dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wychładzanie zdbiornika CWU po wygaśnięciu kotła

    Witam
    Mam problem ze zbiornikiem CWU. W sezonie letnim aby nagrzać zbiornik CWU na bieżącą ciepłą wodę z kranu przepalam w kotle co dwa dni. Po osiągnięciu żądanej temp. na zbiorniku CWU i wygaśnięciu kotła wyłączam sterownik i zakręcam za każdym razem zaworu ciepłej wody idącego do zbiornika CWU. Poniważ instalacja między kotłem a zbiornikiem CWU jest ciągle ciepła i w ten sposób wychładza mi zbiornik CWU. Myślę, że jakoś grawitacyjnie (pod wpływem ciepła) przemieszcza się ciepła woda znajdująca się w rurce w stronę zimniejszego kotła i ją wychładza. Schemat połączeń na załączniku. Moje pytanie: co mam wstawić (zrobić) aby zbiornik CWU się nie wychładzał? Dziękuję za rady.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schematogrzewania.JPG
Wyświetleń:	241
Rozmiar:	21,6 KB
ID:	75340  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    zainstaluj zawór zwrotny pomiędzy pompką a zasobnikiem CWU
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.
    Myślę, że taki zawór będzie odpowiedni: http://allegro.pl/zawor-zwrotny-mosi...805213995.html
    Czy zawór zwrotny można zamontować pionowo?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    To zdecydowanie NIE taki zawór jak pokazałeś, a taki:

    http://allegro.pl/zawor-roznicowy-1-...784763335.html

    Zawór różnicowy i jego wręcz powinieneś zamontować w pionie, uwzględniając planowany kierunek przepływu.
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kumpex

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    okolice Kępna
    Posty
    64

    Domyślnie

    Najlepszy byłby zawór zwrotny klapkowy.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hubaliusz Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź.
    Myślę, że taki zawór będzie odpowiedni: http://allegro.pl/zawor-zwrotny-mosi...805213995.html
    Czy zawór zwrotny można zamontować pionowo?
    ma być taki zawór jak w tym linku , zamontować na wylocie pompy (patrz na kierunek przepływu) położenie dowolne
    Ostatnio edytowane przez jasiek71 ; 19-09-2011 o 21:08
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  7. #7

    Domyślnie

    Dzisiaj miałem kupić zawór zwrotny, ale: kulowy czy klapowy? Bo trochę jest różnica w cenie.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kumpex

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    okolice Kępna
    Posty
    64

    Domyślnie

    Nie wiem jakiej średnicy chcesz ten zawór kupić,ja mam 1 cal kosztował 35 zł.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony