dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 59 z 59
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowwi
    Przepraszam, że się wtrącam, chcę tylko nieśmiało wskazać na moje malutkie logo, bo przedstawia D04 z garażem (ta ciemna plamka po prawej stronie to drzwi garażowe )
    Możesz coś więcej o swoim domku? Jakie zmiany itp? Ile wyszło dachu z garażem? Mógłbym prosić o rzuty pomieszczeń. Może jakieś zdjęcia? BARDZO chetnie obejrzę i porozmawiam.
    Z góry dziękuje i pozdrawiam.

  2. #42

    Domyślnie

    Z pewną dozą nieśmiałości chciałbym zadać kilka pytań:

    1. nie wiem czy wypada pytać o koszt legalettu dla tego domu. BARDZO interesuje mnie ogrzewanie prądem domu

    W tej sprawie moje dane są ju przestarzałe (dwa lata temu). Napisz śmiało zapytanie do Legalett ([email protected]).

    2. zmiany do Muratora samemu czy przez kogoś kto adaptuje projekt? dzwoniłem do Muratora i powiedzieli, że wszelkie zmiany robi architekt adptujący projekt...

    Tak, te zmiany nanosi Twój architekt i zgłasza to do autora projektu (w tym przypadku do właściciela projektu W.M. Murator).

    3. a gdybym chciał garaż w bryle to czy nie wyjdzie z tego stodoła? wiem, że go nie masz ale może gdzieś coś widziałeś, słyszałeś itp.

    Moim zdaniem nie - polecam umiescic go od strony północnej lub zobacz jak to jest w projekcie bardzo podobnego domu o nazwie Beta I autorstwa Grzegorza Kossakowskiego.

    4. musimy mieć kąt nachylenia dachu 30 st. kto zrobił Tobie tą zmianę? ile to kosztuje? jaka konstrukcja dachu - krokwiowo-jątkowa? Rozumiem, że dzieki temu zyskałeś fajny stryszek. Jaki masz strop??

    U nas jest 30 st., a zrobił to ten sam architekt, który nanosił w dokumentacji inne zmiany (patrz wyzej). Stryszek jest 20 m2, ale mógłby być nawet wiekszy - to zalezy od konstrukcji więźby. U nas jest więźba prefabrykowana z firmy Moderndach tzw. Mitek (poszukaj na www.moderndach.pl).

    Pozdrawiam, powodzenia
    Piotr

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: D04 - szukam kontaktu z innymi właścicielami tego domu.

    Cytat Napisał Piotr O.
    Witam,
    wybudowałem i mieszkam w D04 W.M. Murator.
    Chętnie wymieniłbym uwagi i spostrzeżenia dotyczące zalet i wad budowy, zmian architektonicznych, komfortu zamieszkiwania... w D04.
    Czyli... budowniczowie i właściciele D04 łączcie się
    Pozdrawiam
    Piotr
    Witam serdecznie.
    Może ja jeszcze nie wybudowałem, ale wszystko jest na dobrej drodzę żeby na wiosnę przyszłego roku w końcu zacząć.
    Chętnie nawiążę kontakt z osobami, które wybudowały D04 bądź są w fazie realizacji. Interesują mnie zmiany dokonane w projekcie i ewentualne wtopy )
    Główna zmiana z jaką się noszę będzie polegała na zmianie kąta nachylenia dachu do 30 stopni, nie obejdzie się chyba od nadmurowania 20-30 cm by zyskać pomieszczenie na poddaszu, zmiana układu okien (praktycznie wszystkich oprócz łazienkowych), oczywiście zmiany będą dotyczyły również ścianek działowych, ale to później (chcę powiększyć o 25 cm małą łazienkę), korytarzyk też będzie poszerzony o 20-25cm (ten 1,2m to lekka przesada)

    Będę wdzięczny za wszelkie uwagi dotyczące realizacji tego projektu - szczególnie, że będę budował systemem gospodarczym i nie chciałbym powtzrzać czyiś błędów.
    Proszę o przesyłanie ewentualnych zdjęć z budowy na adres [email protected] będę również wdzięczny, jeśli udałoby się nawiązac kontakt osobisty - mieszkam w Tarnowskich Górach.
    Pozdrawiam wszystkich D04-owców ))

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie Re: [b]D04 Powszechny[/b]

    Cytat Napisał atiram
    Właśnie jestem w trakcie budowy tego domku. Czy może ktos jeszcze buduje ten domek?
    Też przymierzam się do budowy D04 - chętnie nawiążę kontakt z osobami ze Śląska, które go wybudowały - mieszkam w Tarnowskich Górach.

  5. #45

    Domyślnie

    BUDUJĘ D04 Z OGRODEM ZIMOWYM.JESTEM NA ETAPIE FUNDAMENTÓW. MOGĘ PRZESŁAĆ ZDJĘCIA.
    JAREK
    dom D04 powszechny

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek b
    BUDUJĘ D04 Z OGRODEM ZIMOWYM.JESTEM NA ETAPIE FUNDAMENTÓW. MOGĘ PRZESŁAĆ ZDJĘCIA.
    JAREK
    super)
    im więcej zdjęć od różnych inwestorów tym lepiej - czekam więc - mail podałem już wcześniej
    czy robiłeś jakies zmiany w projekcie??
    jeśłi tak to jakie?
    pozdrawiam

  7. #47

    Domyślnie

    A jak wg kosztorysów i w realizacji wyglada budowa d04 od strony pieniężnej?
    a mnie się marzy kurna chata
    Magda

  8. #48

    Domyślnie

    U mnie D04 "pod klucz" za ok. 180 tys. zł.
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam serdecznie, Piotr
    ---------------------------------------------------------------------------------
    Czym jest trollowanie?
    Poczytaj sam na przykład tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr O.
    U mnie D04 "pod klucz" za ok. 180 tys. zł.
    Pozdrawiam
    no, ale ty budowałeś z gotowych elementów - więc cena była chyba troszkę wyższa - poza tym masz płytę legalet.
    Ja będę budował z maxa ewentualnie z silikatów a ogrzewanie to kocioł dwufunkcyjny z zamkniętą komora spalania i dodatkowo kominek.
    Będę budował systemem gospodarczym więc chyba się zamknę w 120-140 000 pod klucz.
    Planuję rozpocząć teraz na wiosnę a wprowadzić się na zime 2008 lub wiosne 2009.
    pozdrawiam.

    p.s.
    z tego co pamietam kupowałeś gotową więźbę - drzewo sosnowe jak się domyślam - pamiętasz może cenę??

  10. #50

    Domyślnie

    pod klucz czyli tylko bez mebli tak?
    czy możecie wysłać mi kosztorys tego domu?
    będę wdzięczna
    [email protected]
    a mnie się marzy kurna chata
    Magda

  11. #51

    Domyślnie

    nie chciałbym was straszyć (wybudowałem inny dom) ale obecnie 140 kzł za dom "pod klucz", czyli z instalacjami, podłogami, pomalowany itepe to raczej w jakiejś bardzo egzotycznej technologii -> choć oczywiście moge się mylić.
    Przede wszystkim wyższe ceny materiałów niż w czasie, gdy budował Piotr (doszło m. in. więcej VAT).

    pozdr - Krzysiek

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    hmmm widziałeś projekt D04??

    domek ma 93 m2 - pytałem wykonawców - biorą za całośc w zalezności od wielkości domu 1700-2000 z 1m2 oczywiście bez "udziwnień", które kosztują naprawdę dużo.

    Pisałem, ze będę budował systemem gospodarczym więc koszt robocizny przynajmniej w duzym zakresie sobie podaruję.

  13. #53

    Domyślnie

    D04 to popularny i fajny domek. Natomiast powiem demagogicznie z lekka, że większą część życia spędzamy w domu, a w samochodzie mniej, [wnoszę że dom jest dla nas ważniejszy], a nikt nie buduje samochodu tylko idzie do sklepu i kupuje, natomiast cała qpa ludzi uwaza że potrafi dom zbudować .....
    Oczywiście w zakresie wykonawstwa jestem dyletantem, więc wolałem żeby ktos budował a ja tylko będę ew. krecił nosem

    Aha - nie przeliczaj <ile za m2> bo naprawdę nikt nie wie <co jest w tym m2>, czy z instalacjami, czy z przyłączami, czy z (.......) ?

    Spróbuj uzyskac/zrobic kosztorys (jak kupisz projekt z Muratora, to pewnie jest tam "slepy" kosztorys) a potem idz kupowac materiały i targuj sie, targuj i jeszcze raz - to może dasz sobie rade ...

    Tak czy inaczej życzę powodzenia !

    pozdr - Krzysiek

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    no wiesz - gdybym był zupełnym laikiem, to bym się nie zdecydował - poza tym kierownikiem budowy u mnie będzi emój ojciec, który już niejeden dom zbudował - jego własny ma 420 m2 więc to chyba nie jest dyletanctwo prawda??

  15. #55

    Domyślnie

    Podciągam wątek - jak się mają Powszechni?

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    boollo

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3

    Domyślnie D04

    Czy budował ktoś D04 w Łodzi

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremiasz
    Podciągam wątek - jak się mają Powszechni?
    No i zacząłem budowę Do4 - zapaszam do dziennika oraz czekam na komentarze - linki w podpisie.
    Pozdrawiam.

  18. #58

    Domyślnie

    Witam
    Czyżby Powszechny stała się mniej powszechny?
    Pozdrawiam serdecznie
    Piotr
    (mieszkaniec D04 od 6 lat)
    Pozdrawiam serdecznie, Piotr
    ---------------------------------------------------------------------------------
    Czym jest trollowanie?
    Poczytaj sam na przykład tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr O. Zobacz post
    Witam
    Czyżby Powszechny stała się mniej powszechny?
    Pozdrawiam serdecznie
    Piotr
    (mieszkaniec D04 od 6 lat)
    To ja też pozdrawiam "powszechnych"
    Mieszkam już w nim i powiem szczerze, że wybór tego projektu to była BARDZO DOBRA DECYZJA!!!
    Szczegóły w moim dzienniku - zaprzaszam również do oglądania zdjęć.
    Ostatnio edytowane przez carringtontomas ; 17-03-2011 o 07:55

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony