dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 98 z 534
Pokaż wyniki od 1.941 do 1.960 z 10665
  1. #1941

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej-M Zobacz post
    Pomocy!!! bo stracę wiarę w mój wybór!!! mam ogniwo eko 24 - zobaczcie jaka jest wysoka temperatura spalin a co z tym idzie strata kominowa, dodatkowo widzę duże zużycie groszku przy temperaturze na dworze +10
    bardzo proszę o jakieś rady co z tym robić ??? bo zbankrutuję przed nami zima
    Powkładaj zawirowywacze lub ewentualnie blaszaną zaślepkę na ostatni ciąg.

  2. #1942

    Domyślnie

    wez kolego wyczyść kocioł ew wyczyść komin , a pozniej będziemy mysleć powodów może byc kilka, kolana na kotle (nie bezposrednio do komina) słaby cug w kominie, no i standardowo... kiepskie eko...

  3. #1943

    Domyślnie

    Cytat Napisał peem26 Zobacz post
    Właśnie o taką sytuację mi chodzi kiedy nie jest włączona pompa CO. Temperatura na "rurze" przy powrocie spada mi bardzo szybko do 30* ale nie chcę mi się wierzyć, że tak samo spada i w dolnej części kotła nawet pomimo lekkiej grawitacji z 2 czy 3 grzejników (w tym drabinka w łazience). Ktoś z ElektroSystemu kiedyś chyba wyjaśniał, że pompa mieszająca wystarczy jak chodzi tylko wtedy kiedy działa pompa CO.
    Czytałem też gdzieś że przy grawitacji nie ma potrzeby zabezpieczania temperatury powrotu. Nie doczytałem tylko dlaczego. Czyżby chodziło o to że obieg grawitacyjny jest wolniejszy od wymuszonego?
    Trochę miałem podobną sytuację z niską temperaturą powrotu, a na dodatek na wyjściu z pieca nie mogłem obniżyć temperatury jak 44/46 stopni. Pompę CO miałem ustawioną jako "załączona". Po kilku różnych próbach w ustawieniach eCoala dla instalacji jaką mam bardzo dobrze sprawuje się ustawienie pompy CO w trybie "cykliczna". Jedyne co zmieniłem w ustawieniach to "czas pracy pompy CO" i "czas postoju pompy CO". Ustawienia dopasowałem tak żeby pompa przepchnęła nagrzaną wodę z pieca do układu aż do powrotu i potem ma postój. Całkiem nieźle to się sprawuje przy temperaturach ok. +10 stopni i spalanie też jest OK. Zerknij na ustawienia na moim OEP-25 "Basco CO"

  4. #1944

    Domyślnie

    stawiam na kilka kolanek na wysciu z kotła do komina...i złe ustawienia stref.... zwrócie uwagę ze kocił pracuje na max-a po załączeniu grzania cwu.. kol podbija z 35 do 47!!! w krótkim czasie to i kocioł chodzi na max-a
    Ostatnio edytowane przez Piotrek42 ; 12-10-2011 o 20:23

  5. #1945
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej-M

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gaszowice
    Kod pocztowy
    44-293
    Posty
    25

    Domyślnie

    witam. wszystko jest na miejscu, wyczyszczone, w tych godzinach (przerwa dla wystudzenia pieca) instalator osadzał "koronę" paleniska na silikonie, bo przypuszczałem że jest tam "przedmuch" przypuszczałem że to jest powodem/ po tym zabiegu dalej bez zmian. Nie mam pojęcia co robić!

  6. #1946
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alk

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Silesia
    Posty
    172

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vince8 Zobacz post
    Niebiescy a jaką macie ustawioą w opcjach zaawansowanych moc dmuchawy i czas pracy podajnika ? wydaje mi się, że tu tkwi problem moich spieków
    Ja dosyć radykalnie przysłoniłem dmuchawę i na razie obserwuję. Możesz kilka stron do tyłu zobaczyć jak to u mnie wyglądało ze spiekami.
    Ostatnio edytowane przez Alk ; 12-10-2011 o 20:38

  7. #1947

    Domyślnie

    Od początku tak masz??? wez ustaw temp obniozoną na 1 i zobacz wtedy...

  8. #1948

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej-M Zobacz post
    witam. wszystko jest na miejscu, wyczyszczone, w tych godzinach (przerwa dla wystudzenia pieca) instalator osadzał "koronę" paleniska na silikonie, bo przypuszczałem że jest tam "przedmuch" przypuszczałem że to jest powodem/ po tym zabiegu dalej bez zmian. Nie mam pojęcia co robić!
    Jak patrze na wykresy z przedmuchami trybu lato to wydaje mi się że czujnik źle wskazuje może kalibracja we wrzątku na setkę pomoże.

  9. #1949

    Domyślnie

    nie ma obrotów dmuchawy wiec nie widze ale Alk dobrze mówi.... zawsze mozna spróbowac... ale jak wspomniałem wczesniej temp obniżoną ma o 10st i jak czasówka pokaże że ma grzać 10st wiecej to kocioł jedzie ostro....

  10. #1950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    nie ma obrotów dmuchawy wiec nie widze ale Alk dobrze mówi.... zawsze mozna spróbowac... ale jak wspomniałem wczesniej temp obniżoną ma o 10st i jak czasówka pokaże że ma grzać 10st wiecej to kocioł jedzie ostro....
    U mnie wypłaszczenia pików temperatury spalin z trybu lato wędrują pod żółty wykres temperatury powrotu a u Andrzeja są nawet powyżej czerwonego wykresu temperatury CO. Piec się tak nie zachowuje a czujnik może przekłamać. Jak poślini palca i dotknie do czopucha to powinna ta ślina z pod palca skwierczeć przy tej temperaturze a tu podejrzewam że w gaz się nie będzie szybko zmieniać.

  11. #1951
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej-M

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gaszowice
    Kod pocztowy
    44-293
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzy27 Zobacz post
    Jak patrze na wykresy z przedmuchami trybu lato to wydaje mi się że czujnik źle wskazuje może kalibracja we wrzątku na setkę pomoże.
    ustawiłem parametry jak u "minertu" bo ma najbardziej zbliżone zapotrzebowanie - u niego temp spalin o 100 stopni niższa niz u mnie!!!!!!!!!!!
    i co z tym robić?

  12. #1952
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alk

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Silesia
    Posty
    172

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej-M Zobacz post
    witam. wszystko jest na miejscu, wyczyszczone, w tych godzinach (przerwa dla wystudzenia pieca) instalator osadzał "koronę" paleniska na silikonie, bo przypuszczałem że jest tam "przedmuch" przypuszczałem że to jest powodem/ po tym zabiegu dalej bez zmian. Nie mam pojęcia co robić!
    Zapytam prosto, nie gniewaj się: masz porządnie zamontowane czujniki CO/CWU/powrotu? Albo gdzieś leżą obok?

  13. #1953

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej-M Zobacz post
    ustawiłem parametry jak u "minertu" bo ma najbardziej zbliżone zapotrzebowanie - u niego temp spalin o 100 stopni niższa niz u mnie!!!!!!!!!!!
    i co z tym robić?
    Na początek zagotuj w czajniku wodę i wsadz do niej czujnik spalin. Porównaj czy ma setkę czy więcej czego się spodziewam. Jak odchyłka przesadnie duża to dzwoń do ES'u być może potrzebujesz nowego czujnika.

  14. #1954
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej-M

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gaszowice
    Kod pocztowy
    44-293
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzy27 Zobacz post
    Jak patrze na wykresy z przedmuchami trybu lato to wydaje mi się że czujnik źle wskazuje może kalibracja we wrzątku na setkę pomoże.
    może czujnik - sprawdzę go jutro , a w takim razie co ze spalaniem - zbiornik na 4 dni --120 kg/4=30 kg na dzień przy temp zew +10 ?

  15. #1955

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem ,zamiast sprawdzać czujnik zrób tak.Ustaw tryb pogodowy,i wyłącz i włącz sterownik.Czy to "nowy" opał czy już palisz nim od dawna a taki numer zrobił dopiero teraz?Czy nie paliłeś dziś drewnem na full,a czujnik temp.spalin pozostał w kominie?

  16. #1956

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej-M Zobacz post
    może czujnik - sprawdzę go jutro , a w takim razie co ze spalaniem - zbiornik na 4 dni --120 kg/4=30 kg na dzień przy temp zew +10 ?
    Jak w wymienniku pył a w popielniku popiół to ciepło poszło instalacją w dom. A tu już nie wiem jaką masz instalację i jaki dom.

  17. #1957
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej-M

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gaszowice
    Kod pocztowy
    44-293
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alk Zobacz post
    Zapytam prosto, nie gniewaj się: masz porządnie zamontowane czujniki CO/CWU/powrotu? Albo gdzieś leżą obok?
    myśle że w tej sytuacji gniewanie się jest nie na miejscu kocioł montował instalator (firma) dodatkowo sprawdził wszystko dzisiaj przy okazji powtórnego wklejania korony paleniska - okazuje się że zbędnego - stwierdził że z montażem wszystko OK

  18. #1958

    Domyślnie

    Pomacaj ręką rurę to da się zrobić na szybko.

  19. #1959
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej-M

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gaszowice
    Kod pocztowy
    44-293
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzy27 Zobacz post
    Jak w wymienniku pył a w popielniku popiół to ciepło poszło instalacją w dom. A tu już nie wiem jaką masz instalację i jaki dom.
    no raczej nie bo przy takiej temp spalin poszło w atmosferę...............

  20. #1960

    Domyślnie

    w sumie moze zrestartowac....ew oczyscic czujnik jak da rade... i jeszcze jedno masz napewno pozamykane wszystkie drzwiczki??? mozesz równiez przysłonic dmuchawe na 2-3 cm bo widzę jedzie na 100%

Strona 98 z 534

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony