dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Absolutnie nie mam nic do górników, za ciężką pracę należy się godne wynagrodzenie, chciałbym jedynie, żeby było one zależne od rentowności firmy i żeby to rynek je regulował, a nie politycy, rządy, związki zawodowe ...itd.

    Co do osuwisk, cały rejon jest osuwiskowy, były już długie okresy opadów , które spowodowały powodzie u Was na dole, oraz uruchomiły osuwiska stabilne od dziesięcioleci. Skoro do tej pory NIC ale to NIC nie dzieje się niepokojącego w otoczeniu domu - to znaczy , że miejsce musi być stabilne.

    W 90% glina mokra została wybrana z dna wykopu, najgorsze miejsca spokojnie schły. WYkop pod ławy miał miejscami 150cm od poziomu ziemi. Newralgiczne punty wzmocnione solidną dawką B15 na chudziaka. Na pewno nie istniała sytuacja mieszania gliny z betonem.

    Zbrojenie otulone jest, podnoszone było na całej długości, na chudziaku wywinąłem folię, jako dodatkową izolację ławy ze zbrojenie od wody. Będę robił dodatkowo drenaż, bo sucha glina jest potęga, a mokra to jadąca breja.

    U sąsiadów z pękającym domem to inna inszość, nie mają ław, stary dom, niezagęszczony chudziak, dostawka do dostawki , od zawsze koło nich ziemia siadała, a dodatkowo mieszkają na samej drodze, którą jadą auta do mnie .... koniec kropka.

    Dziękuję za Wasze opinie. Zibik-owi Eng nie dam się sprowadzić do jego poziomu, bo dyskusja na tym poziomie nie daje nic poza błotem.

    Co do kierownika budowy ... nie będę w to wnikał. Oni są od brania kasy i robienia wpisów , a nie do robienia czegokolwiek. Poza tym ja nie liczę na jakąkolwiek odpowiedzialność kierownika , albo wykonawcy, albo projektanta ...bo nie mam czasu ani zdrowia na polskie sądy. Jak pokazuje doświadczenie wielu forumowiczów ta ICH odpowiedzialność to mrzonka. Ja jestem za wolnością człowieka i odpowiedzialnością za samego siebie.

    Pozdro !
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar raas
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Rybnik Oberschlesien
    Posty
    211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    hej - z tym kierownikiem to chodziło mi raczej o to że jako ktoś kto siedzi w temacie i zna warunki lokalne , może doradzić Ci najlepsze rozwiązanie. Odpowiedzialność to zupełnie inna bajka. Na początku napisałeś tość tragiczną wizję swoich ław ale pod koniec okazuje się że jest ok i jedyna różnica to ten beton podany nie pompą z gruchy a wieziony i sypany taczką...kiedyś to była podstawowa metoda i domy stoją...
    Co do zarobków ...hmm powiem tak - jeśli byłyby zależne od rentowności mojego zakładu pracy to byłbym baaardzo zadowolony. Niestety są zależne od stanu całej kompanii a nawet branży a to już zupełnie co innego ...Nie zauważyłeś że od kilku lat w-wa nie mówi o dokładaniu do polskiego węgla...

  3. #23
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał K160 Zobacz post
    Absolutnie nie mam nic do górników, za ciężką pracę należy się godne wynagrodzenie, chciałbym jedynie, żeby było one zależne od rentowności firmy i żeby to rynek je regulował, a nie politycy, rządy, związki zawodowe ...itd.
    Może gdzieś daleko w górach, gdzie długo nie będzie drogi asfaltowej bo nikt nie płaci podatków, wierzą w bzdury o nierentownych kopalniach i "dopłacaniu do górnictwa" (jak to robią skoro nie płacą podatków?)... Pobudka jest rok 2011 i od kilkunastu lat górnictwo wypracowuje wielomilionowe zyski NETTO.

    Cytat Napisał K160 Zobacz post
    Co do kierownika budowy ... nie będę w to wnikał. Oni są od brania kasy i robienia wpisów , a nie do robienia czegokolwiek.
    Płacisz za pieczątki dostajesz pieczątki w dzienniku. Za prawdziwego kierownika budowy trzeba zapłacić min 3tys netto/miesiąc.

    Cytat Napisał K160 Zobacz post
    Poza tym ja nie liczę na jakąkolwiek odpowiedzialność kierownika , albo wykonawcy, albo projektanta ...bo nie mam czasu ani zdrowia na polskie sądy. Jak pokazuje doświadczenie wielu forumowiczów ta ICH odpowiedzialność to mrzonka. Ja jestem za wolnością człowieka i odpowiedzialnością za samego siebie.
    Mylisz wolność z anarchią...

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Niepotrzebnie wdałem się w polemikę. Szkoda, że to napisałem .... niestety pijany żółw udaremnił moją próbę cofnięcia czasu.
    Ostatnio edytowane przez K160 ; 15-05-2011 o 10:28 Powód: Zrozumiałem swój błąd
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał K160 Zobacz post
    Weź Zibik daj sobie coś na rozluźnienie. Masz jakieś kompleksy, które leczysz na forum ? Co to ma niby dać Tobie albo komuś kto to będzie czytał ? Na innych wątkach z Twoim udziałem podobnie, widzę, że podkur.#!$anie ludzi to Twój osobisty konik. Pewnie kodeks karny znasz na pamięć, nie mówiąc już o kodeksie pracy.

    Dla Twojej informacji droga dojazdowa jest prywatna, sami z sąsiadami ją utrzymujemy i mi osobiście jest z tym bardzo dobrze. Ja bym nawet chciał , żeby ona była jeszcze gorsza, mojemu samochodowi na olej sojowy zupełnie to nie przeszkadza, a możliwość zapięcia blokady dyfra przy wyjeździe do sklepu traktuje jako dodatkowy atut. Sąsiedzi nie mają samochodu i zazwyczaj latają na autopilocie, i im też jest z tym dobrze. Dla Twojej wiadomości: samochód nie ma OC, ma angielskie blachy, angielski dowód, kierownicę po złej stronie, ja nie płacę ZUSu , nie płacę żadnych podatków poza VATem i podatkiem gruntowym w wysokości 23zł na rok. Emeryturę mam gdzieś, podobnie cały aparat Państwowy. Ograniczeniem mojej wolności, jest wolność drugiego człowieka, własność prywatną uważam za świętą.

    Od gminy niczego nie chcę, od Ciebie też, no może tego , żebyś się już wziął i .... Twoje rady i wszechwiedzę w każdej dziedzinie spożytkuj do zatkania swojej własnej emocjonalnej dziury, panie pracowniku kontroli skarbowej, pip, czy czego tam chcesz.

    Temat sam sobie zamykam, a Tobie Z_ENG gratuluję, że udało Ci się sprowadzić mnie do Twojego poziomu, a następnie pokonać doświadczeniem.
    Jakbym sluchala (czytala) swojego 15 letniego brata
    K160 - moze rzeczywiscie zibik_eng za ostro wypowiada sie w watkach, ale Ty to chyba masz masz jakies klopoty z dojrzaloscia psychiczna Takich bzdur to ja dawno nie czytalam

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    ..wczoraj słuchałem audycji w telewizii trwam...tam to dopiero są bzdury typu że katastrofy smoleńskiej nie było a samolot zaatakowali komandosi rosyjscy, wyrżneli wszystkich a potem babę zdetonowali..i ileś milionów tego słucha jak człowiek wykształcony mówi cos takiego z pełnym przekonaniem o słuszności.
    A K160 jest anarhistą i ma prawo do tego i jeżeli chłopina się pyta czy dom będzie stał to jakie ma znaczenie czy jaka pomoc maja dac teksty o podatkach? czy oszczędzaniu?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał K160 Zobacz post
    Niepotrzebnie wdałem się w polemikę. Szkoda, że to napisałem .... niestety pijany żółw udaremnił moją próbę cofnięcia czasu.
    no niestety...chciałeś pocieszenia - niepotrzebnie wybrałeś forum budowlane, na którym udzielają się ludzie znający się na budowaniu.

  8. #28

    Domyślnie

    Potwierdza się stara prawda psychologii człowieka ,, po dokonaniu wyboru poszukujemy opinii potwierdzających słuszność naszego wyboru, a te przeciwne ignorujemy lub lekceważymy''.
    PS. Wiem bo sam też tak mam

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    A co konkretnie przekręciłem ? Bo wiesz, ja się nie znam a ty zdaje sie tak. Przypominam: dwie mieszanki o tyma samym składzie, w jednej minimum wody potrzebnej do hydratacji cementu, w drugiej wody na tyle dużo żeby beton się "lał". Która z nich po związaniu i odpowiedniej pilęgnacji będzie miała wyższą wytrzymałość?
    Od liklunastu lat beton "leje" się nie dlatego,że ma dużo wody tylko w wyniku stosowania dodatków, to,że ma konsytencję cieczy nie oznacza,że ma wysoki c/w.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aedifico Zobacz post
    Od liklunastu lat beton "leje" się nie dlatego,że ma dużo wody tylko w wyniku stosowania dodatków, to,że ma konsytencję cieczy nie oznacza,że ma wysoki c/w.
    Przykładowy skład betonu B 20 receptura firmy Hydrobudowa
    1. Cement CEM I 32,5 R 245 kg
    2 Piasek kopalny 0-2 mm 730 kg
    3 Grys bazaltowy 2-8 mm 420 kg
    4 Grys bazaltowy 8-16 mm 780 kg
    5 Domieszka LUBET 0,57% (LUBANTA S.A. ) 1,40 kg
    6 Woda wodociągowa 168 kg

    Ilość wody niezbednej do hydratacji cementu to 20 do 25% w stosunku do cementu. Tu jest wielokrotnie wyższa. Taki kaprys? Na "upłyniającą" chemię pożałowali? Dlaczego inne receptury wygladają podobnie? Tak pytam bo się troche nie znam...
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  11. #31

    Domyślnie

    To nie jest zły wynik, standardowo c/w dla B20 to 1,54 a dla przykłdu B40 to 2,22 a dlaczego tak a nie inaczej to polecam lekturę o projektowaniu mieszanek betonowych.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony