie za metr Syberyjskiego modrzewia place 1600 zeta.. krajowy - dobry jakosciowo- wychodzi na jakies 1400- 1500 . Dla mnie jedna cholera..a obróbkę bala syberyjskiego mam w cenie 1600 .

  9. #7889

    Domyślnie

    Cytat Napisał telewy Zobacz post
    Ja u siebie mam 15kW, powierzchnia 160 m2+garaż 40 m2 też ogrzewany. Całe ogrzewanie to kaloryfery, podłogówka to chyba w sumie z 20m2. Moc pieca wyliczył mi dystrybutor.
    tylko jak dobrze pamiętam masz chyba wełnę pomiędzy balami ...
    a u mnie okrąglaczek
    Piotr

  10. #7890
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Slowacy nie maja modrzewia:):) kombinuja z daglezja:):)

  11. #7891
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    z całym szacunkiem.. masz racje.. parametry ilosciowe sa ok..ale nie parametry jakościowe. W maju zeszlego roku zamówiłem 80 m.szesc bala z modrzewia krajowego..bale okorowane w klasie I , średnica dło 60 gora minimum 40 cm długosc 7 metrow. Pochodzenie- karkonosze. a dokaldniej okolice Swieradowa i Gory Izerskie. .Po obrobce okazalo sie,ze nie nadaja sie do tego. do czego je przeznaczylem. Pod nozem tokarskim włokno" wstawalo" . Jerzy, Ty wiesz, co to znaczy..w sumie za metr Syberyjskiego modrzewia place 1600 zeta.. krajowy - dobry jakosciowo- wychodzi na jakies 1400- 1500 . Dla mnie jedna cholera..a obróbkę bala syberyjskiego mam w cenie 1600 .
    Bardzo drogo. No ale potem masz mniej roboty z takim obrabianym balem.
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  12. #7892
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    ano dokładnie.. potem montaz domu to dwa ciezkie młoty z modrzewia .i dwóch silnych..no i ten cholerny olej.. zeby bale sie na sobie poukładały, bo na sucho modrzew predzej sie zapali,. niz sie ułozy

  13. #7893

    Domyślnie

    to ja czegoś nie rozumiem petervdo kupił legalnie z tabliczką za 400 zł ty zbyszku po 1400 zł .
    No to trochę rozbieżne ceny i z kąt ta różnica ?

  14. #7894
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    maciej poczytaj dokladnie ja szukam modrzewia nie pędzonego którego przyrosty roczne to ok 1-2 mm a nie 5 , tak jak u nas w lasach .To z reguły starodrzewy..a to kosztuje. Poza tym. 1400 to drewno po obrobieniu, czyli przetoczone na wymiar, wykonane czasze zgodnie z balizacja projektowa stad ta cena Peter kupil kloca za 400 ..a ja za 1600 mam 4 metry kwadratowe sciany na gotowo z bala jednorodnego

  15. #7895
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Zbysiu Jak można drzewo "pędzić", żeby rosło szybciej? To nie ogórki z Holandii . W Syberii ze względu na klimat rośnie wolniej i to tyle. A transport, jak wychodzi?
    Ostatnio edytowane przez JerzyBw ; 21-02-2011 o 17:43
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  16. #7896

  17. #7897
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    moze to i drogo..ale za podobna cene.. 1220 brutto kupilem tarcice. 4 stronnie strugana i suszona w klasie A . Kantowka 100 x 150 i dzwigary 80 x 180 . Nie dalo sie taniej...od pazdziernika byly juz 3 podwyzki materialu w Polsce

  18. #7898

    Domyślnie

    Avatar zbyszek57


    moze to i drogo..ale za podobna cene.. 1220 brutto kupilem tarcice. 4 stronnie strugana i suszona w klasie A . Kantowka 100 x 150 i dzwigary 80 x 180 . Nie dalo sie taniej...od pazdziernika byly juz 3 podwyzki materialu w Polsce
    kupiłeś od kogoś gotową ? ten ktoś też ma narzut , jestem ciekaw ile.
    co do bala czy drogo ? dla jednych tak dla innych nie, można by było porównać petervo teraz będzie stawiał więc mam nadzieje że poinformuje nas jakie koszty będzie ponosił na razie dał 400 stówki za m3 a to początek , u Ciebie dostajesz gotowy produkt składnie pójdzie w mig.
    Petervo wyniesie drożej robocizna .
    Zbyszek a u ciebie można zamówić bale bez składania tylko wycięte pod wymiar sorki trochę ciekawski jestem

  19. #7899

    Domyślnie

    Cytat Napisał petervdo Zobacz post
    w temacie modrzewia
    proszę o podpowiedź tych co już mieszkają / wykańczają / znają itd. ...
    jakiej wielkości piec wystarczy do domu z bala pełnego (ok. 30 cm) .. własnie modrzewia z mszeniem ?
    wiekość domu ok. 120 m2
    CO + CWU (bez szaleństw )
    podłogówka ok 50 m2

    projektant wyliczył 35 kW ... chyba troszkę przegięcie

    zastanawiam się czy piecyk na ekogroszek np. 16 kW (max wyciąga 19kW) wystarczy czy mało ?



    Petervdo, naszym zdaniem dużo za dużo, choc moze inaczej liczy sie dla rówznych źródeł ogrzewania. My mamy pompe ciepła na 8 kw, ok 140 m kwadratwoych, bal 24 cm modrzew, na dole podłogówka na górze grzejniki niskotemperaturowe. Podwójne pióro własne, w środku pianka. Ciepło jak w uchu, a na górze trzeba będzie zastosowac "danfosy" bo jest za ciepło, mimo, ze grzejniki sa ledwo letnie a podłoga na dole wręcz neutralna ( jak by chodziło sie latem po podłodze z dechy.
    Przyznam,z ę myslałąm, ze to wszytsko bedzie potzrebowało wyższej temperatury, zeby było komfortowo, a tu bździ ledwo ledwo a w chałupie cieplutko.
    Ponoć wiele osób ma za duze piece pod wzgledem kw, co potem w eksploatacji raż podraża koszty ofzrzewania, dwa wcale nie jest łatwe w osiagnieniu komfortowej temperatury nie takiej z tropików
    Ostatnio edytowane przez akselek ; 21-02-2011 o 15:48

  20. #7900

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    Slowacy nie maja modrzewia kombinuja z daglezja
    Bez obrazy Zbyszek, ale nie prawda, maja sporo modrzewia, który preferuje stoki południowe a sporo tam jest terenów z południowym skłonem na których rośnie własnie modrzew.
    Góry Izerskie (nawet z lekcji geografii w szkole chyba każdy słyszał) to okolice które wyglądaja jak cmentarzysko leśne.... Z powodu zanieczyszczeń środowiska, drzewa osłabione nie wytrzymały wiekszych wiatrów, i tamte okolice słyna z leśnych wiatrołomów. Drewno tam nie jest najlepsze.
    Niewątpiliwie im zimniejszy rejon ( syberia) tym wolniej rośnie drzewo i tym gęstsze słoje, i twardsze drewno, lepszej jakosci.

Strona 395 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony