dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    macryc

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    31-200
    Posty
    3

    Domyślnie Remont dachu/strychu - jakie orientacyjne koszty?

    Witam,

    Chciałbym się dowiedzieć, jak wyglądałyby orientacyjne koszty pełnego remontu strychu/dachu w starym domu wolnostojącym.

    Dane:
    dom ma ok. 40 lat
    pow. strychu 75m2
    skosy bez okien połaciowych
    podłoga: beton
    do wymiany więźba oraz dachówka.
    mury zdrowe

    Co chciałbym osiągnąć:
    - pełna nowa więźba
    - nowa dachówka (jakieś rozwiązanie w dobrym stosunku jakości do ceny), izolacja
    - tynk na murach
    - podłoga (nowe dechy)
    - ściany po skosie od wewnątrz (gotowe do położenia farby)
    - doprowadzenie mediów (w zasadzie tylko prąd i ogrzewanie - na styrchu ma być po prostu jedno duże pomieszczenie, żadnych kuchni czy łazienek)

    Wiem, że ciężko takie coś wycenić bez oględzin, ale może chociaż orientacyjnie się uda?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    I tak bedziesz musial przejsc przez wszystkie (prawie) procedury zwiazane z koniecznoscia uzyskania pozwolenia na przebudowe. A na samym poczatku kontruktor, ktory opracuje projekt przebudowy i od niego dowiesz sie jakie to koszty. Nie podales powierzchni dachu, a to najwazniejsze. Poza tym nie podales skad jestes, to tez wazne. Poszukaj watkow z cenami za wiezbe i dach. Jest ich tutaj mnostwo.
    Ostatnio edytowane przez Aleksandryta ; 13-07-2011 o 05:25

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    macryc

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    31-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    witam,

    chodzi o okolice krakowa. nie znam powierzchni dachu dokładnie, znam tylko powierzchnie strychu (75m2).

    jak wygląda sprawa z takim pozwoleniem - ile się na nie czeka? I czy jest konieczne - w końcu nie chodzi o przebudowę tylko o wymianę starej więźby na nową i dachówki na nową. A to co w środku (wykończenie wnętrza) to już chyba żadnego zezwolenia nie wymaga?

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    macryc

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    31-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibik_eng Zobacz post
    Kosztorys prawdę ci powie....

    Zapłać za wykonanie kosztorysu, to się dowiesz ile będzie kosztować remont. Na podstawie lakonicznego opisu nikt nie jest w stanie "wycenić" roboty a tym bardziej z jakich powodów miałby robić prezent w postaci kosztorysu?
    nie chodzi mi o kosztorys, tylko o orientacyjne koszty... Czy to będzie bliżej 30tys czy 230tys - tego typu informacja mnie interesuje. nieruchomość, o ktorej mowa, chcę dopiero nabyć - naturalne więc, że nie jestem w stanie wykonać kosztorysu jak narazie. Z drugiej strony, bez bladego pojęcia na temat kosztów, nie podejmę decyzji o zakupie.

    rozumiem, ze czasy są ciężkie i za wszystko trzeba płacić, ale wydawało mi się, że zwykła anonimowa porada na forum nic nie kosztuje? jeśli się myliłem to sorry...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony