dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: dach jętkowy

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    matR

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    3

    Domyślnie dach jętkowy

    Witam Wszystkich Forumowiczów. Mam nadzieję, że to dobre miejsce na ten temat:

    Jestem studentem budownictwa i mam do oddania projekt z Konstrukcji Drewnianych.
    W zasadzie to jest on zakończony, ale zapewne potrzeba kilka większych bądź mniejszych poprawek. I tutaj cały pies pogrzebany Prosił bym Was , żebyście podpowiedzieli co by zmienić, co poprawić itp...

    Oto przekroje z mojego projektu





    Czy przy rozstawie ścian 9.5 metra nie powinny być stosowane wiązary płatwiowo kleszczowe? Niestety taki mi wydano projekt i trzeba to zrobić na jętce.

    Zastanawia mnie kilka rzeczy: Otóż długość jętki na ogół nie przekracza 3.5 metra, a u mnie mają 4.6 i 4.85 m długości. Ale wkońcu zastosowałem 2 stolce i czy wtedy może zostać jak jest? Ogólnie Stolce też są z deczka niestandardowe: w obu przypadkach jest ponad 2.5 metra długości. A poddasze jest użytkowe, do tego dołożę odległość od posadzki i wychodzi ona dobre 4 metry ! ! !
    Czy w projekcie może tak być?? Aha i prosił bym też o sprwadzenie przekrojów czy nie za duże np murłaty 16x16...


    z góry dziękuję za pomoc

  2. #2
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał matR Zobacz post
    Jestem studentem budownictwa i mam do oddania projekt z Konstrukcji Drewnianych.
    W zasadzie to jest on zakończony, ale zapewne potrzeba kilka większych bądź mniejszych poprawek.
    W "zasadzie" to jest namalowany w cadzie - i zgodnie ze starą zasadą "papier" (ekran komputera) przyjmie wszystko możesz być z siebie "dumny". Z prawdziwym projektem ma niestety mało wspólnego - zwyczajnie widać że to co w głowie to na ekranie. A ze w głowie pustki to na ekranie głupoty...

    I tutaj cały pies pogrzebany Prosił bym Was , żebyście podpowiedzieli co by zmienić, co poprawić itp...
    Jest bardzo wiele książek o konstrukcjach drewnianych i konstrukcjach dachów - kiedyś studiowanie polegało na studiowaniu książek i samodzielnej pracy, jezeli zamierzasz byc inzynierem to radzę z tej rady skorzystać jak najszybciej.
    Możesz również zmienić... kierunek studiów.

    ....
    Czy w projekcie może tak być?? Aha i prosił bym też o sprwadzenie przekrojów czy nie za duże np murłaty 16x16...
    Przelicz sobie...

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    matR

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    przydatne "rady" , ale zamiast tych ironii i sarkazmów, wolał bym , żeby znalazł się ktoś kto pomoże bądź podpowie co źle itp... Naprawdę nie mam siły na czytanie hamskich tekstów jak kolega powyżej. Ty żyłeś wtedy w czasach, gdzie nie było Internetu i samemu trzeba było tego wszystkiego szukać po książkach, a teraz jest mnóstwo projektów do robienia z innych przedmiotów, jak instalacje budowlane i ktoś jest dobry z jednego, a gorszy z drugiego.

    tak więc proszę o normalne porady, bardzo

  4. #4

    Domyślnie

    przykro mi kolego ale zibik_eng ma rację. Po skończeniu studiów też będziesz pisał na forum jak to rozwiązać jaką podjąć decyzję?
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  5. #5
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał matR Zobacz post
    przydatne "rady" , ale zamiast tych ironii i sarkazmów, wolał bym , żeby znalazł się ktoś kto pomoże bądź podpowie co źle itp...
    Co jest źle? Cały namalowany w cadzie maluneczek jest zły - wynika z braku podstaw teoretycznych.
    Udaj się do biblioteki poczytaj o konstrukcjach drewnianych wtedy będziesz wiedzieć jak wygląda poprawnie. W przyszłej pracy nikt cie nie będzie prowadzić za nos, rozwiązując za Ciebie problemy i jeszcze Ci za to płacić....

    Naprawdę nie mam siły na czytanie hamskich tekstów jak kolega powyżej.
    Naucz się chłopcze używać epitetów z poprawną pisownią - vide słownik ortograficzny.

    Ty żyłeś wtedy w czasach, gdzie nie było Internetu i samemu trzeba było tego wszystkiego szukać po książkach, a teraz jest mnóstwo projektów do robienia z innych przedmiotów, jak instalacje budowlane i ktoś jest dobry z jednego, a gorszy z drugiego.
    Kiedyś również było mnóstwo projektów, nie było komputerów, które przyśpieszają kilkanaście razy pracę, nie było ksera i jakoś ludzie wychodzili po studiach mądrzejsi.
    Nie umiesz się uczyć, nie umiesz sięgnąć po książkę, których jest masę... aby rozwiązać problemy - zmień kierunek np na turystykę i rekreację.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    matR

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    nie ma to jak poprawiać komuś błędy ortograficzne - zawsze dobry sposób na pojechanie kogoś, dojrzałe;]
    nie chcecie pomóc to nie, ale nie trzeba pokazywać przy tym takiej wredności, no tak: "ja zap*erdalałem godzinami przy książkach, a teraz taki nieuk chce za free informacje, których się uczyłem przy świeczce do 4 nad ranem. CHYBA GO POJE*BAŁO" - jak tutaj są tacy myśliciele to ja dziękuje i popytam na innych forach, bo tutaj za dużo buractwa ( przynajmniej takie mam wrażenia po pierwszej osobie , która odpisała - przepraszam Wszystkich normalnych)

    pozdro

  7. #7

    Domyślnie

    Ja jestem normalny, ale przyznam kolegom rację. Może trochę zbyt dosadnie ale koledzy chcieli Ci poradzić byś sam poszukał odpowiedzi, to najlepszy i najskuteczniejszy sposób uczenia się.
    Budując kolejny dom, hmm mam już dosyć budowy tego więc może inny przykład. Kupując kolejny samochód chciałbym jeździć bezpiecznym samochodem a nie czymś co się tylko toczy.
    Weź się chłopie za książki bo kiedyś coś zaprojektujesz i komuś strop albo dach na głowę spadnie

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    1. nie to forum- tu jest miejsce budujących domy, a nie projektantów, a nawet jeśli jacyś są (np ja) to przeważnie też coś budują
    2. semantyka- jakie stolce????? owszem tradycyjnie mówi się o więźbie z dwiema ściankami stolcowymi, ale elementami nośnymi są słupy (ew. słupki), miecze czyli zastrzały, płatwie czyli belki itd.
    3. przy tej rozpiętości jętka tylko dwugałęziowa z przewiązkami.
    4. stosowanie podwalin na stropie żelbetowym jest iluzją, zwłaszcza tak małych.
    5. połączenie krokwi z murłatą (najważniejszy detal w więźbie jętkowej) nieprawidłowe- powinna być nakładka, połączenie mechaniczne lub obrócona murłata.
    6. grafika rysunku dramatyczna, a wymiary gdzie są złapane trudno się dopatrzeć.

  9. #9
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał matR Zobacz post
    nie chcecie pomóc to nie, ale nie trzeba pokazywać przy tym takiej wredności, no tak: "ja zap*erdalałem godzinami przy książkach, a teraz taki nieuk chce za free informacje, których się uczyłem przy świeczce do 4 nad ranem. CHYBA GO POJE*BAŁO" - jak tutaj są tacy myśliciele to ja dziękuje i popytam na innych forach, bo tutaj za dużo buractwa ( przynajmniej takie mam wrażenia po pierwszej osobie , która odpisała - przepraszam Wszystkich normalnych)
    Dziecko... ty nie chcesz pomocy (ją otrzymałeś: kierunek biblioteka) - ty chcesz PRAWIDŁOWEGO GOTOWEGO ROZWIĄZANIA.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony