dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    natannatan

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-786
    Posty
    40

    Domyślnie kominki w domu szkieletowym

    Planujemy budowę domu w technologi szkieletowej . Ze względu na potrzebę szybkiej budowy całego domu, planujemy przeprowadzkę na listopad 2011 , wybór technologi był bardzo ograniczony jest to jeden z głównych powodów dla którego zdecydowaliśmy się na szkielet . Wszystkie firmy z którymi rozmawialiśmy o ewentualnym zleceniu całego domu kominków nie budują . Zwracamy się więc do użytkowników Forum o pomoc w wyborze najlepszego rozwiązania kwestii kominka . Maja i Natan

  2. #2

    Domyślnie

    Moj wykonawca główny szkieletora w ofercie podstawowej chciał postawić kominek powietrzny, zrezygnowałem bo wolę akumulacyjny.
    ...owoc żywota Twojego je ZUS

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Michał Piotrowski CK

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-785
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał natannatan Zobacz post
    Planujemy budowę domu w technologi szkieletowej . Ze względu na potrzebę szybkiej budowy całego domu, planujemy przeprowadzkę na listopad 2011 , wybór technologi był bardzo ograniczony jest to jeden z głównych powodów dla którego zdecydowaliśmy się na szkielet . Wszystkie firmy z którymi rozmawialiśmy o ewentualnym zleceniu całego domu kominków nie budują . Zwracamy się więc do użytkowników Forum o pomoc w wyborze najlepszego rozwiązania kwestii kominka . Maja i Natan
    Witam
    problemu nie ma z postawieniem kominka w domu o konstrukcji szkieletowej. Najważniejsza kwestia to odpowiednie przygotowanie ściany przy której ma stanąć kominek oraz jego prawidłowe wykonanie. Trzeba również dopilnować odpowiedniego wykonania komina z odpowiednich materiałów. Można rozpatrzyć rózne warianty kominka: powietrzny, akumulacyjny czy z płaszczem wodnym - kwestia wyboru.
    Wykonanie kominka warto zlecić profesjonalnej firmie.

    W przypadku pytań proszę o kontakt.

    Pozdrawiam

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Mam pytanie.
    Wspomniał pan o odpowiednim przygotowaniu ściany i prawdopodobnie stropu tam gdzie ma stanąc kominek.

    Jakie rozwiązania pan proponuje, które będą optymalne i gwarantowały bezpieczeństwo.
    Słyszałem wiele o płytach perlitowych, ich rewelacyjnych parametrach izolacyjnych i zastosowań do wysokich temperatur.

    Proszę o obszerną i wyczerpującą odpowiedź

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Instalacja kominka w domu szkieletowym , konstrukcja drewniana czyli łatwopalna,wymaga wielkiej ostrożności ze strony wykonawcy . Wykonywaliśmy kilka takich realizacji ale nie jest to mój ulubiony sport . Na naszej stronie jest fotka "Opoczno" dom w technice szkieletowej , jedyne murowane elementy to kominek i komin obok . Wkład sterowany automatyczną regulacją wpływającą na poprawę bezpieczeństwa oraz komfort obsługi

  6. #6

    Domyślnie

    Wentylowana pustka powietrzna od ściany, wentylowana komora dekompresyjna od sufitu, ponadto ściana i sufit w obrębie kominka z płyty k-g plus ogień.
    ...owoc żywota Twojego je ZUS

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    Proszę o obszerną i wyczerpującą odpowiedź
    Dobrze że to nie do mnie. Jestem kiepski w laniu wody chociaż to temat rzeka
    ...owoc żywota Twojego je ZUS

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    Mam pytanie.
    Wspomniał pan o odpowiednim przygotowaniu ściany i prawdopodobnie stropu tam gdzie ma stanąc kominek.

    Jakie rozwiązania pan proponuje, które będą optymalne i gwarantowały bezpieczeństwo.
    Słyszałem wiele o płytach perlitowych, ich rewelacyjnych parametrach izolacyjnych i zastosowań do wysokich temperatur.

    Proszę o obszerną i wyczerpującą odpowiedź
    Bohusz ,
    przecież to proste. Musisz odpowiednio przygotować miejsce , właściwie
    dobrać materiał ,prawidłowo wykonać izolację ,poprawnie wybrać nr
    telefonu do Zielonej Góry, a jak coś nie teges - odpowiednio powiadomić
    Straż Pożarną . Takie naiwne pytania zadajesz....

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    No teraz rozumiem...
    że nie rozumiem


    To płyty perlitowe się nie nadają, czy nadają?
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 18-03-2011 o 21:17

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Michał Piotrowski CK

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-785
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    No teraz rozumiem...
    że nie rozumiem


    To płyty perlitowe się nie nadają, czy nadają?
    Witam
    Nie znam osobiście tego materiału, ale czytając ogólnie dostępne informacje, to wnioskuję, że nadają się do izolacji i budowy kominków.
    Nie muszę tego Panu tłumaczyć, bo handlując nimi ma Pan na ich temat bardzo obszerną wiedzę - tak mniemam...

    Nasza firma wykorzystuje do budowy kominków materiały innych firm i na ich temat mogę podpowiedzieć inwestorowi.

    pozdrawiam

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Z płyt perlitowych zrezygnowaliśmy kilka lat temu jak na rynku pojawiły się glinokrzemianowe , dostępne wtedy płyty kruszyły się po pewnym czasie . W tamtych czasach wielu piszących na FM kłóciło się że wełna ma wszystkie potrzebne atesty i czego ten Bielawski się czepia . Na szczęście dziś Kolega ,którego mam na myśli , żarliwie odradza stosowanie wełny w kominkach .. i promuje ciepłe obudowy .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony