dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    miron123

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wawer
    Kod pocztowy
    00-919
    Posty
    136

    Domyślnie rury spustowe - wysuwanie się z mufy

    zamontowane tydzień temu rury spustowe wysuwają się lekko z muf łączących. Jedna rura spustowa składa się z dwóch 4m i jednej 1m gdyż dom jest wysoki. To ostanie łącznie na dole między 4m a 1m dokładnie obejrzałem i widzę że ta krótka opuściła się ok 1cm i wysunęła z mufy, mimo że najniższa obejma trzyma ją ścisło. Czy to efekt zmienności temperatur? tydzień temu było ponad 20 stopni, a teraz w nocy 0st. Czy może nie poprawnie zamontowałem rury? Montuje się je zaczynając od góry i wsuwając jedna w druga z pomocą mufy?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Rozumiem, że to rury PVC. O ile producent nie zaleca inaczej a obejmy dają taka możliwość montaż powinien wyglądać następująco: zaraz pod kolankiem ciasno po środku (na dwóch metrach) luźno, zaraz pod mufą (opuszczona 1~1,5 cm) ciasno, pośrodku (na dwóch metrach) luźno itd. Ostatni element długości 1 m pod mufą ciasno około 30 cm od końca luźno w przypadku gdy jest wylewka natomiast gdy rura jest wprowadzona do czyszczaka ta ostatnia luźna obejma jest zbyteczna. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 05-05-2011 o 22:32
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony