dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Kostka śrutowana

    Witam
    Mam pytanie o ww. kostkę bo już sama nic nie wiem

    Kładą mi właśnie ten typ kostki i wizualnie super, tylko się podłamałam jakością. Tj. Dużo jest obtłuczonych (część już była obtłuczona, a część obtłukuje się przy kładzeniu), nie mam jeszcze powierzchni utwardzonej, a podobno wtedy też się jeszcze część wytłucze. Poza tym dużo kostek ma wgłębienia (tj. okrągłe dziury, jakby bardzo duże kamyki tam były i przy śrutowaniu wypadły. Wiem, że "dużo" to pojęcie względne, ja takich kostek na ok. 150m2 mam ok. 3-4m.kw. A i jeszcze widzę, że część kostek (ok.2m.kw.) wygląda jak zupełnie z innej bajki, tj. mają dużo mniej chropowatości (są bardziej gładkie) i są dużo dużo jaśniejsze.
    Pytałam się tych co układają i jeden mówi, że to normalne, drugi, że tak być nie powinno. I teraz się zastanawiam, czy wzywać przedstawiciela aby obejrzał tą kostkę, czy faktycznie takie uszkodzenia i przebarwienia są normą?

  2. #2

    Domyślnie

    Najwięcej powiedzałoby zdjęcie na temat jakości towaru, ale i tak można coś doradzić:
    1. Zaleca się mieszanie kostek które pochodzą z różnych partii towaru. Zasada układania 3 palet jednocześnie, żeby nie powstawały placki niejednolitych powierzchni.
    2. Jeżeli kostka się nadmiernie sypie wtedy może się okazać, że jest źle zrobiona i po zimie się całkiem rozsypie, ale to tylko ekspert na miejscu może ocenić. Lepiej reklamować teraz niż po ułożeniu.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki bardzo.
    Okazało się, że takie ubytki to "norma" niestety. Jedynie co to mogę sobie zażyczyć od brukarzy aby mi te kostki powymieniali.

  4. #4

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak napisał blechert. Kostki postarzane powstają z materiału barwionego w masie, a ten powinien pochodzić z jednej partii produkcyjnej. Jeśli różnice w barwie są bardzo wyraźne, może być ciężko zgubić to przy mieszaniu. Gorzej brzmi co innego - kostka postarzana ma mieć taki poobijany wygląd, ale nie ma prawa rozpadać się przy układaniu. To się prawie na pewno kwalifikuje do reklamacji.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Jakbym miał stawiać to może być za dużo piasku, lub za mało cementu [n.p. białego] - gdyż to pierwsze sprawia, że kostka wygląda ślicznie, to drugie - pozwala uzyskać ładne kolory [jasne pastelowe]...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony