dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar sebmal
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    6

    Domyślnie gdzie kupić duże okna?

    mam w projekcie drzwi balkonowe (5 szt.) o wysokości 2,8 m. zapytałem kilka firm i każda odpowiada, że takich wysokości nie robią. sugerują trzy rozwiązania: wstawić mniejsze drzwi balkonowe (trochę szkoda, bo ładne są duże okna) , mogą zrobić ale bez gwarancji (odpada), zrobią z gwarancją ale na górę wstawią poprzeczkę (popsuje cały efekt). Czy ktoś z Was ma takie duże okna/drzwi? Gdzie można je kupić? kto to zrobi dobrze?

    Sebastian

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.136

    Domyślnie

    Masz w projekcie? Zapytaj projektanta.. bo to on wepchnął CIę na minę. Ładnie wygląda w prezentazji domu, ale.. w rzeczywistości to albo projektant chciał zrobić na Tobie wrażenie ( i zataił, że to będzie trudne) albo był... (sorry, ale brzydkie słowo ciśnie mi się na palce)

    Na wysokość 280 cm robi się HS`y w drewnie..

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar sebmal
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Masz w projekcie? Zapytaj projektanta.. bo to on wepchnął CIę na minę. Ładnie wygląda w prezentazji domu, ale.. w rzeczywistości to albo projektant chciał zrobić na Tobie wrażenie ( i zataił, że to będzie trudne) albo był... (sorry, ale brzydkie słowo ciśnie mi się na palce)

    Na wysokość 280 cm robi się HS`y w drewnie..

    Czym są "HS'y w drewnie"?

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam takie,salon wysoosci 6 m,rzeczywiscie to wymysl architekta a dla nas wydana kasa i obawa:jak to ogrzac!!!mam plastiki ale byla opcja w aluminium lub drewno+alu.
    Napisz do mnie na prv,zebym nie zasmiecala tu watku.Robila mi to firma z Warszawy,jestem bardzo zadowolona.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.136

    Domyślnie

    Naszaheidi - to nie zaśmiecanie wątku. Warto podzielić się dobrymi doświadczeniami i napisać nazwę firmy (z tym, że jak ją wymienisz to połowa użytkowników będzie upatrywała w tym reklamy . Z tym, że witryna tej wysokości jest po pierwsze: nieotwierana, po drugie - dzielona. Tu jest problem, bo Sebmal chcialby takie wysokie skrzydła bez podziałów.

    HS to tzw balkony przesuwne nieskoprogowe. Nie mają klasyczynych okuć, więc mają inne możliwości techniczne. W PCW "dosięga" je tabela statyczna (maksymalne gabaryty skrzydeł) ale w drewnie te możliwości są większe.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar sebmal
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Naszaheidi - to nie zaśmiecanie wątku. Warto podzielić się dobrymi doświadczeniami i napisać nazwę firmy (z tym, że jak ją wymienisz to połowa użytkowników będzie upatrywała w tym reklamy . Z tym, że witryna tej wysokości jest po pierwsze: nieotwierana, po drugie - dzielona. Tu jest problem, bo Sebmal chcialby takie wysokie skrzydła bez podziałów.

    HS to tzw balkony przesuwne nieskoprogowe. Nie mają klasyczynych okuć, więc mają inne możliwości techniczne. W PCW "dosięga" je tabela statyczna (maksymalne gabaryty skrzydeł) ale w drewnie te możliwości są większe.
    powoli się w to wdrażam. niestety nie udało mi się namierzyć żadnej firmy, która byłaby gotowa wykonać takie okna. zaczęliśmy rozważać możliwość zmniejszenia okien do 2,5 metra. myślicie, że jeśli w powstałą przestrzeń między nadprożem i oknem wstawimy kasetę z roletą to będzie ok? jakie duże są takie kasety? domisko od strony dużych okien ma wyglądać tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2 kopia.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	38,9 KB
ID:	57065
    oczywiście chodzi o okna na parterze.
    S.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jacław
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    131

    Domyślnie

    Nie powinno być problemu z wykonaniem takich okien z aluminium. Wbrew pozorom wcale nie musi być to nieenergooszczędne rozwiązanie - przy takim stosunku powierzchni szyb do profili powinieneś uzyskać U okna poniżej 1.

  8. #8

    Domyślnie

    Hej,podzielilam sie wiedza prywatnie,nie chce tu problemow,bo jestem raczej osoba czytajaca nie dyskutujaca na forum.
    Taki HS mam teraz w obecnym domu.
    Musicie wziasc pod uwage wage takiego skrzydla.Co prawda jezdzi po prowadnicy ale zeby otworzyc trzeba go mocno do siebie pociagnac i odbic w bok.MOje skrzydlo jest wymiarow OK.225/115,drugie to fix staly.Nie kazdy ma sile to otworzyc.
    A co do wysokich okien to musialam zamowic samoczyszczace na zewnatrz,bo przy takiej wysokosci to tragedia.Pewnie bede musiala do mycia wziasc ludzi pajakow a to spory koszt.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar sebmal
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Okazuje się, że Wiktorczyk może zrobić takie okna bez większych problemów. Podobno nawet większe robili z pełną gwarancją. Szukam dalej firmy, która może mi zrobić okna z PCV wraz z kasetą na roletę na wyskość 2,75m. Opcję okien z drewna zostawię sobie jako ostateczność.

  10. #10

    Domyślnie

    z pcv nikt o zdrowych zmysłach nie zrobi ci tego w jednym skrzydle, za duża wysokość

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał naszaheidi Zobacz post
    Taki HS mam teraz w obecnym domu.
    Musicie wziasc pod uwage wage takiego skrzydla.Co prawda jezdzi po prowadnicy ale zeby otworzyc trzeba go mocno do siebie pociagnac i odbic w bok.
    Coś mi się zdaje, że nie masz wcale HS-a ale PSK.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.136

    Domyślnie

    Słuszne spostrzeżenie Wojtku. Często Klienci mylą nazwy - nie tylko w przesuwkach (przyznaję że niekiedy sam muszę sie zastanowić czym jest HS, HST, PSK itp, a co dopiero człowiek, który ma z tym styczność raz w zyciu - przy zakupie..
    Nie mniej jednak, trzeba pamiętać, że takie ogromne przeszklenia tak czy inaczej ważą - trudno oczekiwać, żeby skrzydło o wadze 100-150 kg małe dziecko mogło przesunąć jednym palcem.

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar sebmal
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    A jakie okucia polecalibyście do tych dużych okien? Domyślam się że powinny być jakieś solidne ale czy jest jakaś firma która robi szczególnie mocne okucia?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony