Cytat Napisał ekorietka Zobacz post
Dziwi mnie wydawanie opinii dot. odwiertów jeżeli nie znamy budowy podłoża geologicznego. ok 10-20 m ale co dalej? Decyzja o odwiertach powinna być poprzedzona takim badaniem, firma która zleci wykonanie odwiertów powinna posiadać taki dokument -chociaż nawet on nie gwarantuje ( w niektórych przypadkach) osiągnięcia celu - p. skala i po co się wtedy męczyć? wydajność niska więc lepiej więcej odwiertów. A i jeszcze jedno wybór pompy powinien być poprzedzony dokładnymi obliczeniami zapotrzebowania na ciepło, strat ciepła przez przegrody cz obciążenia cieplne żeby urządzenie nie było przewymiarowane.
a co do ogrzewania podłogowego mam mieszane zdanie na temat umieszczania jego w garażach, ( nie lepiej wyprowadzenie do niskotemperaturowych poziomych grzejników? - taniej a 20st. w garażu to chyba przesada?) ale to już moje własne zdanie.
1. Skała to świetny "materiał" na odwierty. Wydajność odwiertu w wapieniu, czy granicie jest rewelacyjna i można dzięki temu skrócić odwierty.
2. Rozłożenie podłogówki w garażu nie będzie droższe od grzejników. W garażu wystarczy zatopić rurki np. co 20 cm. Grzejnik zawsze będzie "przeszkadzaczem", co w garażu ma duże znaczenie. Jak już się decydować na ogrzewanie garażu czy piwnicy - najlepiej również podłogówką.