dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Darlon

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    12

    Domyślnie Listwa optyczna w Normstalhu - warto?

    Witam,

    Pilnie poszukuję opinii osób, które korzystają z listwy optycznej w bramie Normstalha.
    Wszelkie opinie o samych bramach także mile widziane. Brama duża - 4500x2250.

    Bardzo proszę o odpowiedzi bo sprawa jest już teraz pilna - z góry dziękuję!!!!!


    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Jeżeli zależy tobie na bezpieczeństwie użytkowników (dzieci) to najlepiej zastosować połączenie fotokomórek i listwy optycznej.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Darlon

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    12

    Domyślnie

    Czyli sama listwa nie wystarczy?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Sam automat (napęd) Normstahla nawet bez listwy optycznej "zauważa" przeszkodę na tyle sprawnie, że dorosły człowiek nie odczuje dotknięcia bramy jako czegoś bolesnego. Listwa optyczna działa na zasadzie rozpoznawania zgniecenia uszczelki dolnej. Jednak w niesprzyjających okolicznościach - np. silny mróz powodujący stwardnienie gumy czy też "wysmarowanie gumy zaprawą" (widziałem taki przypadek) działanie listwy optycznej może być "niedoskonałe". Dodatkowa fotokomórka zapobiegnie już włączeniu napędu bramy jeżeli coś (lub ktoś) będzie stał na jej drodze.
    W normalnym użytkowaniu ani listwa ani fotokomórki nie są niezbędnym wyposażeniem. Jeżeli jednak ktoś jest przeczulony na punkcie bezpieczeństwa dzieci to proponuję tak jak wcześniej oba rozwiązania jednocześnie.

  5. #5

    Domyślnie

    kupując bramę też sie zastanawialem nad listwą optyczną lub fotokomórka, sprzedawca doradził mi to samo co kolega bwojtek:
    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Sam automat (napęd) Normstahla nawet bez listwy optycznej "zauważa" przeszkodę na tyle sprawnie, że dorosły człowiek nie odczuje dotknięcia bramy jako czegoś bolesnego. .......
    i że w razie potrzeby można to też później bezproblemowo dołożyć
    no i brama jest bez tego i faktycznie samo zabezpieczenie w napędzie mi w zupełności wystarcza

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Darlon

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    12

    Domyślnie

    A co zatrzymaniem się bramy bez listwy i fotokomórek w przypadku dzieci/psa? Zadziała tak samo jak przy osobie dorosłej? Nie chcę też żeby brama się zniszczyła bo np. mały zostawi samochodzik w przejściu.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Darlon

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    12

    Domyślnie

    Temat nieaktualny, listwę zamówiłem. Co do jej twardnienia przy silnych mrozach to w przypadku dzieciaków raczej nie jest to duży problem - nie sądzę aby bawiły się w takich warunkach w garażu Pozdrawiam i dzięki za informacje!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony