dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    panpawel77

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    dolnosląskie
    Posty
    6

    Domyślnie Pytanie do fachowców o wady szyby zespolonej.

    Witam,
    czy ktoś z Was spotkał się z rysami na wewnętrznej stronie szyby zespolonej jednokomorowej (rysy są w środku) ?
    Podczas czyszczenia szyb w świeżo zamontowanych oknach zauważyłem, że w kilku występują po dwie równoległe rysy na wewn. stronie szyby. Mają od 3cm do 15cm i występują mniej więcej w połowie wysokości okna, zawsze przy ramce.





    Ostatnio edytowane przez panpawel77 ; 03-04-2011 o 12:25

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.220

    Domyślnie

    Takie wady szyb zdarzają się i najlepszym producentom szkła. Jeśli tafle mają zarysowania wewnątrz zespolenia z ich wymianą nie powinno być najmniejszego kłopotu. Skontaktuj się z dostawcą okien, zgłoś wadę i... już .
    PRO QUALITY

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    panpawel77

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    dolnosląskie
    Posty
    6

    Domyślnie

    Zgłoszę to na pewno. Mam nadzieję, że nie będę się przepychał z producentem.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał panpawel77 Zobacz post
    Zgłoszę to na pewno. Mam nadzieję, że nie będę się przepychał z producentem.
    Jeżeli nie stwierdzą, że rysy powstały PO zamontowaniu okien - z winy użytkownika
    W środę mam montaż okien - właśnie na Brugmannie - jestem już w strachu ...

  5. #5

    Domyślnie

    ..a no jasne , użytkownik sam sobie rozpołowił pakiet zarysował i szczelnie skleił...

    Takie reklamacje są przyjmowane przez producentów szyb bezwarunkowo - oczywiście jeśli gwarancja jeszcze obowiązuje. Więc bez obaw. Oczywiście przy bardzo małych prawie niezauważalnych wadach szkła czy rysach może być różnie ale w tym konkretnym przypadku bez obaw.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    panpawel77

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    dolnosląskie
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dzisiaj był u mnie właściciel autoryzowanego punktu sprzedaży okien Adamsa, u którego okna kupiłem (z montażem) i zapewniał, że wszystkie szyby (16 sztuk) zostaną wymienione przez serwis producenta. Niby mnie uspokoił i przepraszał (choć to nie jego wina), że w wieloletniej historii współpracy z tym producentem nie miał takich wpadek, ale i tak ....... mnie strzela.
    Ostatnio edytowane przez panpawel77 ; 05-04-2011 o 19:45

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.220

    Domyślnie

    "Strzelanie" rozumiem, ale cóż... ani to wina producenta okien (no może co nieco powinna dostać po uszach kontrola jakości), ani sprzedawcy (no może co nieco powinien dostać po uszach za odbiór takich okien od producenta, ale jak miał do wyboru zawalić termin albo zamontować z kuchą, to zamontował. Jak zrobił to świadomie, to powinien uprzedzić, że jest feler i wymieni. Nie wiedział? Wolał nie wiedzieć? Nie dojdziemy.). Pech. Zdarza się. Ważne, że wymiana na jeden telefon i bez szemrania.
    PRO QUALITY

  8. #8

    Domyślnie

    Zaczyna się powoli sezon, wiec takich wad będzie coraz więcej. 16 szyb? To faktycznie trzeba mieć pecha
    Wspólpracowałem kiedyś z pewnym producentem, u któego na 10 wkładów szybowych, co najmniej 3-4 wymagały wymiany. Najgorsze było jednak to, że u niektorych klientów szyby reklamowane również nie były wolne od wad. I tak zabawa trwała i trawała i trwała. W końcu zmienił dostawcę szkła i problem się rozwiązał.
    Życzę Ci, żeby wśród tych nowych 16 wkładów żaden nie wymagał kolejnej wymiany
    Wyedytowany, a szkoda...

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    panpawel77

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    dolnosląskie
    Posty
    6

    Domyślnie

    Trochę odkopuję stary temat ale jako jego autor chcę go też zakończyć. Proces reklamacyjny trwał prawie dwa miesiące ale szyby zostały wymienione.
    Pozdrawiam i nie życzę podobnego pecha.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony