dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    popo00

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    103

    Domyślnie fundament przy istniejącym budynku. pytanie do konstruktora

    witam. mam w planie budowac dom w zabudowie bliźniaczej, jeden już stoi. i taka kwestia:

    on ma tam dom podpiwniczony częściowo - fundament schodkowy wzdluz linii gdzie stanie mój dom.

    czy moge postawić moje fundamenty na całej długości na normalnej głębokości- dom całkiem bez podpiwniczenia?

    czytałem gdzieś że jest zasada że fundamenty powinny być posadowione na tej samej głębokości, jak również że jest zasada jesli fundamenty bedą płycej, ( a tu tak będzie w tej części gdzie jego się zaglębiają a moje będą normalne) to bedzie ok.

    nie chciałbym pchać się w fundament schodkowy, tudzież piwnice...

    grunt jest ok.


    podpytuje zanim wybiore sie do projektanta
    Ostatnio edytowane przez popo00 ; 08-04-2011 o 16:50

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał popo00 Zobacz post
    witam. mam w planie budowac dom w zabudowie bliźniaczej, jeden już stoi. i taka kwestia:

    on ma tam dom podpiwniczony częściowo - fundament schodkowy wzdluz linii gdzie stanie mój dom.

    czy moge postawić moje fundamenty na całej długości na normalnej głębokości- dom całkiem bez podpiwniczenia?

    czytałem gdzieś że jest zasada że fundamenty powinny być posadowione na tej samej głębokości, jak również że jest zasada jesli fundamenty bedą płycej, ( a tu tak będzie w tej części gdzie jego się zaglębiają a moje będą normalne) to bedzie ok.

    nie chciałbym pchać się w fundament schodkowy, tudzież piwnice...

    grunt jest ok.

    podpytuje zanim wybiore sie do projektanta

    Jeśli sąsiedni budynek ma ściany fundamentowe zdolne do przejęcia naporu gruntu naziomu obciążonego ścianą budynku wtedy możesz zrobić płycej, w przeciwnym razie powinieneś dostosować się do poziomu sąsiednich fundamentów.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    popo00

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    103

    Domyślnie

    a moze plyta fundamentowa? nie musialbym pchac sie w fundament schodkowy i kombinowac z kopaniem...

  4. #4
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał popo00 Zobacz post
    a moze plyta fundamentowa? nie musialbym pchac sie w fundament schodkowy i kombinowac z kopaniem...
    Mechanikowi samochodowemu, dentyście, lekarzowi też sugerujesz metodę działania? Projektant zadecyduje jak ma być posadowiony budynek ze względów bezpieczeństwa dla sąsiedniego budynku i tobie nic do gadania.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    popo00

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    103

    Domyślnie

    troche skomplikowany zabieg te fundamenty schodkowe przy istniejacym domu, radzą lać na raz- a jak odslonić fundamenty domu sąsiada NA RAZ? trzeba odcinkami....

    i dlatego wymyśliłem płyte bo i tak nie chce piwnicy a plyta zalatwila by problem z podkopami, i raczej przy plycie ewentualny problem osiadania domu już istniejącego- odpada. wiadomo ze projektant niech sie wypowie ale chce wiedziec co nieco przed spotkaniem z nim. i zasięgnąć rady kilku osob które znają te materie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony