dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 15
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 294
  1. #61

    Domyślnie

    Ja gruntowne czyszczenie robie 1-2 w roku. W sumie elementy które trzeba przeczyścić są w miare łatwo dostępne ale troche sie z tym schodzi - z 1,5h trzeba poświęcić.

  2. #62
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    caly9

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    15

    Domyślnie czym grzać jak nie ma gazu????

    witam czym grzewać mieszkanie 70mkw jak nie ma gazy ziemnego i niewiadomo czy wogole kiedyś będzie. Mieszkanie w kamienicy 2 piętro nad i pod mieszkanie. Dzieki za pomoc i pozdrawiam

  3. #63

    Domyślnie

    weź pod uwagę piece elektryczne akumulacyjne - ładowane w II taryfie

  4. #64

    Domyślnie

    jeśli nie masz przyłącza do ciepłociągu lub lokalnej kotłowni to powyższe rozwiązanie wydaje się byc chyba najbardziej rozsądne

  5. #65
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    caly9

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    15

    Domyślnie

    niestatety nie ma nic zeby sie gdzies podlaczyc. Myslalem o gazie plynnym na butle 11kg ale niewiem na ile by mi te butle starczyly i czy to w ogóle jest bezpieczne. Ale te piece na prąd kosztują i czy bym musiał taki piec postawić w każdym pomieszczeniu pytam bo nieznam się w ogóle na tym i ile by mnie to kosztowało miesięcznie dodam że jescze mam boiler 120 l. Mam też poprowadzona instalacje c o

  6. #66

    Domyślnie

    no jeśli masz instalację już rozprowadzoną to trochę inna sprawa.....można by ją wykorzystac

  7. #67

    Domyślnie

    tylko wybrac odpowiednie źródło - w mieszkaniu zbyt wiele opcji to nie masz

  8. #68
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    caly9

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    15

    Domyślnie

    instalacje mozna przykryc i przyda sie jak za pare lat moze podlacza gaz ziemny to wtedy ja wykorzystam. Niechce palic piecem, chce cos bezobslugowego mysle ze te piece bede chyba ok. Mam pytanie jakie teraz te piece wybrac mam lazienke z oknem 6mkw , salon 31mkw dwa okna, pokoj 10mkw jedno okno, sypialnia 10mkw bez okna, kuchnia slepa nie za duza i w salonie nie ma drzwi do kuchni. Wiesz mieszkanie jest przechodnie.

  9. #69
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    napileusz

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    1

    Domyślnie Jakie ogrzewanie wybrac? Pellet czy gaz ze zbiornika

    Witam wszystkich.
    W niedługim czasie zamierzam się budować. Jestem obecnie na etapie załatwiania papierów. Stoję przed nie lada małym dylematem ( jak pewnie większość budujących) jakie ogrzewanie wybrać. Po wstępnych selekcjach pozostał wybór zbiornik na gaz lub pellet do co i pompa ciepła tylko do cwu. Ze względu na wysokie rachunki za gaz ze zbiornika bardziej przymierzam się do pellet + pc do cwu. Takie rozwiązanie jest może droższe na etapie instalacji ale późniejsza eksploatacja jest dużo tańsza (tak mi się wydaje) Czy takie rozwiązanie jest ok. Co sądzicie na ten temat? Dodam ze domek 128m2 - 3 osoby. Prosze o porady i opinie jeżeli macie.
    Pozdrawiam

  10. #70
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    pelet i do co i do cwu

  11. #71
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sebxyz

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Gdzieś z Warmii
    Posty
    92

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Ja mam takie rozwiązanie piec Kostrzewy 25 kw Pelet Fuzzy Logic przeznaczony do spalania peletu i pompę ciepła do cwu z zasobnikiem 300 litrów firmy Coolwex z możliwością grzania wody grzałką. Wszyscy zwracali mi uwagę, że szkoda pieniędzy na pompę i że nie jest to opłacalne gdyż koszt ogrzania wody przez piec (ilość spalonego peletu jest znikoma). Ja z kolei chciałem uniknąć palenia w piecu latem. Znajomi którzy grzeją wodę użytkową latem piecem narzekają, że temperatura spalin jest niska, piec generalnie źle pracuje (króetki okres pracy pieca) i że kominy i piec jest mokry czego zimą nie było. Rzeczywiście gdy przycisnąłem specjalistów od centralnego potwierdzili, że mogą występować takie problemy latem.
    Na dzień dzisiejszy pracuje piec pompa jest jeszcze nie uruchomiona (nie mieszkamy jeszcze w domu).
    Pozdrawiam
    Sebxyz
    Ps 4 osoby w domu.

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    ja sie zdecydowalem na kociol peletowy z ktorego poleci latem CWU (jestem w podobnej sytuacji -ilosc osob, wielkosc domu . opcja byl zwykly kociol zasypowy + solar na lato ) , ale zasugerowalem sie wypowiedziami tego typu

    Cytat Napisał waflos Zobacz post

    Z tego co pamiętam to zasobnik 120kg owsa starczał na 3 tygodnie grzania CWU (oczywiście kocioł był w trybie lato czyli cały czas w podtrzymaniu) - wychodziło na to że w porównaniu solary zwróciły by się najprędzej po minimum 20 latach...
    Przy pellecie pewno nie będzie tak różowo ale co zrobić jak w "śwince" pusto na ew. solary... z resztą zobaczymy...powinno być taniej niż prund... ;-D

    PS. Odkąd zasypałem zasobnik pelletem zastanawiam się czy mam kocioł - paliwa pełno, kocioł rzadko się włącza, popiołu zero...hmm trzeba będzie palacza zwolnić...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...polimet/page75


    idealnego rozwiazania nie ma , trzeba wybrac mniejsze lub wieksze zlo

  13. #73

    Domyślnie

    czy ktos z Was mial do czynienia z piecami na pelet:

    1. Ulrich Kombopelletich KP 21 18kW
    2. Klimosz Ling Duo 25kW
    3. Kostrzewa Pellets® Fuzzy Logic 20-25kW
    4. Granpal Eco 25kW

    Zanim zagladnalem tutaj dodalem rowniez watek na glownej liscie z wieksza iloscia informacji na temat domu oraz pieca ktory poszukuje.

    za zduplikowane pytanie przepraszam...

    L
    Ostatnio edytowane przez Luccca ; 26-04-2011 o 15:19

  14. #74

    Domyślnie

    Jeśli szukasz kotła na pellet to do listy dorzuć D'alessandro CSI - moim zdaniem najlepszy kocioł w tej dziedzinie
    Nie ma jak to na swoim

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartas13 Zobacz post
    Jeśli szukasz kotła na pellet to do listy dorzuć D'alessandro CSI - moim zdaniem najlepszy kocioł w tej dziedzinie
    A jak z serwisem w Polsce?

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartas13 Zobacz post
    Jeśli szukasz kotła na pellet to do listy dorzuć D'alessandro CSI - moim zdaniem najlepszy kocioł w tej dziedzinie
    Znów Gizex szaleje CSI to dobry kocioł, ale wcale nie najlepszy w swojej dziedzinie. Na rynku jest wiele dobrych kotłów, wszystko kwestia ceny, a rozrzut jest od 7-8 tys do 30 tys

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kroitz Zobacz post
    Znów Gizex szaleje CSI to dobry kocioł, ale wcale nie najlepszy w swojej dziedzinie. Na rynku jest wiele dobrych kotłów, wszystko kwestia ceny, a rozrzut jest od 7-8 tys do 30 tys
    kotlow jest wiele ale nie wszystkie sie nadaja... w moim przypadku do malej kotlowni musi byc gabarytowo odpowiedni piec a przy tym rowniez ergonomiczny i ekonomiczny.

  18. #78

    Domyślnie

    Z kotłownią 190x 237cm, to mamy ograniczone pole wyboru, plus zasobnik 200l...cięzko będzie

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kroitz Zobacz post
    Z kotłownią 190x 237cm, to mamy ograniczone pole wyboru, plus zasobnik 200l...cięzko będzie
    No wlasnie o tym mowie... lista kotlow zostala zawezona ale coz trzeba jakos sobie z tym poradzic... tak wiec czekam na dobre sugestie

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luccca Zobacz post
    A jak z serwisem w Polsce?
    Mieszkam w okolicy Krakowa i w sumie serwis to widziałem tylko przy montażu - z tym nie było problemów. Niewiem czy ta firma ma swoje oddziały w całym kraju.
    Nie ma jak to na swoim

Strona 4 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony