dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 40 z 92
Pokaż wyniki od 781 do 800 z 1831
  1. #781
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BAVARIA

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękujemy za zaproszenie - chętnie skorzystamy z możliwości i obejrzymy Twoją AMBROZJĘ Warmia. Jeszcze raz dziękujemy

  2. #782
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Agawka

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam budowniczych Ambrozji. Też się przymierzałam do zakupu tego projekt, gdy trafiłam na projekt APS 183. I mam teraz dylemat, który projekt wybrać. Może ktoś z budujących porównywał te projekty, lub widział w realu? W APS nie ma pocienia - ciekawa jestem, czy można w ramach adaptacji projektu go wprowadzić. Beznadziejna jest też spiżarka, ale i tak chciałabym ją przenieść pod schody. Z kolei to co mi się podoba w tym projekcie to wejście do gabinetu z holu, oraz schody spocznikowe i garderoby w pokojach.

  3. #783

    Domyślnie

    Witam ponownie

    drodzy forumowicze, odpowiedzcie mi na pytanie, czym zamierzacie ogrzewać Wasze domki? Projekt przewiduje gaz, gdyby zamienić go na paliwo stałe, to kotłownia jest chyba za mała...i co z tym fantem zrobić? Może ktoś już coś spraktykował, proszę o podpowiedzi.

    Pozdrawiam

  4. #784

    Domyślnie

    Cytat Napisał makoko Zobacz post
    Witam ponownie

    drodzy forumowicze, odpowiedzcie mi na pytanie, czym zamierzacie ogrzewać Wasze domki? Projekt przewiduje gaz, gdyby zamienić go na paliwo stałe, to kotłownia jest chyba za mała...i co z tym fantem zrobić? Może ktoś już coś spraktykował, proszę o podpowiedzi.

    Pozdrawiam
    Cześć,
    My jestesmy w trakcie budowy Ambrozji II i mamy także zmiany w projekcie własnie na paliwo stałe, właśnie z powodu dużych kosztów paliwa. Napewno byśmy się zdecydowali na gaz jeśli byłby ziemny ale niestety nie ma w naszej miejscowości, a koszty butli były zbyt duże tak więc u nas nie było innego rozwiązania jak wydłużenie garażu(mamy garaż podwójny o szerokości 7m) równo z tylną elewacją i tam mamy kotłownię ze ścianką na groszek. Zastanawialiśmy się nad kominkiem z płaszczm wodnym lecz nie za bardzo też jest to dobre rozwiązanie gdy ma się piec na paliwo stałe. Ale może zwykły kominek sobie zrobimy

    Pozdrawiam

  5. #785
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agawka Zobacz post
    Też się przymierzałam do zakupu tego projekt, gdy trafiłam na projekt APS 183.
    Podstawową różnicą jest powierzchnia użytkowa. APS ma 149mkw., więc mamy drobny problem przy zdobywaniu kredytu z Rodziną na swoim (jeśli dla kogoś jest to kryterium). Podcień jest pewnie możliwy, ale nie będzie taki szeroki jak w Ambrozji, ze względu na szerszy wykusz APSa. Dodatkowo zmniejsza się salon, ograniczony jeszcze kominkiem.
    Wejście do gabinetu ja mam zrobione tak jak ten APS, a pod schodami jest spiżarka (i serwerownia). Tutaj przechodząc z garażu wpadasz w sam środek domu, co w moim odczuciu nie jest najtrafniejszą opcją.
    Schody w tym budynku są również zabiegowe, identyczne jak w Ambr.:
    http://archiprojekt.com.pl/projekty_domow_232.html
    Poddasze w Ambrozji możesz sobie zaaranżować w podobny do APSa sposób (wszystkie ściany są działowe). W moim odczuciu niewiele z tych pokoi zostaje - więcej tam garderoby niż pokoju. U nas dwa podłużne pokoje mają wydzielone garderoby 110cm szerokości.
    Nie podoba mi się też pokrycie wykusza, choć ze względów praktycznych jest lepszym rozwiązaniem (lepiej ocieplone i zabezpieczone przed wilgocią niż balkon), ale nie ma już takiego wyglądu, no i drzwi balkonowe w sypialni odpadają, a jednak dają fajny klimat.
    Natomiast rozsądnym rozwiązaniem przy kotłowni na paliwo stałe jest kotłownia z tyłu garażu.

    Podsumowując: dla mnie nadal Ambrozja z drobnymi zmianami

  6. #786
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Agawka

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam Drake - dziękuję za Twoją opinię i podtrzymanie wiary w Ambrozję. Właściwie tym, na czym mi najbardziej zależy jest wejście do gabinetu z holu. Piszesz, że wprowadziłeś takie rozwiązanie w Abrozji - byłabym wdzięczna za przesłanie szkicu parteru z taką zmianą. Kotłownię jestem zdecydowana przenieść na tył garażu, po jego powiekszeniu.

  7. #787
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agawka Zobacz post
    byłabym wdzięczna za przesłanie szkicu parteru z taką zmianą.
    Za bardzo nie ma co rysować - ściana postawiona po podciągu przy schodach. Mam nadzieję, że po tych dwóch zdjęciach zorientujes się o co chodzi

    https://lh5.googleusercontent.com/_x.../sP1100639.JPG
    https://lh3.googleusercontent.com/_x.../sP1100641.JPG

    Może znajdziesz też jeszcze jakieś w całej galerii, bo ja już nie pamiętam co tam wrzucałem
    https://picasaweb.google.com/DrakeJ1...KajgaD_tJC_AQ#
    Ostatnio edytowane przez Drake ; 18-03-2011 o 21:35

  8. #788
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gess

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam niedługo zaczynam boduwe Amrozji II z małymi modyfikacjami )) teraz Was zaskocze, tzn garaze zostały przerobione na działalnosc ) to nietypowy projekt bo jakby amrozja z 3-stanowiskowym garazem, zwiekszył sie metraż,ale taki był wymóg. Moja działka jest z planem zagospodorwania przetsrzennego - dom musi byc dostodowany do działalnosci, wyszedł kolos ) ale jak mus, to mus, jestem z Elbląga, na dodatek urząd kazał mi doprojektowac drugi budynek - magazyn, za domem, którego i tak nie postawie, nie mogłem dotsac pozwolenia na budowe, ale udało sie po roku załatwiania i kolejnych opłatach, mam ekipe budowlana - koszt 45 tys stan surowy otwarty (około220m2), kierownik budowy - 3 tys, architekt około 6 tyś + oddzielny budynek magazynowy 5500zł, pustaki - szary gazobeton - czyli inny niz w projkecie 7zł - dobra cena, bloczki betonowe 2.85 - tez dobra cena ktos ma pytania to piszczcie [email protected] ZACZYNAMY
    OD KWIETNIA

  9. #789
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wkozaz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    GDAŃSK / BANINO
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał gess Zobacz post
    witam niedługo zaczynam boduwe Amrozji II z małymi modyfikacjami )) teraz Was zaskocze, tzn garaze zostały przerobione na działalnosc ) to nietypowy projekt bo jakby amrozja z 3-stanowiskowym garazem, zwiekszył sie metraż,ale taki był wymóg. Moja działka jest z planem zagospodorwania przetsrzennego - dom musi byc dostodowany do działalnosci, wyszedł kolos ) ale jak mus, to mus, jestem z Elbląga, na dodatek urząd kazał mi doprojektowac drugi budynek - magazyn, za domem, którego i tak nie postawie, nie mogłem dotsac pozwolenia na budowe, ale udało sie po roku załatwiania i kolejnych opłatach, mam ekipe budowlana - koszt 45 tys stan surowy otwarty (około220m2), kierownik budowy - 3 tys, architekt około 6 tyś + oddzielny budynek magazynowy 5500zł, pustaki - szary gazobeton - czyli inny niz w projkecie 7zł - dobra cena, bloczki betonowe 2.85 - tez dobra cena ktos ma pytania to piszczcie [email protected] ZACZYNAMY
    OD KWIETNIA
    Nas nie zaskoczyłeś bo my wybudowaliśmy nasza ambrozje z tak jakby garażem 3 stanowiskowym również na działalność. Tu masz rację jest to kolos 220m2 użytkowa, 350m2 pow. całkowita!! sso dobra cena, kierownik - jak bez nadzoru to drogo, architekt się ceni ja dałem 2200zł z dużą ilością zmian, z kanalizą itd., u Nas gazobeton biały pióro wpust 6,80zł Lipiec 2010, bloczek betonowy też coś koło tego.
    Pozdrawiamy i powodzenia.

  10. #790

    Domyślnie

    Witam
    Mam do odsprzedania po okazyjnej cenie projekt "AMBROZJA I".
    Cena wywoławcza 1600zł do negocjacji !
    Odsprzedaje z jednego powodu, nowe warunki zabudowy jakie otrzymaliśmy po podziale działki wymusiły na nas tak dużą liczbę zmian w projekcie, że musieliśmy zrezygnować z projektu gotowego na rzecz projektu indywidualnego ,który powstał na bazie projektu "Ambrozja I"
    Oczywiście projekt orginalny, nienaruszony, do tego faktura zakupu.

    Jeśli ktoś na początku przygody z budowaniem chce zaoszczędzić kilkaset złotych to zapraszam.

    Możliwość odbioru osobistego w Łodzi i okolicach. Dla chętnych z poza Łodzi mogę wystawić aukcję na allegro.
    [email protected]

    PS
    Zapomniałbym dodać. Mam pisemną zgodę od biura
    Pracownia Projektowa Dobre Domy
    Flak & Abramowicz Sp. z o.o.
    na następujące zmiany:
    • zmiany wymiarów fundamentów wynikające z dostosowania budynku do lokalnych warunków gruntowych,
    • wprowadzenia całkowitego lub częściowego podpiwniczenia budynku pod warunkiem nie wynoszenia poziomu parteru w stosunku do poziomu terenu,
    • użycia innych materiałów na konstrukcję budynku (ściany, stropy) przy zachowaniu wymaganych przepisami i normami parametrów i pod warunkiem zachowania walorów użytkowych budynku,
    • rodzaju stropów - przy zachowaniu układu konstrukcji i zachowaniu wymaganych przepisami i normami parametrów,
    • materiałów ścian zewnętrznych i wykończeniowych (tynki, posadzki, dachówki, izolacja cieplna i przeciwwilgociowa) pod warunkiem utrzymania wymaganych parametrów (tj. np. wytrzymałość, ciepłochłonność),
    • programu użytkowego wewnątrz budynku; np. przesunięcia lub likwidacji ścian działowych, zmiany lokalizacji, ilości i kształtu okien oraz drzwi, przy zachowaniu wymaganych przepisami i normami parametrów,
    • kąta nachylenia dachu do 10% lub 5 stopni pod warunkiem dostosowania konstrukcyjnego i zachowania formy architektonicznej,
    • zmiany przekrojów elementów konstrukcji dachowej wynikającej z*dostosowania do materiałów pokrycia lub z dostosowania budynku do innych stref śniegowych i wiatrowych niż podano w projekcie,
    • kolorystyki elewacji, detali dekoracyjnych, kształtu podjazdów i tarasów,
    • instalacji: wodnej, kanalizacyjnej, gazowej, elektrycznej i centralnego ogrzewania – pod warunkiem zachowania obowiązujących norm i przepisów prawa budowlanego,
    • realizacji projektu wg. lustrzanego odbicia.
    • zabudowa podcienia
    • zmiana wymiarów zewnętrznych garażu
    • zmiana lokalizacji kominów
    • podniesienie ścianki kolankowej o okolo 30cm

    Oczywiście dołączam ją do kompletu.

    Pozdrawiam
    Łukasz P.

    PS
    Aukcja allegro:
    http://allegro.pl/show_item.php?item=1524815251
    Ostatnio edytowane przez lpawlow ; 23-03-2011 o 11:56

  11. #791
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Agawka

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    5

    Domyślnie

    [QUOTE=Drake;4638663]Za bardzo nie ma co rysować - ściana postawiona po podciągu przy schodach. Mam nadzieję, że po tych dwóch zdjęciach zorientujes się o co chodzi

    Chyba jednak nie rozumiem. Czy chodzi o to, że przesunąłeś schody w stronę łazienki i kotłowni ? Czy schody są tak jak w projekcie, tylko zmniejszony jest gabinet ?
    Pięknie prezentuje się Twój dom...

  12. #792
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agawka Zobacz post
    Czy schody są tak jak w projekcie, tylko zmniejszony jest gabinet ?
    Pięknie prezentuje się Twój dom...
    Schody tak jak w projekcie (trochę zmieniony kształt kilku stopni, ale to nieistotne), gabinet zmniejszony - pod schodami utworzyliśmy dodatkowe małe pomieszczenie. Coś w stylu projektu APS 183, ale bez przejścia z tego pomieszczonka do garażu. Przesunięcie schodów nie wchodzi w grę - ulokowane są pomiędzy dwoma podciągami.

    Oprócz tego łazienka na dole przesunięta jest bezpośrednio do schodów, a przejście do kotłowni prowadzi przez wiatrołap.

    I dziękuję za pochwałę naszej Ambrozji

  13. #793

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    mam pytanie do tych co wybudowali Ambrozję II przynajmniej (SSO) jaka mniej więcej ilość materiału jest potrzebna? może macie gdzieś takie zestawienia? chodzi głównie o ilość bloków.

    i jeszcze jedno pytanie ogólne do tych co się orientują, jak wygląd sprawa z opłatami z prąd na działce? bo my ostatnio dostaliśmy rachunek gdzie mimo że przez ostatnie miesiące nie zużywaliśmy prądu kazano nam zapłacić prawie 60 zł miesięcznie za licznik. czy to tak faktycznie jest?

  14. #794

    Domyślnie

    Cytat Napisał makoko Zobacz post
    Witam ponownie

    drodzy forumowicze, odpowiedzcie mi na pytanie, czym zamierzacie ogrzewać Wasze domki? Projekt przewiduje gaz, gdyby zamienić go na paliwo stałe, to kotłownia jest chyba za mała...i co z tym fantem zrobić? Może ktoś już coś spraktykował, proszę o podpowiedzi.

    Pozdrawiam
    podnoszę temat, ponawiam pytanie. Dziękuję za jedną odpowiedź...a co inni zrobili ? Oczywiście Ci , którzy mają piece na paliwo stałe...
    pozdrawiam

  15. #795
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał makoko Zobacz post
    podnoszę temat, ponawiam pytanie. Dziękuję za jedną odpowiedź...a co inni zrobili ? Oczywiście Ci , którzy mają piece na paliwo stałe...
    pozdrawiam
    Zapraszam na stronę 34 Było tam kilka odpowiedzi w tym temacie.

  16. #796

    Domyślnie

    no tak, co ślepemu po oczach... dzięki

  17. #797
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wkozaz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    GDAŃSK / BANINO
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał schildza Zobacz post
    Witam wszystkich,

    mam pytanie do tych co wybudowali Ambrozję II przynajmniej (SSO) jaka mniej więcej ilość materiału jest potrzebna? może macie gdzieś takie zestawienia? chodzi głównie o ilość bloków.

    i jeszcze jedno pytanie ogólne do tych co się orientują, jak wygląd sprawa z opłatami z prąd na działce? bo my ostatnio dostaliśmy rachunek gdzie mimo że przez ostatnie miesiące nie zużywaliśmy prądu kazano nam zapłacić prawie 60 zł miesięcznie za licznik. czy to tak faktycznie jest?
    Tak dokladnie trzeba placic jest to oplata abonamentowa (dokladniej rozpisali wam w rachunku: przesyl itp) za prad budowlany bo dopoki nie bedziecie mieli odbioru budynku macie tzw prad budowlany drozszy od zwyklego i z wysoka oplata abonamentowa.

  18. #798
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wkozaz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    GDAŃSK / BANINO
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał owcaania Zobacz post
    Powiedzcie prosze ile wolaly u was ekipy budowlane za same mury bez dachu ?

    W moim przypadku jedna z ekip zawolala 40 tys ( same mury bez dachu ) - wciaz czekamy na reszte ofert.
    wow to bardzo duzo ja dalem za sso z dachem pokrytym deskowaniem i dachowka + okna dachowe 9szt =45tys
    fundament, sciany nosne i działowki, strop schody itp bez dachu 35tys

    Nadmienię że buduje w Gdańsku a tu robocizna i materiały są naprawdę drogie no i moja ambrozja jest większa 350m2 pow. calkowitej.

  19. #799
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wisanta

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bogatynia
    Kod pocztowy
    59-920
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam budowniczych Ambrozji, chciałam zapytać czy może jest ktoś w okolicach Bogatyni albo chociaż województwa dolnośląskiego kto jest szczęśliwym mieszkańcem powyższego domku i mógłby nam udzielić kilu wskazówek i pozwolił na żywo zobaczyć swoje królestwo????

  20. #800
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał wkozaz Zobacz post
    wow to bardzo duzo ja dalem za sso z dachem pokrytym deskowaniem i dachowka + okna dachowe 9szt =45tys
    fundament, sciany nosne i działowki, strop schody itp bez dachu 35tys

    Nadmienię że buduje w Gdańsku a tu robocizna i materiały są naprawdę drogie no i moja ambrozja jest większa 350m2 pow. calkowitej.
    wkozaz, jak tam idą roboty? Tynki już ruszyły?

Strona 40 z 92

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony