dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Silikaty wycena i pytanie

    Witam wszystkich,

    Niedługo startuję z budową. Sporo czasu spędziłem na tym forum i zdecydowałem się na budowę ścian z Silikatów.
    Kupiłem nawet projekt gotowy na bazie Silikatów. Poniżej oferta jaką dostałem ze składu budowlanego:

    BLOCZEK U 24L(D) 15 1,4 (248x240x24 cena brutto z dostawa + rozladunek 3,6zł/szt
    to jest za m2 wynosi 57.6zł.
    BLOCZEK U 11,5L (D) 15 1,6 (500x115x24 cena brutto z dostawa+ rozładunek 4,16 zł/szt
    BLOCZEK U24L15 1,4 (250x240x220) cena brutto z dostawa + rozładunek 3,32zł/szt
    to jest za m2 wynosi 59,76zł

    To sa bloczki z Sil-Pro.

    Teraz takie pytanie - czy kupować bloczki w składzie? Mam od nich jakieś 30 km. Oferują oni przywóz bloczków na budowę według potrzeb a w międzyczasie składowanie u siebie. Oczywiście zawyża to cenę.
    Czy może kupić raz od producenta całą potrzebną ilość? Znajomi i majstry odradzają kupno od razu całości. Mówią że ktoś łatwo może mi te bloczki po prostu ukraść z budowy. Jak Wy doradzacie?
    I jak te ceny ze składu?

    pozdrawiam.

    P.S. Lepiej kupić te bloczki z oznaczeniem D (większe), czy zwykłe??

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Malwina03
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Kod pocztowy
    05-140
    Posty
    164

    Domyślnie

    a czy producent ci sprzeda? mnie xella skierowala do skladu budowlanego... kupowalam "w kawalkach" gdyz za bardzo nie mialam gdzie skladowac palet. na szczescie dowoza mi na telefon z dnia na dzien. nie wiem czy ktos to ukradnie - strasznie ciezkie sa.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    greyzone

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    72-100
    Posty
    201

    Domyślnie

    Możesz kupić od xelli bezpośrednio.
    Wejdź na stronę sklepu sklep.xella.pl dodaj do koszyka to co potrzebujesz i negocjuj cenę.
    Może uda Ci się wyrwać w dobrej.
    Ja negocjowałem cena była dobra nawet bardzo tylko nie podobało mi się , że chcą to 4 transportami wysłać kiedy wchodzi to na dwa.
    Kupiłem w necie na allegro.
    Przyjechało dwoma składami tak jak powinno.
    Cena więcej niż dobra.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bad
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Trochę drogie masz te bloczki. Nie znajdziesz nic tańszego?
    Dom parterowy 109,3 m2 + garaż 18,7 m2 w bryle budynku. Ściany silikat 24 cm + 20 cm styropian 0,039. Strop ocieplony wełną 2x10 cm 0,039. Wentylacja grawitacyjna. Pompa Buderus WPS6 K, kolektor poziomy 450 m.

  5. #5

    Domyślnie

    2 miesiace temu za BLOCZEK U24L15 1,4 (250x240x220) ze skladowaniem i dowozem zapłacilem 2,71 brutto

  6. #6

    Domyślnie

    Bardzo drogą masz ofertę na sil-pro, kupowałam w kwietniu sporo taniej. Skąd masz wycenę i z której strony Wrocławia się budujesz?
    Moja rada - nawiąż współpracę z jakimś składem budowlanym w Twojej okolicy. Silkę i tak przywozi hds bezpośrednio od producenta, ale od niego nie domówisz brakujących ilości, zwrotu nadmiaru też nie zrobisz.

  7. #7

    Domyślnie

    Buduję się od strony zachodniej. Ofertę mam ze sładu w Świdnicy. A dla tego tam, bo fachowcy z którymi negocjuję polecali bo mają tam duże rabaty. Jednak od razu próbowano mnie zniechęcić do Silikatów na rzecz bk. Cena w tej wycenie i tak jest lepsza niż to z czym wyskoczyli na początku.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał greyzone Zobacz post
    Możesz kupić od xelli bezpośrednio.
    Wejdź na stronę sklepu sklep.xella.pl dodaj do koszyka to co potrzebujesz i negocjuj cenę.
    Może uda Ci się wyrwać w dobrej.
    Ja negocjowałem cena była dobra nawet bardzo tylko nie podobało mi się , że chcą to 4 transportami wysłać kiedy wchodzi to na dwa.
    Kupiłem w necie na allegro.
    Przyjechało dwoma składami tak jak powinno.
    Cena więcej niż dobra.
    xella to nie sil-pro kolego, nie siej reklama!
    producent rzadko kiedy sprzedaje prosto od siebie, sklady zazwyczaj maja inne ceny roznice rowniez sa znaczace wszystko zalezy jakie warunki ma cenowe z producentami, poszukaj jakiegos skladu 2 czy 3 i porownaj ceny.

  9. #9

    Domyślnie

    Spróbuj w maneksie albo w renomie. Albo w Mega1000 w Oławie. Są nieterminowi z dostawami, ale tani.
    Manex - p. Tomek na przykład (bardzo dobre ceny, szybko odpowiada na maile itd.)
    albo AB Bechcicki (np. na Buforowej) - ale to już dalej.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Madeleine Zobacz post
    Spróbuj w maneksie albo w renomie. Albo w Mega1000 w Oławie. Są nieterminowi z dostawami, ale tani.
    Manex - p. Tomek na przykład (bardzo dobre ceny, szybko odpowiada na maile itd.)
    albo AB Bechcicki (np. na Buforowej) - ale to już dalej.
    Dzięki Madeleine. Pogadałem w Manexie z p. Tomkiem i mam wycenkę. Wygląda to lepiej

    Cegła silikatowa U24L gr.24cm - 2,89 PLN sztuka

    Mam nadzieję że na wszystko mają dobre ceny.

    Jeszcze raz dzieki za pomoc.

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bad
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    I ta cena jest zdecydowanie bliższa tej, którą ja zapłaciłem. Czasem warto poszukać
    Dom parterowy 109,3 m2 + garaż 18,7 m2 w bryle budynku. Ściany silikat 24 cm + 20 cm styropian 0,039. Strop ocieplony wełną 2x10 cm 0,039. Wentylacja grawitacyjna. Pompa Buderus WPS6 K, kolektor poziomy 450 m.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony