dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za Wasze uwagi. Pomogły mi w podjęciu decyzji. Przede mną długa droga zanim powstanie dom wiec na pewno jeszcze nie raz zwrócę się do Was z prośbą o radę czy opinię. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ludwik_13
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    k. Kołbieli
    Kod pocztowy
    05-340
    Posty
    431
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    116

    Domyślnie

    Jak masz taką dużą działkę, to zawsze warto przemyśleć kwestię jej ewentualnego podziału w przyszłości. wtedy warto tak zaplanować dom, żeby dało się wydzielić dojazd min. 3m i drugą dzialkę budowlaną z tyłu. Naprawdę warto brać to pod uwagę, zwłaszcza, gdy lokalizacjia jest atrakcyjna i ceny działek rosną. Mieszkam w podwarszawskim mieście i widzę, jak zagęszcza się zabudowa. Nawet zapisy planu niewiele pomagają (zabraniają dzielić na działki poniżej 100m2), jeżeli podział jest wynikiem znoszenia współwłasności. A nigdy nie wiadomo, jakie konieczności życiowe staną przed Tobą lub rodziną. Widziałam już dużą działkę (tyle że stosunkowo wąską (30x80 m), gdzie dom stanął centralnie na środku, co praktycznie uniemożliwia w przyszłości sensowny podzial bez burzenia tego, co stoi. Proponuję to sobie wyobrazić i zachęcam do umieszczenia domu w odległości nie większej niż 10 metrów od drogi.
    PS. Mój dom stać będzie 5 metrów od drogi, ale to jest drugi dom na działce, pierwszy stanął ok. 20 m. od drogi - bliżej drogi jest grunt leśny i nie wolno budować. Dodatkowo budynki są względem siebie przesunięte.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony