dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    Witam
    odradzam, jestem wykonawcą takich rzeczy dla mnie to wszystko jedno ale klijent płaci sporo, w zeszłym roku wykonywałem izolacje piwnicy pod domem o wymiarach 10 na 10 koszt wyniósł około 70 tys zł z materiałem.
    Jeżeli juz chcesz piwnice to ..jeżeli sam niemasz pojecia prosisz o to kogoś kto sie zna i wykonujesz fundamenty z załozeniem że bedzie piwnica czyli kolejno.
    1. osuszenie terenu na czas budowy, najlepiej igłofiltry
    2, płyta fundamentowa z betonu szczelnego i tylko takiego żadne inne rozwiazania
    3, sciany piwnic z betonu szczelnego nie z bloczków fundamentowych, zadbać szczególnie o połaczenie styku płyta sciana, ja w basenach stosowałem tasme bentonitowa.
    4, po ztwardnieniu betonu wykonać prawidłową izolację powierzchniową, dopiero jak wykonasz wszystko w gruncie mozesz przestać osuszać teren
    5, wykończenie piwnicy z materiałów specjalistycznych chociazby tynk renowacyjny (napowietrzony) , aby uniknac kondensacii na scianach
    6, musisz niezapominac o dobrej wentylacjii piwnicy to jest bardzo istotne

    Ogólnie tak to wyglada w sposób prawidłowy, jeżeli ktoś powie ci że zrobi z bloczków i poozy izolację tzn że mało się na tym zna, a zwłaszcza oznacza to to że to nie jego piwnica

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał antech Zobacz post
    Witam
    odradzam, jestem wykonawcą takich rzeczy dla mnie to wszystko jedno ale klijent płaci sporo, w zeszłym roku wykonywałem izolacje piwnicy pod domem o wymiarach 10 na 10 koszt wyniósł około 70 tys zł z materiałem.
    Jeżeli juz chcesz piwnice to ..jeżeli sam niemasz pojecia prosisz o to kogoś kto sie zna i wykonujesz fundamenty z załozeniem że bedzie piwnica czyli kolejno.
    1. osuszenie terenu na czas budowy, najlepiej igłofiltry
    2, płyta fundamentowa z betonu szczelnego i tylko takiego żadne inne rozwiazania
    3, sciany piwnic z betonu szczelnego nie z bloczków fundamentowych, zadbać szczególnie o połaczenie styku płyta sciana, ja w basenach stosowałem tasme bentonitowa.
    4, po ztwardnieniu betonu wykonać prawidłową izolację powierzchniową, dopiero jak wykonasz wszystko w gruncie mozesz przestać osuszać teren
    5, wykończenie piwnicy z materiałów specjalistycznych chociazby tynk renowacyjny (napowietrzony) , aby uniknac kondensacii na scianach
    6, musisz niezapominac o dobrej wentylacjii piwnicy to jest bardzo istotne

    Ogólnie tak to wyglada w sposób prawidłowy, jeżeli ktoś powie ci że zrobi z bloczków i poozy izolację tzn że mało się na tym zna, a zwłaszcza oznacza to to że to nie jego piwnica
    70 tyś to troche dużo. Będe robił u siebie podpiwniczenie o wymiarach 10x10m i 1,5m głębokości. Według badania geologicznego, grunt to jakies tam piaski na których można budowac, tyle że woda jest już na poziomie 70cm. Niestety piwnica musi byc bo działka wąska. Nie jest to dom tylko budynek przemysłowy. Wentylacja w podpiwniczeniu jest zaprojektowana o dużej wydajnosci, tak na wszelki wypadek. Antech, w jakim regionie Polski działasz? Ja jestem ze Skierniewic i szukam kogoś konkretnego do uszczelnienia tego podpiwniczenia. Wszyscy mi odradzają i mówią, że uszczelnienie nic nie da bo i tak będzie ciekło ale ja musze miec to podpiwniczenie. A jak izoluje się posadzki w takich piwnicach? Sciany to rozumiem, ale jak uszczelnic posadzke?

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    Chyba 2,5 m ..bo takie jest minimum na gotowo jesli chcesz mieć działalność..czyli zagłebisz się solidnie w grunt..naprawdę przygotuj sie do tego nierób tego na może bedzie sucho, bo zamiast budynku będziesz miał basen.
    Robisz wykop, lejesz płute fundamentową i ściany tez z betonu..tylko z wodoszczelnego, koszt niejest drastycznie wiekszy od betonu zwykłego, jak zrobisz płyte fundamentowa i będą ustawione szalunki do ścian to zastosuj warstwe szczepna a także bym to zrobił że zastosował bentonit..on w zetknieciu z woda pecznieje i uszczelnia połaczenie płyty ze ścianą..koszt tez niewielki takiej tasmy.
    Jak bedziesz miał płytę i sciany z betonu szczelnego to juz jestes do przodu, stosujesz izolację typu np CR 166 i masz załatwiona wilgoc (pod cr 166 np 65 ) , podłoże izolujesz podobnie jak sciany..ale niestosuj w żadnym wypadku ściany z bloczków a jeżeli już to zastosuj uszczelniacze do zapraw i to nieupilnujesz dokładnosci wykonania. A mój rejon to podlasie.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44 Zobacz post
    i mogłabym skasować to "nic nie wnoszą"
    Przed moim tekstem "nic nie wnoszą" był Twój wpis, który nie wniósł nic... Może teraz masz wyrzuty ale co ja na to poradze.

    Cytat Napisał szybkaosa Zobacz post
    Szkoda, że nawet miłego słowa nie dodałaś do tych co Ci słusznie i szczerze doradzali. Zdarza się.
    Może powinnaś zmienić nick z szybkaosa na szybkakrowa.. krowa, która dużo ryczy a mało mleka daje. W tym wątku wypowiedziałąś się 3 razy i te 3 posty nie wniosły dokładnie nic konkretnego, oprócz powiększenia ogólnego licznika Twoich postów +3. Widocznie lubisz pisać by pisać

    Forum jest po to by pytać, by zwiększac swoją wiedze i by odpowiadać jak się ma coś ciekawego do przekazania. Za każdy konstryktywny wpis należy się wdzięczność i moja i każdego kto będzie to kiedyś tam czytał. Kilka taki było. Fajnie, że wypowiedział się w tym wątku antech bo przynajmniej nie bije piany i nie uczestniczy w gronie towarzystwa wzajemnej adoracji.
    lubię wąchać winyl

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał marika77 Zobacz post
    Może powinnaś zmienić nick z szybkaosa na szybkakrowa.. krowa, która dużo ryczy a mało mleka daje. W tym wątku wypowiedziałąś się 3 razy i te 3 posty nie wniosły dokładnie nic konkretnego, oprócz powiększenia ogólnego licznika Twoich postów +3. Widocznie lubisz pisać by pisać
    Przecież pytałaś czy robić piwnicę i dostałaś min moją odpowiedź na ten temat. Pytanie brzmiało niemal jak sondażowe to i odpowiedzi były adekwatne.
    Nie znasz się to sobie zatrudnij projektanta, kierownika budowy, inspektora nadzoru i im zadawaj takie pytania.
    A teraz jeszcze obrażanie innych to już pozostawię bez komentarza, bo to nie mój poziom. Przeszukaj moje posty i sprawdź jak i czym nabijałem sobie "licznik" ... żenada. Masz roszczeniowe podejście do życia. EOT.

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    aha.

    bijemy pianę.

    aha.

    forumowicz/ka marika jak dzielny rycerz Lancelot postanowił/a uzdrowić forum

    na początek swoimi recenzjami wypowiedzi. wypowiedzi o które chyba prosił/a

    Proponuję udać się na jakieś forum jurorów "Tańca z gwiazdami" ?

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    Ludzie mają to do siebie że się kłuca, to nie psy że mają samca alfa i po srawie. Woda to nie wirus da się to zrobić jak pisałem, jak ktos z was bedzie w hotelu żubrówka w Białowieży to ten basen w SPA wykonywałem ja, przy prubie szczelnosci bez izolaciji woda nieciekła, po nałozeniu izolacji niejest mozliwe aby przecieki powstały nawet po 25 latach..taka trwałość pokrycia, więc mozna. A koszty bentonitu sa smieszne, czy warstw szczepnych czy betonu szczelnego tylko liczy sie wykonanie. Obie rzeczy są powiazane niemozna kłaść izolacji na konstrukcji nienadającej się do tego , a wszelkie przecieki u innych są własnie tym spowodowane, że wykonawca oszczędza na konstrukcji a potem oczekuje cudów od izolacji.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał antech Zobacz post
    Chyba 2,5 m ..bo takie jest minimum na gotowo jesli chcesz mieć działalność..czyli zagłebisz się solidnie w grunt..naprawdę przygotuj sie do tego nierób tego na może bedzie sucho, bo zamiast budynku będziesz miał basen.
    Robisz wykop, lejesz płute fundamentową i ściany tez z betonu..tylko z wodoszczelnego, koszt niejest drastycznie wiekszy od betonu zwykłego, jak zrobisz płyte fundamentowa i będą ustawione szalunki do ścian to zastosuj warstwe szczepna a także bym to zrobił że zastosował bentonit..on w zetknieciu z woda pecznieje i uszczelnia połaczenie płyty ze ścianą..koszt tez niewielki takiej tasmy.
    Jak bedziesz miał płytę i sciany z betonu szczelnego to juz jestes do przodu, stosujesz izolację typu np CR 166 i masz załatwiona wilgoc (pod cr 166 np 65 ) , podłoże izolujesz podobnie jak sciany..ale niestosuj w żadnym wypadku ściany z bloczków a jeżeli już to zastosuj uszczelniacze do zapraw i to nieupilnujesz dokładnosci wykonania. A mój rejon to podlasie.
    Mam nadzieje, że znajde u siebie takiego konkretnego wykonawce. A głebokośc to napewno 1,5m w ziemi a metr będzie nad gruntem. To tak wyniesiona piwnica. Dzięki za info.

  9. #49

    Domyślnie

    Z piwnicy zrezygnowałam ale mysle o zrobieniu takiej półpiwniczki pod schodami. Czy warstwy posadzki w tej piwniczce powinny być tak ułożone, że chudy beton jest na równi z górna krawędzia ław czy może byc niżej? Czy może być sytuacja, że chudy beton jest wylany +/- w połowie wysokości ławy a izolacja (papa) byłaby ułożona na tym chudziaku, potem zawienięta pionowo ok 20cm na ścianie ławy i potem znów zawinięta poziomo na górna krawędź ławy. Poprostu chciałabym w ten sposób zwiększyć wysokośc piwnicy dlatego chciałabym by posadzka (wykończona podłoga) była poniżej górnej krawędzi ławy
    lubię wąchać winyl

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    Napisałem Ci na priv co możesz zrobić.

  11. #51

    Domyślnie

    dzięki za info, odebrałam
    lubię wąchać winyl

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony