dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie piwnicy

    Witam wszystkich,

    Chcialabym sie poradzic w kwestii ocieplenia piwnic.
    Budujemy dom 150m2 z pelnym podpiwniczeniem. Chcemy zeby byl on energooszczedny.
    Piwnica nie bedzie ogrzewana, wentylacja grawitacyjna w piwnicy (w domu mechaniczna z rekuperatorem), przeznaczenie piwnicy - skladzik rzeczy niepotrzebnych.
    Czy ocieplenie polistyrenem ekstrudowym - 8cm to dobry pomysl? Wg naszego projektu jest styropian 10cm.
    Bardzo prosze o podpowiedz. Z gory dzieki!!!

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Cytat Napisał aswolska Zobacz post
    Witam wszystkich,

    Chcialabym sie poradzic w kwestii ocieplenia piwnic.
    Budujemy dom 150m2 z pelnym podpiwniczeniem. Chcemy zeby byl on energooszczedny.
    Piwnica nie bedzie ogrzewana, wentylacja grawitacyjna w piwnicy (w domu mechaniczna z rekuperatorem), przeznaczenie piwnicy - skladzik rzeczy niepotrzebnych.
    Czy ocieplenie polistyrenem ekstrudowym - 8cm to dobry pomysl? Wg naszego projektu jest styropian 10cm.
    Bardzo prosze o podpowiedz. Z gory dzieki!!!
    ZErknij do mojego dziennika i popatrz jak można to zrobić. Z tego co wiem jest to jedna z najlepszych metod. Oczywiście wykorzystany jest poliestyren tylko że 10cm. Dodam, że w piwnicy mojego domu znikła wilgoć.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja również mam podobny problem. Zakupiłem 8cm syrodur Synthosa i się zastanawiam czy dołożyć jeszcze i na przekładkę układać czy to już starczy? Dom ma być energooszczędny.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    Dom energooszczedny niepowstaje przez ocieplenie, niema wytycznej że ten z 8 niebedzie energooszczedny. Zasada jest prosta im więcej tym lepiej , musisz skalkulowac koszt ocieplenia dla piwnicy i sam wybrac, Jeżeli masz grunty dookoła nawodnione lub chłonace wilgoc i utrzymujace ja to i przemarzanie jest wieksze, więc i ocieplenie powinno być grubsze, jesli masz grunty przepuszczalne które w zimie stworzą swoistą izolację dajesz mniej. U niektórych przy 8 cm wyjdzie grzyb u innych niewyjdzie bez styropianu czy styroduru.
    Ja przy wersii optymistycznej proponuje zawsze 10 cm, przy złych warunkach 15

  5. #5

    Domyślnie

    Dzieki wielkie za wszystkie odpowiedzi. Polozymy jednak 10cm

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony