dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Czym konserwujecie okna drewniane?

    Jak w temacie - jaki środek kupić do konserwacji lakieru?

    POozdrawiam
    Tomek
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam okna machoniowe urzędowskiego i malowałem je lakierem który kupiłem w salonie urzędowskiego a symbol miał chyba M1.
    Tomek

  3. #3

    Domyślnie

    http://www.sikkens.com.pl/lieferprog...html#pflegeset

    Zestaw preparatów do pielęgnacji powierzchni lakierowanych Sikkens

  4. #4

    Domyślnie

    Zestaw Sikkens Pflegeset: mleczko + zmywacz. Mleczko tworzy warstwę ochronną, zamyka mikropęnięcia lakieru, zapobiega utlenianiu lakieru, woda spływa po niewidocznej warstwie kropelkami. Zabieg przeprowadza 2 x wiosna / jesien.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  5. #5

    Domyślnie

    Najlepszy do drewnianych okien to preparat do konserwacji i pielęgnacji powierzchni lakierniczych firmy Sigma, koszt ok 30zł i powinno się go stosować raz na pół roku.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Też mam drewniane okna i dużą altankę. Do ochrony drewnianych elementów stosuje produkty serii impregon. Stolarz z którym współpracuje polecił mi ten produkt w zeszłym roku. Sigmy nie stosowałem, ale chyba też mamy w swoim asortymencie.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.134

    Domyślnie

    Każdy środek mający w sobie woski jest dobry. Tzn. jest lepszy niż brak konserwacji.
    A czy to będzie mleczko Sigma, Sikkens, Weiss, czy Konig to już mniejsza różnica. Grunt to pielęgnować okna - czyli przetrzec ramy 2 razy do roku : po zimie i przed zimą.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.134

    Domyślnie

    Ku uciesze wszelkich wrogów okien drewnianych muszę podciągnąć ten wątek:
    konserwujcie swoje okna drewniane!
    Siedzę już chwilę w tej branży na tyle długą, żeby powiedzieć, że mało kto konserwuje ramy okien.
    Na ogół ludzie się budzą po 6-7 latach (zależy od okien), kiedy widzą pierwsze objawy starzenia się drewna. Po 8-9 roku wpadają do sklepu z pretensją, że coś się dzieje z lakierem i oczywiście mówią, że "przecież konserwuję!" Ale to jest za późno.
    Ja też bym chciał, by wosk do karoserii usuwał mi rdzę..
    Regularna konserwacja : raz, dwa razy do roku, czyli przetarcie okien od zewnątrz woskiem, mleczkiem itp wydłuża żywotność lakieru o ładnych parę lat.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie

    Finlandia- dziękuje Ci za takie ostrzeżenia i uwagi, właśnie dzięki jednej z Takich uwag---( może nawet po tej Twojej w marcu 2010r. w tamtym roku też się zmobilizowałam do zakup takiego środka, sama konserwacja była w porządku, oczywiście okna wcześniej trzeba umyć, a ten środek konserwujący świetnie się rozprowadzał, o w miarę fajnym łaskawym zapachu, tylko trochę się ręce kleją, ale można to robić w rękawiczkach, no a potem spokój sumienia.......,
    Proszę o komentarze w dzienniku..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony