dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 54 z 160
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 3193
  1. #1061

    Domyślnie

    Halo, Halo !!!! Witam wszystkich serdecznie. No masakra jakaś !!! - cholernie dawno mnie tutaj nie było . No ale widze że mamy nowych budowniczych - superrr . Ja pierwszą i do tego bardzo ostrą zimę w moim m36 przeżyłem. Na poczatku wszystko sie doslownie lalo po szybach i scianach ale jakos doszło do normy. Dom byl za swieży o do tego od razu taka syberia. Spaliłem od 15. 09 do teraz 3700 kg pellets czyli wyszło tak mniej więcej 450 zł miesięcznie wraz z ciepłą wodą . No ale musze brac poprawkę na to ze dom był świeżutenki i nie wygrzany. Po zimie nie wyszło mi nic - żadnych usterek poza jedną i to dość poważną . Parapety zostały zle osadzone i w silne mrozy nastepowało przemarzanie az na wew parapetach robily sie korki lodowe. krotko mowiac ten kto to robił a juz to ustaliłem personalnie - nie popisał sie i dlatego w maju bedzie do poprawki ale za to bede mial remont w nowym domu poniewaz wszystkie parapety wew trzeba wyjmowac. No ale jakos przezyje - grunt ze na przyszłosc nie bedzie poteznych mostkow termicznych. tak wiec na moim błedzie uważajcie na to jak Wam bedą osadzać parapety.
    Za tydzien ruszam zz ogrodzeniem a za ok 3 tygodnie moze troszke dalej wchodzi firma od ścieżek i podjazdów. Za pare zlotych zlec iłem dla firmy zajmujacej sie architektura krajobrazu profesjonalne zaprojektowanie tego wszystkiego wraz z projektem zieleni a pozniej bede to po prostu realizował. Spokojna przystań jest fajnym domem - mieszka sie super i jest fantastycznie. Zycze miłego budowania i duzo, duzo satysfakcji !!!!

  2. #1062
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał kot112 Zobacz post
    Na poczatku wszystko sie doslownie lalo po szybach i scianach ale jakos doszło do normy. Dom byl za swieży o do tego od razu taka syberia.
    To było normalne - przecież bardzo szybko się wybudowałeś i ta woda była cały czas w domu.

    Parapety zostały zle osadzone i w silne mrozy nastepowało przemarzanie az na wew parapetach robily sie korki lodowe. krotko mowiac ten kto to robił a juz to ustaliłem personalnie - nie popisał sie i dlatego w maju bedzie do poprawki ale za to bede mial remont w nowym domu poniewaz wszystkie parapety wew trzeba wyjmowac. No ale jakos przezyje - grunt ze na przyszłosc nie bedzie poteznych mostkow termicznych. tak wiec na moim błedzie uważajcie na to jak Wam bedą osadzać parapety.
    Cenna uwaga trzeba będzie zwrócić uwagę, a będą montować w przyszłym miesiącu

    Zycze miłego budowania i duzo, duzo satysfakcji !!!!
    Dziękuję
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #1063

    Domyślnie

    O, Koteczek nas odwiedził
    z tymi parapetami właśnie też czytałam, że trzeba to porządnie zrobić i że ważne są zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne jeśli chodzi o mostki termiczne. A skoro jesteśmy przy parapetach - z czego robicie zewnętrzne? My zastanawiamy się między blachą a klinkierem... sama nie wiem, jedno i drugie do mnie nie przemawia wizualnie, a na coś się trzeba zdecydować. W blaszanych wkurzają mnie te plasticzki po bokach, a w klinkierze boję się, że fuga będzie spływać i brudzić elewację...
    Póki co kończymy tynki - tzn pokoje, kuchnia, łazienki zrobione. Dziś był pan od wod kanu zorientować się na kiedy ma nas sobie w kalendarz wpisać - przyjdzie za dwa tygodnie. A w połowie maja chcemy robić wylewki - mam nadzieję, że wszystko będzie zgodnie z planem. Co prawda brakuje nam jeszcze takiego "detalu" jak okna, miały być w przyszłym tygodniu i już wiadomo, że nie będą (wątek: "opóźnienia w dostawie okien" wyjaśnia wiele), ale co tam, w końcu jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było
    Pozdrawiam wiosennie wszystkich budowniczych przystani

  4. #1064
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał agagrusz Zobacz post
    Z czego robicie zewnętrzne? My zastanawiamy się między blachą a klinkierem
    U mnie będą blaszane z blachy takiej samej jak wykończenie dachu, bez plastików - blacha będzie specjalnie dogięta a parapet będzie miał kapinos aby nie lał na elewację.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #1065

    Domyślnie

    Uważajcie na to jak Wam "fachowcy" będą montowali parapety. U mnie wyglądało to tak jak na fotce i to na wszystkich parapetach. Teraz tak jak pisalem należy wszystkie wewnętrzne parapety wymontować, dobrze zaizolować i ponownie osadzić a na koniec naprawić i pomalować wszystkie ściany okienne. Od zewnątrz nie można juz tego zrobić gdyż jest elewacja ( tynk strukturalny) i nawet jak się uzupełni ubytki, to będzie widoczne że coś tam było poprawiane. Ja na zewnatrz mam klinkierowe parapety i wygląda to fajnie.
    Widzę że agagruszko ostro idziesz do przodu z budowaniem , City tez się nie ociąga - fakt , takich szybkich budowniczych jak ja jest tu chyba malo. I jak sami widzicie "co nagle to po diable" bo muszę teraz poprawiać te parapety ale na szczęście tylko parapety.. Oj za szybko było trochę, za szybko . Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

  6. #1066
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Ale błąd to chyba na zewnątrz bo wewnątrz co można zrobić? mostek powstał gdyż nie dano wkładki cieplnej od strony klinkieru stąd przemarzanie - wewnątrz to przecież parapet doszedł na klej montażowy do listwy prowadzącej okno.
    U mnie listwa wypełniona pianką ale i tak trzeba styrodur od zewnętrznej strony (jak najtwardszy i najcieplejszy
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #1067
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mark61

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kościerzyna
    Kod pocztowy
    83-400
    Posty
    5

    Domyślnie

    jestem na etapie przekonywania urzędników że chce dom wielospadowy i udało mi się ich przekonać mimo odmiennego zdania pani urbanistki. Jesteśmy zdecydowani na spokojną przystań. Czy ktoś buduje w pomorskim lub okolicy i przyjąłby nas żeby dać obejrzeć i podzielić się uwagami?

  8. #1068
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark61 Zobacz post
    jestem na etapie przekonywania urzędników że chce dom wielospadowy i udało mi się ich przekonać mimo odmiennego zdania pani urbanistki. Jesteśmy zdecydowani na spokojną przystań. Czy ktoś buduje w pomorskim lub okolicy i przyjąłby nas żeby dać obejrzeć i podzielić się uwagami?
    Wiem gdzie obok Was (89km) jest M36aL jak co to na priv
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #1069

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Wiem gdzie obok Was (89km) jest M36aL jak co to na priv
    Hihihihihi, a co to - jakaś ukryta Przystań??

  10. #1070
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał agagrusz Zobacz post
    Hihihihihi, a co to - jakaś ukryta Przystań??
    Nie , dlaczego? znajduje się ode mnie ponad 600km i wyglądała dwa lata temu tak:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 (3).jpg
Wyświetleń:	221
Rozmiar:	48,2 KB
ID:	50276   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040154.jpg
Wyświetleń:	233
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	50277   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 (2).jpg
Wyświetleń:	217
Rozmiar:	62,0 KB
ID:	50278  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #1071
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    p_krak

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-518
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam,
    Czy może mi ktoś przesłać na e-maila zestawienie ilościowe materiałów do wybudowania M36a ? Z góry wielkie dzięki.

  12. #1072
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał p_krak Zobacz post
    Witam,
    Czy może mi ktoś przesłać na e-maila zestawienie ilościowe materiałów do wybudowania M36a ? Z góry wielkie dzięki.
    Tzn? Jak wydaje mi się, że kupisz sobie projekt to tam to będzie - tego jest ok 30 str A4 wiec o co Ci chodzi, jeśli o ilości stali ,betonu cegieł i pustaków, drewna na więźbę i dachówek to wszystko jest w postach w wątku- tylko poczytać
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #1073
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    p_krak

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-518
    Posty
    12

    Domyślnie

    Potrzebuję zestawienie ilościowe wszystkich materiałów tj. ilość betonu, stali, pustaków, więźby ect. zanim jeszcze kupię projekt.
    W postach nie ma wszystkich w/w informacji.

  14. #1074
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał p_krak Zobacz post
    Potrzebuję zestawienie ilościowe wszystkich materiałów tj. ilość betonu, stali, pustaków, więźby ect. zanim jeszcze kupię projekt.
    W postach nie ma wszystkich w/w informacji.
    Tak jak już napisałem jest tego zbyt wiele aby ktoś miał chęć pisać o tym, a jeszcze z innej beczki - nic i do niczego nie jest to potrzebne bo każdy materiał ma inne wymiary (dodatkowo gdy zastosuje się zaprawę zwykła materiału wyjdzie mniej niż gdy użyje się kleju itp)
    Mogę Ci napisać tyle - dom ma obwodu 73,3mb i przy jednym oknie tarasowym i 2 fix-ach wychodzi 203m2 styropianu na elewację.
    Naprawdę chociaż Ja jestem uprzejmy to nie spełnię Twojej prośby.
    Pozdrawiam.

  15. #1075

    Domyślnie

    Witam,
    ja chciałam wrócić jeszcze do tej papy na chudziak. City, zadam może głupie pytanie (ale w sumie ja blondynka jestem) ale skąd miałeś palnik do zgrzewania papy? Da się to jakoś wypożyczyć? I czy ktoś, kto tego nigdy nie robił, ale jest zdeterminowany i ma mnóstwo chęci, sobie poradzi?

    Pozdrawiam

  16. #1076
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał agagrusz Zobacz post
    Witam,
    ja chciałam wrócić jeszcze do tej papy na chudziak. City, zadam może głupie pytanie (ale w sumie ja blondynka jestem) ale skąd miałeś palnik do zgrzewania papy? Da się to jakoś wypożyczyć? I czy ktoś, kto tego nigdy nie robił, ale jest zdeterminowany i ma mnóstwo chęci, sobie poradzi?

    Pozdrawiam
    Każdy sobie poradzi bo nie jest to trudne - butlę kupiłem za 85,- palnik za 40 o np: palnik i tak to wygląda praca nie jest ciężka i samemu robiłem.
    Papę tnie się na paski w formie rozłożonej nożem do tapet bezpośrednio na chudziaku, krawędzie ściany rogi(styk podłogi ze ścianą)pokryłem preparatem podkładowym gdy był suchy przykleiłem papę ok 10cm na ścianę łącząc ją z izolacja poziomą ścian i ok 10-20 cm na chudziak - później już całą rolką odwijałem i zgrzewałem do tych pasków - tak jest dużo prościej i dokładniej - w ten sposób pokryłem każde miejsce.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.JPG
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	44,3 KB
ID:	50707  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  17. #1077
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Exclamation trochę o papie trochę o wodzie

    Cytat Napisał agagrusz Zobacz post
    Witam,
    ja chciałam wrócić jeszcze do tej papy na chudziak.
    I jeszcze jedno gdybym, miął robić papę jeszcze raz jako izolację zrobił bym JESZCZE RAZ - papa na chudziaku jest super, zamiata się ładnie(wszelkie podkucia itp, ma inne ciepło właściwe więc jest w dotyku "ciepła" jest bardzo trwała - trudno ją uszkodzić mechanicznie chodząc czego nie mogę powiedzieć o folii, jest dokładniejsza - tworzy bardziej szczelną izolację.
    Dodatkowo na papę dałem folię czarną na to styropian 10+5 , folię żółtą folię srebrną , teraz pójdą rurki ogrzewania podłogowego i jastrych.
    Kończę instalację wodną - jeszcze tylko próba szczelności i będzie można kłaść(przykrywać) w niektórych miejscach styropianem 5cm i folią.
    Pozdrawiam.

    Ps:
    Może komuś to będzie pomocne - jeśli planujecie ogród, podlewanie, mycie elewacji, tarasu, czy auta to nie zapomnijcie o dodatkowym obwodzie dla kranów zewnętrznych z możliwością wypuszczenia wody na zimę na ścianach domu gdzie zachodzi taka konieczność.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6752.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	50728  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  18. #1078

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Każdy sobie poradzi bo nie jest to trudne...
    Witaj Agagrusz,

    chciałem tylko dodać od siebie (bo ja też kupiłem palnik i sam to robię) że trzeba troszkę wprawy złapać, żeby od strony folii zabezpieczającej - folia się stopiła, a wierzchnia warstwa papy zaczęła "płynąć". Nie można jej też przegrzać bo się będzie rwała i przy dociskaniu będzie wypływał z niej lepik przez warstwę posypki. Jednym słowem dobrze jest popróbować Prace dość łatwe, chociaż papa swoje waży...

    Pozdrawiam.

    PS. Skończyłem instalacje elektryczną, antenową, alarmową, do kamer, zewnętrzną, automatykę, wod-kan, gniazda i piony odkurzacza centralnego, wszystkie wloty i wyloty wentylacji mechanicznej i wreszcie tynki pójdą w ruch bo się to tynkowanie odwleka i odwleka...

    Mama prośbę
    Podpowiedzcie proszę, bo mi tynkarze mówili, że dobrze ponoć dać przy oknach jakieś białe, gumowe specjalne ćwierćwałki, które są do tego celu dedykowane. Wtedy nie ma szpary (bo każde okno pracuje - i plastik i drewno) i nie trzeba ani akrylem ani silikonem nic poprawiać/uszczelniać...
    Macie może jakieś doświadczenia w tej kwestii ?

    niewyspany od pół roku Paweł
    Dom parterowy 140m2 + garaż 40m2, Ytong 24cm + 20cm styro. 0,031, strych ocieplony 40cm wełny 0,039 po całości w dachu - ok. 210m2, 4 osoby, CO + CWU Pompą Ciepła: CO (720zł/rok) podłogowe + ścienne, CWU + CCWU pod baterie (370zł/rok), zasobnik CWU 500l, Rekuperator 350m3/h (210zł/rok), Żwirowy GWC, oczyszczalnia (145zł/rok), odkurzacz centralny; zima:21 st.dom, łazienka 25-26 st., garaż 5-16 st; lato: dom maks. 24 st. w upały; strych zima/lato 18-22 st.

  19. #1079
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katarzynna

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    15

    Domyślnie nareszcie JEST!!!!

    Witam Wszystkich!
    Chciałabym się przywitać, bo wygląda na to, że zagoszczę tu na dłużej, jak mnie przyjmiecie oczywiście...
    Po długich poszukiwaniach, powodujących już nawet nerwowe reakcje na widok katalogu z projektami domów i wstręt do ich przeglądania po raz setny ZNALEźLIŚMY, jest 01:54, ale to nic, wreszcie JEST. Co więcej, tyle Was buduje ten dom... muszę przyznać, że to zachęca do kupienia projektu.
    Mam oczywiście prośbę ogromną. Spokoja przystań bardzo nam odpowiada, a jedyna wątpliwość tkwi, jak to zwykle bywa, w kosztach. Poradźcie proszę, jak to jest. Wybralibyśmy wariant M 36a z małmi poprawkami, salon powiększymy kosztem tarasu, tak żeby wyrównać ścianę salonu z kuchnią. Nie chcielibyśmy drogiego domu, ale ten ma wszystko czego szukamu. Czy kosz ma się bliżej 300.000 zł, czy 400.000 zł? Na czym można zaoszczędzić? Strych chcielibyśmy wykorzystać tylko na jakieś szpargały, więc może strop drewniany??? Ogrzać chcieliśmy pompą ciepła powierzchniową, bo mamy dużą działkę, a będzie taniej niż tą głębinową. Kończę już bo starsznie dużo miejsca zajmuję jak na nową, chyba nie powinnam tak od razu.... Z Góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi i bardzo na nie liczę.

  20. #1080
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał katarzynna Zobacz post
    Witam Wszystkich!
    Witam serdecznie

    Czy kosz ma się bliżej 300.000 zł, czy 400.000 zł?
    Ja myślę ze koło 400.000
    Na czym można zaoszczędzić?
    Na pompie ciepła

    Strych chcielibyśmy wykorzystać tylko na jakieś szpargały, więc może strop drewniany???
    To podroży nie będzie tańsze - w cenach to chyba - monolit(lany z betonu, płyta żerańska, teriva, drewno) - dlaczego bo drewna się nie otynkuje, więc trzeba czymś wykończyć a płyty GK to porażka na takiej powierzchni i wiecznie pękają.
    Ogrzać chcieliśmy pompą ciepła powierzchniową, bo mamy dużą działkę, a będzie taniej niż tą głębinową
    .
    Napiszę tak - technologia bardzo ciekawa i bezobsługowa - (do czasu jak się coś zepsuje) jest technologią zbyt drogą jak na Polskie realia, potrzebuje dużo prądu(warunki przyłączeniowe) zużywa energię elektryczną która nie jest tania więc i eksploatacja staje się coraz droższa, dom ma powierzchnię ok 170m2 aby dobrze współpracował z PC kolektor musi mieć 340-400m2 powierzchni - dużo, aby było lepiej przynajmniej sprawność 3 lub 4 a z głębinówki 5-7 to było by o czymś marzyć a tak...
    Dobra co ja będę pisał - myślę, ze zapoznaliście się z jej budową, przeanalizowaliście za i przeciw ja jestem przeciw bo wszyscy piszą o oszczędnościach , dotacjach , a to nie jest tak do końca.

    Kończę już bo starsznie dużo miejsca zajmuję jak na nową, chyba nie powinnam tak od razu.... Z Góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi i bardzo na nie liczę.
    Pisz jak najwięcej, w wolnej chwili postaramy się odpowiedzieć, jeśli potrafimy, a nie ukrywam, że domek coraz bardziej mi się podoba, a z podwójnym garażem jest OOOO taki ładny
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Strona 54 z 160

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony