dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marecki_86

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    2

    Domyślnie Wycena wymiany dachu z kopertowego na dwuspadowy ?

    Witam! Moj dom ma wymiary 9m x 9m .
    Ma aktualnie dach kopertowy kryty eternitem. Chciałbym wymienić dach na dwuspadowy tak aby zagospodarować pomieszczenia na strychu.
    Murki na których jest obsadzony dach kopertowy maja wysokości około 50cm.
    Chciałbym kryć blachodachówką albo dachówką. Które wyjdzie taniej ?

    Jakie byłyby całkowity koszt wymiany tego dachu na dwuspadowy ?

    Mieszkam na północ od Krakowa. Przy trasie Kraków-Olkusz.
    Prosze o porady i ewentualnie o namiary na fachowców z mojej okolicy.
    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    A masz juz projekt nowego dachu? (o PnB nie wspomnę). Jeśli tak, to znajdz firme ciesielską i dekarska poprzez Google w swoim województwie, prześlesz im np. zeskanowany projekt nowej więzby i ci wycenią.
    Np. tutaj
    http://www.szukajfachowca.pl/zleceni...dachowego-2274
    Ostatnio edytowane przez Aleksandryta ; 13-08-2011 o 12:58

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marecki_86

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    nie mam jeszcze projektu, bo chce sie zorientować mniej-więcej ile pieniedzy mam przyszykować na zabieg wymiany dachu. Od jednego fachowca usłyszałem ze 50 tyś zł .... ? możliwe ?

  4. #4
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał marecki_86 Zobacz post
    nie mam jeszcze projektu, bo chce sie zorientować mniej-więcej ile pieniedzy mam przyszykować na zabieg wymiany dachu. Od jednego fachowca usłyszałem ze 50 tyś zł .... ? możliwe ?
    Możliwe w jednym przypadku - eternit wyląduje w pobliskim lesie.

    Dolicz sobie z 5-10 tys na inwentaryzację budynku, ekspertyzę wytrzymałościową (czy istniejące ściany wytrzymają nową konstrukcję dachu) oraz projekt zmiany konstrukcji dachu.

    I od wykonawcy żądaj papierów potwierdzających utylizację eternitu (azbestu). Brak tego papierka przy kolejnej inwentaryzacji budynków pokrytych azbestem (z gminy) narazi cię na bardzo dużą karę finansową.
    Ostatnio edytowane przez zibik_eng ; 13-08-2011 o 15:17

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    projekt pewnie koło 1000 zł. Inwentaryzacja? Hm, eternit , z tego, co zajrzałam do wujka gogla, jest porównywalny z blachą, ale z drugiej strony musisz szczyty z czegoś zrobić. Pewnie faktycznie, dla swojego spokoju jakąś ocenę wytrzymałości trzeba by zrobić. Potem cena podmurowania, cena więźby ok 5000, za cieślę ja płaciłam 3500, 4700 za łaty, położenie dachówki kosztowała mnie ponad 10000 a jeszcze dochodzi cena dachówki, łącznie dach kosztował 31 tyś. Ceny z 2007, dach dwuspadowy 180 m2, jedno okno dachowe, jeden wyłaz. Dachówki za taką cenę już nie kupisz, zresztą nie radzę, za ciężka. Raczej blacha albo gonty. Czyli jeżeli te 50 tyś było na tip-top z pozwoleniami, zdjęciem eternitu (TO MUSI KOSZTOWAĆ) składowaniem eternitu i projektem, to cena przystępna. Jeżeli to pan Kazio co ci przyjdzie do samego dachu a o resztę martw sie sam - to drogi pan Kazio. Generalnie na mniej raczej nie licz.
    Dowiedz się jeszce w gminie, może mają dopłaty do zdejmowania i utylizacji eternitu.

  6. #6

    Domyślnie

    Miałem taką sama sytuację jak Twojamarecki 86i tak aby zmienić dach kopertowy na dwuspadowy z lukarną z przeznaczeniem na cele mieszkalne musiałem miec projekr który kosztował mnie 4000zł do tego mapki geodyzyjne do celów projektowych 500zł , projekt elektryczny na tym poddaszu które powstanie po zmianie- 300zł i CO projekt też 300zł .No i musi byc kier budowy - u mnie taki który bedzie to prowadził przez 5 lat skasował z góry 2000zł.Oczywiście musiałem tez dostac pozwolenie na nadbudowe czas oczekiwania 65 dni.Zdjecie eternitu w moim przypadku , miałem farta i załapałem sie na gminne usówanie eternitu i za pieniądze z uni na ten cel firma wynajęta przez urząd miasta to zdjeła i zabrała do utylizacji zaostawiaąc odpowiednie zaswiadczenie potwierdzające wykonanie tej usługi.No i poptem zaczeło sie rozbieranie częsci dachu i zalewanie wieńca , u mnie dach kopertowy spierał się na 80 cm sciance , więc po demontażu starej murłaty został zalany wieniec wysokości 20cm wraz z słupkami wzmacniajacymi które były zbroione i łapane do tregry na stropie ,potem były murowane szczyty i przednia sciana lukarny , potem były znowu dwa małe wieńce na szczytach 20x18x300cm , bo dach jest z czółkami i na tych wieńcach leżą krokwie do ww czólek dachu, murarz miał sporo roboty bo murował robił część jarzemek do belek i te belki robił na wieniec , słupki i wykucie w scianie pod te słupki dziur , murował komin z cegły czerwonej , a nad dachem z klinkieru 50cm,za robote z pomocnikiem zapłaciłem 3250zł po rabacie jak to mówił murarz. Potem weszli cieśle i za zestawienie dachu dwuspadowego z lukarną , pełne deskowanie , połozenie papy , i założenie pełnego orynnowania , i obróbki blacharskie pod orynnowaniem ,oraz przyklejenie po jednej płycie steropianu dookoła domu aby mogli zrobic podbitką z blacht T7 -zapłaciłem 6400zł. Na blachodachówkę przybrakło kasy , ale pytałem ile zapłace za położenie kontrłat , łat i blachy na dachu z 2 oknami fakro i jeden wyłaz, to powiedzieli że ok 3000-3500zł robocizna , no i do tedo blacha i łaty i kontrłaty. Za więżbe dałem 5600zł , do tego reszta materiałów typu , gwozdzie około 30kg róznego typy gwozdzi . drut zbrojeniowy suporex, , cement wapno impregnat do więżby , piach i wiele innych . W kazdym bądz razie , kosztowało mnie to około 40tyś , i jest tylko na razie zostawoione pod papą wioerzchniego krycia.Dom jest 8.5x8,5m . Wszystko to w świętokrzyskim woj gdzie ceny materiałów i paliwa są wygórowane , a zarobki zminimalizowane.Niewiem czy taka odp Cie satysfakcjonuje i coś Ci pomogła.Pozdrawiam, i życze wytrwałośći w załatwianiu papierkowej roboty w urzedach w naszym kraju , mnie załatwienie pozwolenia na rozbudowe zajeło dokładnie 6 miesięcy

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    passat33

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    44

    Domyślnie

    Ja Ci propnuję żebyś jednak się zastanowił i zostawił ten dach kopertowy i zmienił tylko azbest na dachówkę. Szkoda kasy na te projekty a koperta na dachu to wg. mnie fajna sprawa.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.239

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    projekt pewnie koło 1000 zł.
    Pewnie tak. Jak jeden ząb bedzie u stomatologa kosztował złotówke wtedy projekt nadbudowy będzie wart tysiąca.

    Jest święta zasada nie wiem nie odpowiadam.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Pewnie tak. Jak jeden ząb bedzie u stomatologa kosztował złotówke wtedy projekt nadbudowy będzie wart tysiąca.

    Jest święta zasada nie wiem nie odpowiadam.
    podałam ceny podobnego dachu a to się może przydać. Projekt kosztuje tyle, ile ktoś za niego zapłaci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony