dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 193
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 3842
  1. #1041
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fulek
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Dzielnica
    Lubuskie
    Posty
    843

    Domyślnie

    Witam.
    Proszę o pomoc w wyborze pieca.
    Mam:
    1) H+H 24 + 15 wełna
    2) pow. użytk. 160
    3) ok. 70 m podłogówka
    4) Poddasze 25 wełna
    5) 4-5 osób

    Chcę zaopatrzyć kotłownię w dwa niezależne od siebie ogrzewania. 1) Paliwo stało - piec na wszytko
    2) Piec gazowy - mam osobne pomieszczenie

    Wiadomo,że gaz jest drogi, ale węgiel i drewno też nie są tanie. Chcę mieć takie rozwiązanie,żeby: jak gaz za drogi, to pale w piecu, jak węgiel drogi to opalam gazem.
    Będzie jeszcze kominek,ale typowo rekreacyjnie.
    Mam ograniczony budżet. Pomóżcie.


    Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni
    Kobieta pracująca - żadnej pracy się nie boję - mogę nosić cegły na budowie !!

  2. #1042

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszwa Zobacz post
    Na fw 100 parametr "temperatura graniczna mrozu" ustaw na -5st (mniej nie można) i wtedy pompa będzie pracować ciągle tylko gdy na zewnątrz będzie poniżej -5st.
    mariuszwa dzieki serdeczne za pomoc

    pozdrawiam

  3. #1043

    Domyślnie

    Cytat Napisał fulek Zobacz post
    Witam.
    Proszę o pomoc w wyborze pieca.
    Mam:
    1) H+H 24 + 15 wełna
    2) pow. użytk. 160
    3) ok. 70 m podłogówka
    4) Poddasze 25 wełna
    5) 4-5 osób

    Chcę zaopatrzyć kotłownię w dwa niezależne od siebie ogrzewania. 1) Paliwo stało - piec na wszytko
    2) Piec gazowy - mam osobne pomieszczenie

    Wiadomo,że gaz jest drogi, ale węgiel i drewno też nie są tanie. Chcę mieć takie rozwiązanie,żeby: jak gaz za drogi, to pale w piecu, jak węgiel drogi to opalam gazem.
    Będzie jeszcze kominek,ale typowo rekreacyjnie.
    Mam ograniczony budżet. Pomóżcie.
    Jeżeli nie chce ci się lub nie umiesz samemu obliczyć, to dla nowo powstałego budynku przyjmij asekuracyjnie maksymalne zapotrzebowanie na 70W mocy na każdy m2. Wychodzi około 11KW, więc ten kocioł spokojnie starczy. U mnie kocioł 14kW ogrzewał 180m + czasami garaż 45m (jak spadało do -30) i spokojnie dawał radę .

  4. #1044
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariuszwa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał 19710128 Zobacz post
    dlatego mając na zewnątrz stałą temperaturę np dzisiaj 10st
    w pomieszczeniu 20st
    zadając 22szt żądana jest temperatura na zasilaniu 37st
    zadając 24st żądana jest temperatura na zasilaniu 41st

    to akurat sprawdziłem i widać z tego że przy tej samej temp zewnętrznej po zadaniu wyższej temp żądana jest wyższa temp zasilania jakby krzywa w miejscu 10st powędrowała do góry o 4st na zasilaniu
    próba była na wpływie pomieszczenia 100%
    Wynika z tego co pisałem wcześniej, że zmiana temp. wewn. o 1st powoduje zmianę temp. zasilania o 2 st przy 100% wpływie temp. pom.
    Kilka postów niżej piszesz, że przy zmianie o 2 st temp. zasilania rośnie o 7st przy 100% wpływie temp. pom. jak to rozumieć.
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, piszesz że osiągnięcie temp. zadanej nie wyłącza kotła nawet przyb wpływie 100%, wyłącza go krzywa skorygowana przez ten wpływ. Moje obserwacje są identyczne.
    Dobrze, że dyskusja na temat fw 100 rozwija się, razem może dojdziemy o co chodzi w tym ustrojstwie. Wg. mnie serwisanci i konsultanci z Junkersa nie pomogą, miałem kontakt zjednym i z drugim i okazuje się że wiedziałem więcej od nich.
    Jeśli chodzi o zużycie gazu to poszło 5,4 m3 za ostatnią dobę, jaki dom pisałem kilka postów wcześniej.

  5. #1045
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    greknov

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czy ktoś mi powie gdzie wpiąć sterownik pokojowy Euroster 2000 oczywiście w piecu Junkers Cerapur Smart zsb 14-3c ??

  6. #1046
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariuszwa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał greknov Zobacz post
    Czy ktoś mi powie gdzie wpiąć sterownik pokojowy Euroster 2000 oczywiście w piecu Junkers Cerapur Smart zsb 14-3c ??
    Do zacisków Ls i Lr na listwie ST 10 wcześniej usuń mostek.

  7. #1047
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zibibyk

    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mistrzu
    mieszkam 7 lat, nikt mnie wtedy nie prosił o certyfikat energetyczny, napisałem chyba wystarczająco konkretów?!
    Niby pięknie, gdyby nie sąsiad....

  8. #1048

    Domyślnie

    witam
    opisze parametry
    krzywa pocz/kon 29/49st
    max zaś 55st
    temp zew 3st
    wpływ pom 70%
    temp w funkcji grzanie 20st
    temp w funkcji oszczędzanie 18st
    w nocy do 5 rano oszczędzanie kocioł się nie załączy ani razu temperatura o 5 rano 18st
    kocioł o 5 przechodzi w tryb grzania i załącza się. temperatura zasilania rośnie w jakieś pół godziny do 38st
    po dwóch godzinach grzania dopiero 19st zasilanie 38 żądana, 38 kocioł pracuje
    co zrobić by szybciej dochodził do temp zadanej
    mam ustawione rozgrzewanie oszczędne czy przestawić na normalne, czy ktoś bawił się tą funkcją? jak działa?

  9. #1049

    Domyślnie

    właśnie kocioł się wyłączył przy parametrach
    żądana 38
    zasilania 38
    wpływ 70
    zadana 20
    aktualna 19,5
    pocz/kon 29/39
    pomieszczenie więc niedogrzane
    czy czekać na drugie załączenie żeby dogrzał czy zmienić krzywą
    ale czy całą podnieść do góry czy tylko początek?

  10. #1050

    Domyślnie

    Cytat Napisał 19710128 Zobacz post
    właśnie kocioł się wyłączył przy parametrach
    żądana 38
    zasilania 38
    wpływ 70
    zadana 20
    aktualna 19,5
    pocz/kon 29/39
    pomieszczenie więc niedogrzane
    czy czekać na drugie załączenie żeby dogrzał czy zmienić krzywą
    ale czy całą podnieść do góry czy tylko początek?
    początek koniec oczywiście 29/49 a nie 29/39 przepraszam za błąd

  11. #1051

    Domyślnie

    Witam,

    Czy ktoś się może orientuje jaką wartość przyjmuje parametr minimalna temperatura zewnętrzna dla krzywej punkt-punkt? Po wybraniu tej charakterystyki nie wyświetla tego parametru ani nie ma możliwości jego zmiany. Pojawia się tylko dla krzywych grzejniki/konwektory/podłogówka.

  12. #1052
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    ja mam pytanie z innej beczki, podłączał ktoś może ten piec do komina schidel avant, jest jakiś specjalny przewód, znalazłem przewód dwu płaszczowy, jednak on ma średnice 125/80 i nie wiem czy będzie pasował, poniżej wklejam dane schidla.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komin.JPG
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	14,4 KB
ID:	80398  
    Ostatnio edytowane przez Conrad&Beata ; 21-10-2011 o 07:47
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  13. #1053

    Domyślnie

    Cytat Napisał Conrad&Beata Zobacz post
    ja mam pytanie z innej beczki, podłączał ktoś może ten piec do komina schidel avant, jest jakiś specjalny przewód, znalazłem przewód dwu płaszczowy, jednak on ma średnice 125/80 i nie wiem czy będzie pasował, poniżej wklejam dane schidla.
    To co wstawiłeś to przewód spalinowo-powietrzny w systemie LAS. Bez problemu podłączysz do niego każdy kocioł gazowy z zamkniętą komorą spalania. Funkcjonalność taka sama jak komina turbo. Nie wiem jak jest w Shiedlu, mam Plewę, ale do komina powinien być gumowy adapter, którym bez problemu dopasowujesz dowolny przewód spalinowy do tego komina. Wygląda to mniej więcej tak:

    http://www.plewa.net.pl/galeria/komin-uni-las.html

    Kliknij na "Podłączenie pieca gazowego w systemie Uni-las"
    Ostatnio edytowane przez psulek ; 21-10-2011 o 10:44

  14. #1054
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    greknov

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszwa Zobacz post
    Do zacisków Ls i Lr na listwie ST 10 wcześniej usuń mostek.
    dzięki za odpowiedź tak myślałem że tam ma być ale dla pewności pytałem nie wiem dlaczego serwisant przy pierwszym rozruchu podłączył na innej listwie a dodatkowo źle podłączył przy sterowniku Euroster piec pracował cały czas praktycznie się nie wyłączał przez 4 dni nabiło ponad 40 m3 gazu brak słów do takich serwisantów.

  15. #1055
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariuszwa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał psulek Zobacz post
    Witam,

    Czy ktoś się może orientuje jaką wartość przyjmuje parametr minimalna temperatura zewnętrzna dla krzywej punkt-punkt? Po wybraniu tej charakterystyki nie wyświetla tego parametru ani nie ma możliwości jego zmiany. Pojawia się tylko dla krzywych grzejniki/konwektory/podłogówka.
    Właśnie parametr minimalna temperatura zewnętrzna pojawia się tylko dla krzywych grzejniki/konwektory/podłogówka, a obowiązuje równiez dla krzywej punkt-punkt- dziwne. Tak więc ustawić trzeba ten parametr trzeba dla krzywych grzejniki/konwektory/podłogówka, a potem przełączyć na krzywą pkt pocz-pkt końc. Zauważyłem jeszcze, że podczas przełączania trybów ogrzewania dla różnych krzywych, do nastaw fabrycznych wracają niektóre parametry np. temp. pkt. pocz. i końc. i chyba jeszcze kilka innych, tak więc po przełączeniu trybów ogrzewania należy sprawdzić nastawy parametrów dla aktualnie używanej krzywej.

  16. #1056
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariuszwa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał 19710128 Zobacz post
    właśnie kocioł się wyłączył przy parametrach
    żądana 38
    zasilania 38
    wpływ 70
    zadana 20
    aktualna 19,5
    pocz/kon 29/39
    pomieszczenie więc niedogrzane
    czy czekać na drugie załączenie żeby dogrzał czy zmienić krzywą
    ale czy całą podnieść do góry czy tylko początek?
    Z tego co piszesz krzywa za nisko ustawion, podnieś o 1-2st całą krzywą, ponieważ przy obecnych temp. zewn. kocioł pracuje w środkowym zakresie krzywej. Z moich doświadczeń wynika że potrzeba kilku korekt aby ustawić właściwie krzywą.
    Wcześniej pisałeś ze długo dochodzi do temp. zadanej. Można to przyśpieszyć zmieniając prędkość rozgrzewania, ale to niewiele pomoże, sprawdź może masz ograniczoną moc w parametrze 1A na piecu i dlatego długo dogrzewa.

  17. #1057

    Domyślnie

    witam dzięki za rady
    moc mam ograniczoną do 70% raz żeby nie uruchamiał się z maksymalną wtedy zaoszczędzę trochę gazu a dwa to jak się uruchamia z maksymalną czasami jak temperatura powrotu jest w granicach 27-28st a temp zew 5-6st krzywa położona nisko to przy uruchomieniu z mocą maksymalną zanim zejdzie do minimalnej temp zasilania wzrośnie za wysoko i wyłączy kocioł.
    pisałem że niedogrzewa jak temp na zewnątrz 5-6st. teraz jest -1 i jest lepiej. czyli wydaje mi się że wystarczy podnieść wyżej początek co myślisz?
    natomiast jeśli by przegrzewał na ujemnych temperaturach to trzeba będzie obniżyć koniec.
    dałem sobie siana z innymi parametrami bo kombinując ze wszystkimi naraz nic nie zdziałam poobserwuję tylko krzywą jej początek i koniec gdyby udało się znaleźdź środek przy którym dogrzewa dobrze to został by tylko początek i koniec
    jak myślisz ten środek około jakiej temperatury najlepiej ustalić ok -5??

  18. #1058
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariuszwa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Krzywą trzeba ustawić doświadczalnie i nie innej rady. Srodek krzywej u mnie to 0st., ponieważ początek to 20 st, a koniec -20st. Jeśli chodzi o krzywą to nawet jeśli ustawisz prawidłowo przy jakiejś tam temp. zewn. to przy nagłym spadku temp.zewn. będzie przegrzewać, ponieważ krzywa podniesie temp. zasilania a ściany jeszcze nie wychłodzą się. Jeśli mróz utrzyma się dłuższy czas będzie niedogrzewać bo temp. wody wg krzywej będzie stała, a ściany będą przemarzać. Odwrotnie dzieje się przy ociepleniu. Wpływ temp. pomiesz. koryguje ten trochę uchyb.
    Przerabiałem to w ubiegłym sezonie takie są prawa fizyki i w logiczny sposób można to wytłumaczyć. Szkoda tylko, że wpływ temp. pomieszcz. ustawiony nawet na 100% niezawsz jest w stanie skorygować odchyłkę, myślę ze mógłby ten parametr bardziej korygować krzywą u mnie odchyłka temp. wewn. o 1 st powoduje zmianę temp.zasil. o 2st przy wpływie 100% a to jest nieraz mało aby uzyskać temp. zadaną. Przestałem jednak grzebać w parametrach po miesiącu ustawiania, według mnie ustawiłem kocioł i fw optymalnie. Temp zadana jest zwykle osiągnięta, uchyb występuje tak jak pisałem wyżej i wynosi najwyżej +- 0,3st

  19. #1059

    Domyślnie

    obserwowałem dzisiaj wieczorem zachowanie kotła i przy nastawionej temp 20st i temperaturze zew 2st do -2st jak jest teraz ładnie trzyma 20st =/- 01st. przy mniejszej zewnętrznej podniósł tylko żądaną temperaturę zasilania z 37 na 39st. chociaż jeszcze się wyłącza co jakiś czas to myślę że jest nie najgorzej
    a wyłącza się bo temperatura w pomieszczeniu jest taka jak nastawiona i jak dojdzie z temperaturą zasilania do żądanej to się wyłączy, ale chyba powinien zmodulować palnik na niższą i pracować dalej chyba że niżej nie może. sam nie wiem.

  20. #1060

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was używa tego Junkersa na 100% ogrzewaniu podłogowym, z 2 rozdzielaczami ale bez żadnych pomp w rozdzielaczach?
    Zastanawiam się czy pompa w kotle będzie w stanie przepychać wodę po prawie 1200m rurek, bez jakiegoś wspomagania w rozdzielaczach?

Strona 53 z 193

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony