dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mati76

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-809
    Posty
    60

    Domyślnie rozbudowa pieca gazowego do ogrzewania podłogowego

    Witam

    Niedawno zakupiłem od dewelopera dom (aktualnie w trakcie budowy), w którym chciałem założyć ogrzewanie podłogowe. Deweloper oferuję podłogówkę jako opcję i nawet byliśmy zdecydowani dopłacić do tego rodzaju ogrzewania jednakże zrezygnowaliśmy jak tylko okazało się, że koszt założenia 20 m wodnego ogrzewania podłogowego deweloper wycenił na ok 10 tyś zł! W tej cenie pojawiła się tajemnicza pozycja - rozbudowa kotła gazowego (tak by móc podłączyć o. podł.) - 3500 zł... Chciałbym się zorientować czy rzeczywiście trzeba jakoś rozbudowywać piec o jakieś dodatkowe moduły, jeśli tak to czy zawsze czy zależnie od pow. ogrzewania (albo innych czynników) i ile to może kosztować? Mój piec to HOVAL TopGas Classic 18

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Witam co do rozbudowy pieca o możliwość grzania podłogówki to tak z reguły dokłada się sprzęgło hydrauliczne oraz 2 grupy pompowe jedna na grzejniki dróga na podłogówkę kture się składają z pompy i zaworu mieszającego z siłownikiem steruje tym sterownik pogodowy co do kosztów to sprzęgło 500 zł 2 pompy po 300 zł 2 x 300 = 600 zł 2 zawory z siłownikami 500 zł szt x 2 = 1000 zł sterownik pogodowy uni 2 około 600 zł tak więc koszt osprzętu 2700 zł + jakieś kształtki to 3000 zł i to niezależni od metrażu podłogi + robocizna rozbudowy ? co do materjałówki i robocizny podłogówki na 20 m2 trzeba liczyć za 1 m2 około 110 zł czyli koszt 2200
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A rozdzielacz ? --- markowy do 1000 zł.
    Rob kolego podłogówkę nawet się nie zastanawiaj.
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 03-08-2011 o 22:35
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mati76

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-809
    Posty
    60

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedzi ale przyznam, że trochę nie rozumiem czy to znaczy, że mogę zastosować ten rozdzielacz za max 1 tyś zł zamiast całego sprzętu opisanego przez mariobros35? Generalnie moje pytanie brzmi - jakim najniższym kosztem (tak by całość funkcjonowała bezawaryjnie itp) mogę podpiąć podłogówkę do pieca (najlepiej tego konkretnego)? Kolega, który ma wprawdzie inny piec, robił w swoim domu podłogówkę tylko w łazience i podobno nie musiał rozbudowywać pieca stąd trochę zdziwiłem się, że w moim przypadku jest to niezbędne...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati76 Zobacz post
    koszt założenia 20 m wodnego ogrzewania podłogowego deweloper wycenił na ok 10 tyś zł!
    Kosmos... Jeśli chcesz mieszać podłogówkę z grzejnikami, to koszt będzie nieco większy, większy o mieszacz, który z ciepłej wody na grzejniki zrobi wodę nieco chłodniejszą. Dodatkowo posiadając grzejniki stracisz nieco na sprawności kotła, który wygląda mi na kondensacyjny. Tak na szybko mieszacz z rozdzielaczem na 6 sekcji plus obiegówka na aledrogo kosztuje 1500zł - ten akurat jest z zaworem termostatycznym, lepiej zrobić regulację zaworem z siłownikiem i sterowaniem przez kocioł. Nie twierdzę, że taki to najlepsze rozwiązanie, ale daje pogląd na rząd wielkości cen. Sprawdź u producenta, czy do Twojego kotła potrzeba jakiegoś rozszerzenia (jakaś dodatkowa płytka, sterownik), żeby sterować zaworem 3 drożnym do podłogówki, czy ma to już sam w sobie. Jeśli ma, to potrzebujesz dodatkowej obiegówki (cena od 150-500zł) i zaworu trójdrożnego (cena od 300 do 700zł). Oczywiście do tego rozdzielacz na tyle sekcji ile potrzebujesz. Sam sprawdź ceny na aledrogo lub w najbliższej hurtowni instalacyjnej. To tyle, dodatkowy bufor dla kondensata to przerost formy nad treścią. Podobnie drugi zawór (co mieszać przy grzejnikach ?).
    Jeśli zrezygnujesz z grzejników, to przy kotle kondensacyjnym nie będzie potrzebny mieszacz. Wystarczy kocioł podłączyć do rozdzielacza i tyle. Kocioł będzie też sprawniej pracować, więc rachunki będą niższe. Podłogówka za 110zł/mb to chyba wraz z płytkami...
    Ostatnio edytowane przez rwxw ; 04-08-2011 o 23:23
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony