dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 188 z 648
Pokaż wyniki od 3.741 do 3.760 z 12946
  1. #3741
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    witam, proszę o opinie, czy ten kominek jest wart zainteresowania,
    http://www.ekoterm.waw.pl/crystalventilato100.htm
    oraz instrukcja
    http://www.ekoterm.waw.pl/pdf/Instru...0Ventilato.pdf

    czy to rozwiazanie z wbudowanymi wentylatorami to dobre rozwiązanie, czy zbędne udziwnienie, zasięg z wentylatorami to 4 metry, to strasznie mało, i z tego co widzę to nie ma nic o doprowadzeniu powietrza z zewnatrz, czy to wada?
    jakieś opinie co do firmy i wykonania?
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  2. #3742
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Conrad&Beata Zobacz post
    witam, proszę o opinie, czy ten kominek jest wart zainteresowania,
    http://www.ekoterm.waw.pl/crystalventilato100.htm
    oraz instrukcja
    http://www.ekoterm.waw.pl/pdf/Instru...0Ventilato.pdf

    czy to rozwiazanie z wbudowanymi wentylatorami to dobre rozwiązanie, czy zbędne udziwnienie, zasięg z wentylatorami to 4 metry, to strasznie mało, i z tego co widzę to nie ma nic o doprowadzeniu powietrza z zewnatrz, czy to wada?
    jakieś opinie co do firmy i wykonania?
    Wyobraź sobie nieumiejętne otwarcie takich szerokich drzwi , gdzie dym czyha byś go wypuścił . Taka konstrukcja (bez czopucha nad drzwiami), to kpina z zasad i tradycji .
    Wentylatory służą do wydmuchiwania ciepła - z jednej strony przydatne, z drugiej upierdliwe ( chyba nie można wyłączyć - muszą ciągle "chodzić" - przynajmniej na minimum)

  3. #3743
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tedasss
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    242
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Dzisiaj byłem na budowie i trochę przepaliłem. Mam "kozę", która jest wpięta 5-metrową rurą do komina dymowego od kominka (komin systemowy ibf). Paliłem już jakieś 20 razy (jak działali elektrycy), ale dzisiaj zauważyłem coś niepokojącego. Jak wszedłem do pokoju na piętrze to poczułem dość mocno spaliny. Popatrzyłem i zobaczyłem, że na z komina na wysokości stropu na piętrze, ze szczeliny między kanałem dymowym a wentylacyjnym wydostaje się dym (albo para) i zawija do pokoju. Przewietrzyłem w pokoju, dorzuciłem do kozy i jak chciałem zrobić zdjęcie miejsca, z którego leci to już nic nie leciało. Spalin też nie było czuć.
    Teraz się zastanawiam co to jest. Czy jakaś dziura, czy może gdzieś na wejściu rury od kozy do komina gdzieś zawija i dostaje się między wkład a pustak (od kozy fi 120 wchodzi na jakieś 20 cm w fi 200 - 45 st.), czy może jak uszczelniałem wloty do kanałów wentylacyjnych pianką montażową to gdzieś dostało się bliżej komina i się smaży.
    Druga sprawa to czy zrobić daszek stalowy nad wylotem komina (fi 200). Czasem widzę, że dno komina jest mokre i nie wiem czy to od deszczu czy od mokrego drewna.
    Chętnych proszę o podpowiedzi.

  4. #3744

    Domyślnie

    Przed chwilą znalazłem zdjęcie zakończenia komina. Jest niepokojące. Jeżeli rdzeń ceramiczny komina jest zablokowany (usztywniony) płytą betonową przykrywającą, to istnieje duże ryzyko pęknięcia ceramiki.

  5. #3745
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Lalu
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Potrzebuję pomocy!!
    Razem z mężem zostaliśmy oczarowani wkładem kominkowym Mila z Kratki.pl. Problem pojawił się ostatnio kiedy szukaliśmy opinii na temat tego produktu, niestety nie wszystkie są pochlebne. Mąż napalił się na podobny wkład ale żeliwny, tyle, że jeszcze nie znalazł czegoś takiego. Moja prośba jest następująca: czy ktoś mógłby polecić produkt żeliwny o podobnej specyfikacji jak Mila jakiejś dobrej firmy do kwoty 10000 zł? Czy rzeczywiście żeliwne kominki są lepsze? Chodzi o kominek do DGP panoramiczny z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz. Bardzo proszę o pomoc bo mam totalny mętlik w głowie (chyba czas przestać czytać forum, bo jest coraz gorzej).

  6. #3746

    Domyślnie

    Zatem i ja proszę o poradę. Interesuje mnie kominek czeskiej firmy HOXTER model HAKA. Wchodzi teraz nowy model poziomy wymiar 65x38. Porsze o opinie na temat koników z tej firmy. Ponoć są porządne profesjonalne. Czy warte swojej ceny? Nadmieniam że ten model moge wyrwac za ok 9 tys.

  7. #3747

    Domyślnie

    witam
    czytam od kilku dni o wkładach i im więcej informacji, tym ja mniej wiem. Już jestem niemal zdecydowana na wkład, a tu trafiam na negatywne opinie itd.
    Szukam: wkład powietrzny z szybą L
    -nie musi być gięta-może być łączona (niektórzy producenci kleją, niektórzy zestawiają -wydaje mi się,że klejone odpadają, bo prędzej czy później klej się rozejdzie)
    -ze względu na konieczność oszczędności nie musi być podnoszona do góry
    -stalowo-szamotowy
    -wysokość 510 (szerokość szyby frontowej co najmniej 650,
    Brałam pod uwagę Arysto, ale ktoś mi odradził, po podobno bardzo pracuje i trzeba robić co najmniej 1cm odstępu między obudową (stal tez podobno średniej jakości)
    Biorę jeszcze pod uwagę wkład Pama lub Hajduk
    może polecicie mi coś? doradzicie?
    może jeszcze inne wkłady?
    obudowę chcę zrobić z kafli rozbiórkowych

  8. #3748
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PiotrŚwica

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    14

    Domyślnie

    Uważam , że wkłady Arysto godne są swojej ceny. Osobiście nie spotkałem się z większymi problemami w tych piecach choć pamiętajmy , że Mercedes to nie jest, to dobry produkt. Z bardzo dobrych wkładów polecam firmę Spartherm - http://www.kominkiikominy.pl/sparthe...2l2r,d111.html lub http://www.kominkiikominy.pl/sparthe...h2rh,d112.html . Warto zapytać się o indywidualną ofertę bo często okazuję się ona bardzo atrakcyjna , szczególnie gdy wykonuję się kompleksowo cały kominek.

  9. #3749

    Domyślnie

    Podbijam moje zapytanie odnośnie kominków kominek czeskiej firmy HOXTER model HAKA.

  10. #3750
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Rizle

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    0

    Domyślnie

    Witam

    Czy ktos sie orientuje ile moglbym dostac za kominek " COMFORTER STOVE WORKS LOCHMERE NH" ? Poniewaz wyprowadzam sie i musze go sprzedac.









    Pozdrawiam
    D.Ryzlak

    P.S. Jesli pisze nie w tym dziale to prosze przenies moj temat tam gdzie powinien byc, dziekuje.

  11. #3751
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Ten region producentów wkładów proponuje podobne rozwiązania , moim skromnym zdaniem najlepszy z wymienionych jest jednak Hajduk . Firma ma już parę lat obecności na rynku pod jedna nazwą .

  12. #3752
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Michał Piotrowski CK

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-785
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lalu Zobacz post
    Potrzebuję pomocy!!
    Razem z mężem zostaliśmy oczarowani wkładem kominkowym Mila z Kratki.pl. Problem pojawił się ostatnio kiedy szukaliśmy opinii na temat tego produktu, niestety nie wszystkie są pochlebne. Mąż napalił się na podobny wkład ale żeliwny, tyle, że jeszcze nie znalazł czegoś takiego. Moja prośba jest następująca: czy ktoś mógłby polecić produkt żeliwny o podobnej specyfikacji jak Mila jakiejś dobrej firmy do kwoty 10000 zł? Czy rzeczywiście żeliwne kominki są lepsze? Chodzi o kominek do DGP panoramiczny z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz. Bardzo proszę o pomoc bo mam totalny mętlik w głowie (chyba czas przestać czytać forum, bo jest coraz gorzej).
    Witam
    Dobrze, ze przed zakupem poczytaliście trochę. Wybór jaki chcieliście dokonac nie jest idealny. Negatywne opinie nt wkładów Kratki.pl często okazują się prawdziwe. Nie jest to produkt najwyższej klasy. We wskazanym przedziale cenowym znjadziecie wiele palenisk spełniających Wasze oczekiwania. Kwestia żeliwny czy stalowy - tutaj proponuję wybór wkładu stalowo szamotowego. Dużo lepsze parametry spalania i na pewno ciekawszy designe. Wkłądy żeliwne szybciej się nagrzewają, ale też szybciej oddają to ciepło. W przypadku wkładów szamotowych proces ten się wydłuża i jego użytkowanie jest bardziej ekonomiczne.
    Jeżeli szukacie paleniska z panoramiczną wizją ognia proponuję:
    Spartherm: http://www.kominkiikominy.pl/spartherm,g9.html
    Arysto: http://www.kominkiikominy.pl/arysto,g109.html
    Austroflamm: http://www.kominkiikominy.pl/austroflamm,g54.html
    czy Hajduk: http://www.kominkiikominy.pl/hajduk,g112.html

    Znajdziesz tutaj ogromny wybór palenisk. Jak zapoznasz się z poszczególnymi grupami, to chętnie pomogę przy ostatecznym wyborze kilku wkładów do porównania cenowego. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnej ceny, szczególnie przy kompleksowej usłudze (z zabudową i montażem).
    Jeśli masz jakieś pytania, zapraszam na priv.

    Pozdrawiam

  13. #3753
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.407
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Ceny to teraz chyba wszędzie się negocjuje. Nawet ja się złamałem

  14. #3754

    Domyślnie

    Witam,
    mam pytanie do naszych kominkarzy, albo tych co mieli podobny przypadek. A mianowicie, mam komin z cegły pełnej a w nim żadnego wkładu ceramicznego itp...palę sobie trzeci rok drzewem dość dużo w sezonie. Komin przechodzi przez nieocieplone poddasze, zauważyłam ostatnio wycieki na fugach no i czuć dym na poddaszu, pewnie się rozszczelnił . I co dalej, czy mogę jeszcze do końca sezonu popalić i nie umrzeć w skutek zatrucia dymem . Jak zabezpieczyć go na następny sezon, czy uzupełnić fugi i ocieplić jakąś konstrukcją, czy włożyć wkład, ale to też podobno trzeba ocieplać wiec czy da radę bez rozbierania komina, bo na dole zabudowę kominka to pewnie będzie trzeba?
    Dziekuję za podpowiedzi.
    Pozdrawiam

  15. #3755

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alexs Zobacz post
    Witam,
    , zauważyłam ostatnio wycieki na fugach no i czuć dym na poddaszu, pewnie się rozszczelnił :-
    Pozdrawiam
    Wycieki same z siebie nie robią się, palisz zbyt wilgotnym drewnem. Na razie nie rób nic musisz wysuszyć komin = intensywnie palić SUCHYM DREWNEM !!! tylko bez szaleństwa, żeby wkładu nie uszkodzić.
    Pierwszą oznaką rozszczelnionego komina jest pogorszenie ciągu.

  16. #3756

    Domyślnie

    Cytat Napisał margod Zobacz post
    Wycieki same z siebie nie robią się, palisz zbyt wilgotnym drewnem. Na razie nie rób nic musisz wysuszyć komin = intensywnie palić SUCHYM DREWNEM !!! tylko bez szaleństwa, żeby wkładu nie uszkodzić.
    Pierwszą oznaką rozszczelnionego komina jest pogorszenie ciągu.
    możliwe, zmówiłam ostatnio jesion, miał być niby z suszarni, z miernika wykazywał 25-30% wilgotności, słabo się pali, być może i ten cug zanikł ale ciężko stwierdzić bo ogólnie żeby to rozpalić to trzeba się napocić i na otwartej szybie często mimo, że ma dolot powietrza z zewnątrz. Nie mam skąd teraz wziąć suchego drzewa, brykiety pozostają do końca sezonu, a potem jak go zregenerować, sam się chyba nie uszczelni?

  17. #3757
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alexs Zobacz post
    możliwe, zmówiłam ostatnio jesion, miał być niby z suszarni, z miernika wykazywał 25-30% wilgotności, słabo się pali, być może i ten cug zanikł ale ciężko stwierdzić bo ogólnie żeby to rozpalić to trzeba się napocić i na otwartej szybie często mimo, że ma dolot powietrza z zewnątrz. Nie mam skąd teraz wziąć suchego drzewa, brykiety pozostają do końca sezonu, a potem jak go zregenerować, sam się chyba nie uszczelni?
    Wilgotność drewna mierzy się po rozłupaniu średniego klocka na pół , nie
    na powierzchni drewna , bo różnice dochodzą do 50%.

    Po sezonie włóż rurę , nic nie ocieplaj - poczytaj wątki o kominach ,
    np . "Kominek , jaki komin ,czym podłączyć gdzie wyczystka"

  18. #3758

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Wilgotność drewna mierzy się po rozłupaniu średniego klocka na pół , nie
    na powierzchni drewna , bo różnice dochodzą do 50%.

    Po sezonie włóż rurę , nic nie ocieplaj - poczytaj wątki o kominach ,
    np . "Kominek , jaki komin ,czym podłączyć gdzie wyczystka"
    Przywieźli cale auto tego drewna, zmierzył na miejscu po wierzchu tylko, ale specjalnie rozpaliłam kominek przed jego przyjazdem i wrzuciłam an próbę szczapę...ćmiła sie i ćmiła, więc wzięłam metr tylko na próbę i odesłałam go z resztą bo mi na już potrzebne a nie za dwa lata. Pal e kila dni dosłownie tym drewnem i już takie kwiatki ...

  19. #3759

    Domyślnie

    Mam pytanie. Planuję w domu kozę - Astro Dovre. Koza pełnić będzie rolę wyłącznie dekoracyjną - nie sądzę, abym jej często używała, choć oczywiście nie mogę tego wykluczyć.
    Pytań kilka:
    a) czy to dobry wybór? na pewno ma być piecyk, nie tradycyjny kominek, z zewnętrznym doprowadzeniem powietrza. Powierzchnia otwarta, w której koza będzie stała, to 70m2. Może można rozważyć Westfire/ inne marki z tej klasy cenowej? (wiem, że Jotul jest lepszy, ale jest też droższy).
    b) komin. W projekcie mam dwupłaszczowy, z rurą idącą od kozy pionowo do góry na dach. Zasięgałam opinii kominiarza i odradza takie rozwiązanie ze względu na skropliny (oraz coś tam wspominał o wyczystkach itd.). Sugeruje murowany komin. Co może problemem nie byłoby szczególnym, ale w tym momencie nie mogę zrobić kanału dymowego do stropu i dopiero wbić się do komina (parterówka, kalenica 5,40), co ze względów estetycznych problemem jest Plus oddawanie ciepła - wiadomo, odpowiednio gorsze.
    Czy komin dwupłaszczowy to naprawdę samo zło?

  20. #3760

    Domyślnie

    dwupłaszczowy na dwór trójnik wyczystka przebić przez ścianę i połączyć z piecykiem

Strona 188 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony