dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Brakło betonu na ściany fundamentowe - co zrobić ?

    Witam mam wielki problem, wylewalem dzis sciany fundamentowe i braklo betonu, panowie z gruszki i pompy zwineli sie i pojechali na nastepna budowe twierdzac ze nie da sie dzis juz dolac tego. Dzwonilem do firmy z ktorej zamawialem beton i zostalem poinformowany ze dopiero w poniedzialek bedzie mozna dolac.
    Wedlug wyliczen mialo sie zmiescic 7m3 natomiast patrzac na to brakuje dobrze ponad 2m3 betonu.

    Czy moge tak dolac go do wyschnietych juz scian ? , dom jest nie duzy ma 6,2m na 8,4m bedzie w technologi szkieletu drewnianego.

    Czy robic awanture firmie z ktorej zamowilem beton ?, dzwoniac do innych zeby na szybko zalatwic beton informowano mnie ze oni swoich klientow nie zostawiaja z nieskonczona robota, ale na dzis nie mam szans zamowic.

    Sciany sa nie dolane o ok 20-30 cm od gory na calym fundamencie!

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    opier...to trzeba było jak nie chcieli tego zrobic, firma zrobiła nie poważnie.
    Osobiscie bym, zazbroił te dolewke bo to bedzie niby taki wieniec i na dodatek nie połaczony ze ściana.

  3. #3

    Domyślnie

    a ja sądzę, ze nic złego się nie stanie jak dolejesz w poniedziałek, gdybyś murował to z bloczka betonowego ta tak jakbyś za dwa dni domurował jeden czy dwa rzędy, a przy monolicie i tak będziesz miał mocniej, a jak jeszcze na górze będzie wieniec (czy też dozbrojenie na kształt wieńca) to nie ma się czym martwić, za to firmę od betonu lokalnie odradzać komu się da

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.228

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    za to firmę od betonu lokalnie odradzać komu się da
    Nie tylko firmę ale i tego kto rachowął te metry. NA 7 m3 machnąć sie o 2 to "dobry" wynik.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Może porachowali dobrze, ale w gruszce nie było tyle ile trzeba.

  6. #6

    Domyślnie

    Policzone bylo ok sciany mialy

    2szt po 8,2 x 0.23 x 0,80 m = 3.017 m3
    3szt po 6,0 x 0.23 x 0.80 m = 3,312 m3
    1szt po 3,7 x 0,23 x 0.80 m = 0.680 m3
    1szt po 0.80 x 0.80 x 0.23 m = 0.147 m3

    co w sumie daje 7.156 m3

    wiec blad w obliczeniach moim zdaniem sie wyklucza

  7. #7
    elka51
    Guest
    elka51

    Domyślnie

    Cytat Napisał rayman8 Zobacz post
    Policzone bylo ok sciany mialy

    2szt po 8,2 x 0.23 x 0,80 m = 3.017 m3
    3szt po 6,0 x 0.23 x 0.80 m = 3,312 m3
    1szt po 3,7 x 0,23 x 0.80 m = 0.680 m3
    1szt po 0.80 x 0.80 x 0.23 m = 0.147 m3

    co w sumie daje 7.156 m3

    wiec blad w obliczeniach moim zdaniem sie wyklucza
    Wyliczenia z dokładnością jak w aptece . Jeżeli zamówiłeś tyle ile wyliczyłeś to nic dziwnego że brakło.
    Z ciekawości zapytam, fundamenty w deskowaniu wytyczone przez geodetę? czy tzw rowy wykopane w glinie, których nie da się obliczyć objętości z dokładnością mniejszą niż +/- 30% ???

  8. #8

    Domyślnie

    Jesteś pewien, że wszędzie głębokość była 0,80m? Na tych kilkunastu metrach daje to spory uchyb. Jeśli jesteś pewien i robiłeś powyższe pomiary z natury tj, mierzone wkopy, bądź szalunki to oznacza, że firma od betonu leci w kulki....

  9. #9

    Domyślnie

    Byly to sciany fundamentowe ,szalowane , no tak wyliczone dokladnie nawet jesli mialo by braknac to nie az tak duzo ze brkuje ponad 2m3

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    jeszcze nie słyszałem o takiej sytuacji, żeby po awanturze u dostawcy beton miał lepsze parametry niż bez niej.
    Na pytanie postawione w tytule jest jedna odpowiedź- dolać ściany później. Dom się akurat od przerwy roboczej NA PEWNO nie zawali, może co prawda w miejscach przerwy roboczej beton być mniej szczelny więc tam- lepsza izolacja p-wodna.

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomek4
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    nord
    Dzielnica
    pólnoc
    Posty
    321

    Domyślnie

    Rozmawiałem ostatnio z kolegą co "jeździ na gruszce".
    Nie jest do pomyślenia u nich taka sytuacja by zostawić klienta z brakiem, nieważne z czyjej winy, nieważne która jest godzina - robią wtedy co mogą by zorganizować beton, dzwoniąc po inne gruszki, ew. do betoniarni. Odgórne polecenie, a nie dobra wola pompiarza.

  12. #12

    Domyślnie

    Proponuję brakujące 2m3 zamówić już u kogoś innego. Takich rzeczy się nie robi. W sumie jest w tym trochę Twojej winy, bo mogłeś przed laniem zapytać "a co jak braknie", ale Ty nie masz obowiązku się znać i to oni powinni zapytać "jak braknie to lejemy 3 dni później czy tego samego dnia?".
    Dlatego proponuje zmianę dostawcy. Zamówisz 2m3, znów braknie i będzie lipa. Albo zostanie, to Ci to wyleją na trawnik przed domem i "martw się, my jedziemy dalej".
    Opieprzanie firmy nic nie da. Nie będą przecież tego kuli i lali od nowa, bo obliczałeś Ty.

  13. #13

    Domyślnie

    W lipcu laliśmy monolit u sąsiada. Szalunki stalowe. Wyliczona ilość betonu 56 m3. Liczone, pomiary wykonane przyrządami i ręcznie. Sąsiad jest geodetą.
    No i zabrakło 6 m3 betonu. Został dosłany w ciągu 2 godzin.
    Po dosyć ciekawych rozmowach z kierownikiem betoniarni pozwoleniu mu na oglądnięcie zdjęć z pomiarów facet przyznał się do błędnego załadowania gruszek.
    Samo życie. Wszystkim wykonawcom, dostarczycielom materiałów budowlanych należy patrzeć na rączki.
    Serdecznie Pozdrawiam

    Krzysztof5426

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    No to nawet dobrze, ze musisz czekac do poniedzialku, bo masz czas zeby zawiadomic policje o probie oszustwa. Jak oszukuja na ilosci to i jakosc jest niepewna.
    Ja kiedys sciany fundamentowe zalewalem na 3 razy i nic sie nie dzieje. Pod tym wzgledem sie nie przejmuj. Gorzej jak zamiast b20 masz b 7,5.

  15. #15

    Domyślnie

    Dziekuje wszystkim za zainteresowanie , fundamenty dolane , zamowilem 3m3 , weszło cos ponad 2m3 reszta do dziury niestety, mam nadziej ze po wielu latach nic nie bedzie sie działo z tym. Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony