dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leemureek

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Kozodrza / Ropczyce
    Kod pocztowy
    39-103
    Posty
    23
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Ocieplać czy nie ocieplać fundmantów? - 88cm nad powierchnią ziemi

    Witam wszystkich,

    Mam pytanie do wszystkich doświadczonych w budowaniu domu a mianowicie takie:

    Mam wylaną ławę 40cm wysokości oraz ścianę fundamentową laną wysokości 1,1m, wykop jest tak zrobiony że docelowo fundamentu wystaje 88cm nad gruntem rodzinnym. Ławy zostały wylane 15/09 a ściany zaszolowane i wylane popołudniem 16/09. W tym tygodniu tj. 28/09 został pomalowany raz w stosunku 1:1 dysperbitu z wodą, dziś pomalowałem drugi raz dysperbitem i mam pytanie czy ocieplać je styropianem dodatkowo czy obsypanie je ziemią wystarczy? Wykonawca twierdzi, że nie ma potrzeby i szkoda kasy na to, sam czytając wypowiedzi nawet na tym forum sam już nie wiem. Czy faktycznie ocieplany fundament daje takie oszczędności i nie uciekanie ciepła?

    Myślałem jeszcze nad tym, że jak będę ocieplał ściany domu (14cm) to zjechać trochę styropianem na fundament i zrobić coś na wzór cokołu, co myślicie?

    Zdjęcia fundamentów jak to u mnie wygląda poniżej:









    Dzięki za odpowiedź z góry.

  2. #2

    Domyślnie

    tak, zrob tak jak napisales. Majac na scianie 14 cm, daj na sciane fundamentu 8 lub 10cm, zrobi sie estetyczny cokol, oddzielajacy poziom zero od reszty. Jesli bedzie to widoczne, mozesz wykonczyc ciemniejszym kolorem tynku, zeby sie nie bylo widac brudu.
    Nie jestem zwolenniiem styro w ziemi, nasiakajac traci wlasciwosci izolujace, najlepiej jabys ta czesc zakopana w ziemi ocieplil xps albo jakims styro dedykowanym do wilgotnych warunkow....

    pozdrawiam

  3. #3
    elka51
    Guest
    elka51

    Domyślnie

    Cytat Napisał leemureek Zobacz post
    Mam pytanie do wszystkich doświadczonych w budowaniu domu a mianowicie takie:
    ...
    Myślałem jeszcze nad tym, że jak będę ocieplał ściany domu (14cm) to zjechać trochę styropianem na fundament i zrobić coś na wzór cokołu, co myślicie?
    Nie masz Projektu ani Kierownika Budowy?

  4. #4

    Domyślnie

    Daj styrodur 8-10 cm (to taka lepsza odmiana styropianu). A swoją drogą to jakoś płytko masz te ławy, wychodzi mi że ława jest ok. 75 cm pod gruntem, a jak to się ma do granicy przemarzania, ustalał to ktoś? Mnie się wydaje dziwnie płytko.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony