dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 129 z 129
  1. #121

    Domyślnie

    Witam wszystkich ogrzewających prądem !
    Mam zamiar zamontować kocił c.o. elektryczny jako dodatkowy kocioł bo głównym źródłem ogrzewania będzie kominek z płaszczem wodnym i w związku z tym pytanie do uzytkowników co wybrać kocioł Elterm-u czy Kospela? czy jeszcze innej firmy Krótko o domu powierzchnia: 180m2, dobrze ocieplony, ogrzewanie to ok. 70 m2 podłogówki i 6 grzejników do tego ogrzewanie CWU zasobnik cwu ok 150-200l

  2. #122
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ich_troje
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    [quote="Tomaszka"]Nie wiem czy komuś przydadzą się te informacje - ale jeżeli tak to podaję:
    Piec Kospela 12 KW + podgrzewacz pojemnościowy 200l+grzałka+ sterownik pokojowy [...] /quote]
    Witam!
    Widzę że sporo osób montuje taką konfigurację. Możecie mi wyjaśnić po co w jednej instalacji kocioł e. + podgrzewacz z grzałką (czyli tradycyjny bojler)?
    Rozumiałbym gdyby był sam piec + zbiornik na wodę, albo zbiornik + grzałka ale takie połączenie 3w1? Nie szkoda kasy? Może mi ktoś "pojaśni" bo jakoś nie qmam.

  3. #123

    Domyślnie

    Podnoszę ten wątek bo chciałbym poznać kolejne doświadczenia osób posiadających wodne instalacje C.O. z wpiętym piecem elektrycznym (typu Kospel).

    Drożeje prąd niestety - jak wasze obecne realia i przemyślenia (przeliczenia)?

  4. #124

    Domyślnie

    Coś mi się wydaje że wszyscy pobankrutowali.......

    Ale nic to....ja tam się nie zrażam......

    Odżyjcie i napiszcie jak to wszystko wyglada.....

  5. #125
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    I gdzie się podziali Ci fanatycy grzania prądem? Agnieszka tak ładnie pisała i co z tego wyszło? Że jest zadowolona z prądu po pierwszym miesiącu? Polecać coś komuś co się samemu nie przetestowało przez min. dwa lata? Grzanie prądem to chyba dla desperatów lub osób które nie mają na inwestycję w porządną kotłownię. Na zasadzie mam tanio dom a później się zobaczy jak koszty. Jakoś wszyscy milkną oprócz jeziera Z moich znajomych tylko jedna osoba grzeje prądem i to tylko w II taryfie. Od listopada do marca ja z żoną kurtki u nich nie zdejmę!!! Twierdzą, że mają ciepło No ale kotłownię mieli prawie za darmo

  6. #126
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ricman78

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    95

    Domyślnie

    mam CTM 18 KW z pw + bufor 720 l + kospel 12KW. Dom 107 m2. na dole podłogówka, góra - kaloryfery. Cały czas grzeję kominkiem. Mam problem z używaniem Kospla, tzn mogę go włączyć ale jest zintegrowany z całym system i grzeje mi niepotrzebnie 720 l - co powoduje że zanim nagrzeje taką ilość wody do 40 stopni zdążę wrócić do domu z pracy i napalić w kominku.
    Nie wiem jak to obejść....
    za niewiedzę się płaci...
    Ostatnio edytowane przez ricman78 ; 11-11-2010 o 21:20
    Pozdrawiam
    Marcin

    Wszystko przed nami...
    Nie my pierwsi, nie ostatni...
    nasz projekt
    http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcj...ku=140&unset=2
    realizacja http://picasaweb.google.pl/dziobamar...Start18042009#

    od 14.05.2010 na swoim - nie było lekko.
    Po takim doświadczeniu mogę zbudować drugi - bez bubli

  7. #127
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    christ0f

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Odświeżam wątek - czy może się ktoś podzielić doświadczeniem z używania kotłów elektrycznych (jako wspomagające kocioł węglowy lub kominek)? Jak to wygląda w perspektywie czasu. Rozważam Kospel 18kWh jako dodatek do węglowego (w "dobrze" ocieplonym domu). Dzięki.

  8. #128
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał ricman78 Zobacz post
    mam CTM 18 KW z pw + bufor 720 l + kospel 12KW. Dom 107 m2. na dole podłogówka, góra - kaloryfery. Cały czas grzeję kominkiem. Mam problem z używaniem Kospla, tzn mogę go włączyć ale jest zintegrowany z całym system i grzeje mi niepotrzebnie 720 l - co powoduje że zanim nagrzeje taką ilość wody do 40 stopni zdążę wrócić do domu z pracy i napalić w kominku.
    Nie wiem jak to obejść....
    za niewiedzę się płaci...
    wystarczy wpiąć zawór przełączający który mijając bufor przełączy kocioł na grzanie tylko podłogówki
    poza tym, zasilanie Kospela chyba nie jest wpięte na samym dole bufora, tak że na pewno nie grzeje całego bufora,
    ponad to, bufor jest chyba już naładowany, dlatego też nie grzeje od zera tylko doładowywuje bufor do temperatury zasilania podłogówki,


    ups, to chyba już nie aktualne

  9. #129

    Domyślnie

    Mam problem, jesli ktos to jeszcze czyta to prosze o pomoc.
    To pierwszy sezon grzewczy w nowym domu. Mam ogrzewanie tylko elektryczne. Legalett plyty fundamentowej z 2 grzalkami łącznie 8 kW. Piec elektryczny Kospel 24 kW ze sterowaniem pogodowym, zasobnik i Solary Biawar, kaloryfery z termostatami Danfoss Living (programowalne).
    Zasobnik biawar z 2 wężownicami, dolna solar, górna c.o.. Mam problem z tym aby grzejniki grzały. Najpierw wyczaiłem, że zawór trójdrogowy nie puszczał c.o., Nastawiłem do ręcznie na otwarty i puscił. Potem przyszły temp. dodatnie w dzien do plus 14st. i system się wychłodził (termostaty na 21st. temp. max. na piecu 24 st.). Temp. w pokojach spadły do 20/21 st. dałem termostaty wyżej i nic, ale grzeje tylko kaloryfer w garażu bez żadnego termostau (pomieszczenie obok). Kaloryfery odpowietrzone, piec nastawiłem na auto, pompa c.o. praca ciągła, C.O. temp. dzienna max. 27~st. przez 24 h, cwu 42 st. przez 24h, temp. zewn. 15 st.. Piec podgrzewa co. w zależnosci od temp. zewn. od 42 do 61 stopni i grzałki ciągle cos pobierają. Termostaty ustawiłem na 25st. i nic.

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony