dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 117
  1. #81

    Domyślnie panele

    A czy mając ogrzewanie podłogowe, można położyć pod panele podkład wyciszający?? Albo w jakiś inny sposób je wyciszyć?

  2. #82

    Domyślnie

    Znalazłam takie panele, bardzo ładne podobno ciche czy nadają się na podłogówkę??? Czy ktoś może się wypowiedzieć na ich temat?
    http://www.kronoarena.pl/Katalog/107...ropikalny.aspx

  3. #83
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Tombak udaje złoto, są plastikowe róże, był wyrób czekoladopodobny to i jest drewnopodobny panel.
    Kiedyś oglądałem domek do wynajęcia. W ogłoszeniu było: ,,Wysoki standard, parkiety...". W salonie był panel a w pokoju wykładzina z nadrukiem mozaiki parkietowej.W końcu każdy ma prawo mieć swój standard, wysoki.
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  4. #84

    Domyślnie

    Panelem jest i dobrze o tym wiem, ale chciałam uzyskać podpowiedź czy jest to dobry panel. Ładne deski 3warstwowe karhsa, które nam pasowały i były extra kosztują 400 /m2 a my metrów mamy sporo, także na 99% będą to panele, ale zależy nam na dobrym wyborze i kolor dąb/orzech.
    Z góry dziękuję za pomoc!

  5. #85

    Domyślnie

    mamy w domu ok 90m2 podłóg Kährsa- deska trójwarstwowa Dąb kupiona w promocji za 100PLN m2 (tylko dlatego, że kupowaliśmy 90m2)

    powiem szczerze, że plusy podłogi drewnianej to:
    - naturalna i to czuć w dotyku i po tym jak się chodzi po niej
    - da się wyczyścić/przeszlifować i pomalować na nowo...oczywiście ograniczoną ilość razy

    ale czy kupiłbym ja drugi raz? chyba nie...troszkę żałujemy, ze nie kupiliśmy jakiś paneli za 50PLN/M2 bo zostałoby w kieszeni połowa gotówki...tak wiem, naturalne drewno to drewno (poprzednio mieliśmy stare parkiety i to na nie daliśmy deski, bo stary parkiet nadawał się tylko w połowie do odnowienia)... panele przy chodzeniu oddają dzwięki sztuczności, ale czy to ma aż taki wpływ na cokolwiek... niestety mam porównanie do starego parkietu debowego i nowej podłogi/deski dębowej i oczywiście takiego drewna jak 30 lat temu to juz nie będzie. panele na pewno są bardziej odporne na ewentualne upadki róznych rzecz np pilotów od tv czy innych przedmotów, bo na desce nie ma co ukrywać ślad jest bardziej prawdopodobny niż na panelu...z drugiej strony jak uszkodzimy deske to można ja tez łatwo naprawić (kity, woski, czy nawet zeszlifować i pomalowac kawałek) , a w przypadku panela to chyba zniszczenie laminatu równoznaczne jest z koniecznością wymiany...

    dodam jeszcze, że dla desek trójwarstowych podłoze musi byc idealne, bo jeśli będą krzywizny, zagłebienia to podłoga będzie skrzypieć (drewno o drewno)...nie wiem jak jest w przypadku paneli, czy tez potrafią dać popalic, ale przypuszczam , że z racji tego, ze są cieńsze to bardzie podatne na "pracę"....


    teraz jest tyle wzorów paneli, że chyba wolałbym co 5-7 lat kupować tanie panele(ale nie najtańsze bo tam pewnie są kiepskie zamki) i nie przejmować się podłoga...

  6. #86
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar olgusieniunieczka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1.960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Drewno jest piękne. W mieszkaniu miałam 60 letnie sosnowe deski. Szpary między nimi były olbrzymie, ale i urok starych desek był ogromny. Przy kocie było urokliwie przez 3 mies Ale i tak nie zamieniłambym tamtej podłogi na żadną inną. Z tym, że to był blok, 2 piętro- większość piasku zdążyła zostać już na klatce schodowej. Raz była impreza w butach- masakra jeśli chodzi o odciski obcasów. W całym mieszkaniu- 40m2 skrzypiała lekko 1 deska. Teściowie też mają na poddaszu deski sosnowe- 10 letnie- podobno ze sprawdzonego miejsca. Zaczęły skrzypieć lekko po 3- teraz skrzypią niemiłosiernie. Może i ma to swój urok- ale nie o 4 nad ranem jak się człowiek skrada do sypialni
    Dlatego w domu na parterze będą panele- stanie chyba na Quick Stepie Largo. Na górę- gdybym nie szukała podłogi do 45 zł/m2 -pewnie kupiłabym drewno

  7. #87

    Domyślnie

    My szukamy paneli cenowo pewnie do ok 100 zł, może ktoś ma jakieś fajne sprawdzone w odcieniach około orzecha?

  8. #88
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Drewno to cud natury, praca parkieciarza jest sztuką.. Parkiet się kładzie i wnukom i prawnukom będzie jeszcze służył. Dla mnie to niby wszystko jedno czy wziąść pieniądze za ułożenie parkietu czy panela. Paneli nie układam. Może to i wbrew zasadzie: ,,Jak się nie zeszmacisz to się nie wzbogacisz." Ale plastikowi nie.
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffran Zobacz post
    Panele to nie tylko plastik, te tansze to owszem moge sie zgodzic, ale polka wyzej to juz co innego.
    A podloga drewniana wcale nie jest pozbawiona chemi wbrew pozorom.
    Podłoga drewniana w swojej masie ma tylko drewno. Olejowana ma dodatkowo naturalny olej lniany.
    Paneliki natomiast mają tyle szkodliwych substancji, że szok, ale o tym się nie mówi.
    Miłego wdychania kurzu z paneli

  10. #90
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wikula7

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Brwinów
    Kod pocztowy
    05-840
    Posty
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał kornik 1 Zobacz post
    Podłoga drewniana w swojej masie ma tylko drewno. Olejowana ma dodatkowo naturalny olej lniany.
    Paneliki natomiast mają tyle szkodliwych substancji, że szok, ale o tym się nie mówi.
    Miłego wdychania kurzu z paneli
    Powiem tylko tyle : BZDURA , BZDURA i JESZCZE RAZ BZDURA . Podaj jakieś przykłady .
    Jeżeli by miały substancje szkodliwe dla zdrowia to by nie zostały dopuszczone do sprzedaży na terenie RP.
    Np. formaldechydu w panelach jest sporo mniej niż w papierosie .
    A w parkiecie surowym np. mogą być korniki .
    Monter podłóg

  11. #91

    Domyślnie

    Cytat Napisał wikula7 Zobacz post
    BZDURA , BZDURA i JESZCZE RAZ BZDURA . Podaj jakieś przykłady .
    Obecność dużych liter świadczy o wielkim zacietrzewieniu i odwrotnie do niego posiadanej wiedzy merytorycznej
    Tutaj link o wiedzy o klejach.
    a tu konkretne przykłady:

    KLEJE MOCZNIKOWE
    Główny składnik to mocznik NH2CONH2 to bezbarwna, bezwonna substancja krystaliczna, higroskopijna i łatwo rozpuszczająca się w wodzie, nieszkodliwa dla zdrowia. Mocznik b. dobrze rozpuszcza się w formalinie. Po jego przejściu do roztworu i po dodaniu ługu sodowego (stworzenie środowiska słabo zasadowego) rozpoczyna się reakcja z formaldehydem. O adhezji klejów mocznikowych do drewna decydują zawarte w nich grupy ketonowe =C=O i iminowe =NH tworzące wiązania wodorowe pomiędzy atomem tlenu lub azotu i atomem wodoru grup wodorotlenowych celulozy. Żywice mocznikowe można produkować przy różnym stosunku molowym formaldehydu do mocznika ( od 2,5:1 do 1,2:1). Im większy jest stosunek molowy formaldehydu do mocznika, tym więcej nie związanego formaldehydu występuje w żywicy, co wywiera b. duży wpływ na wiele jej właściwości (np. zwiększenie stężenia roztworów zapewnia im długą żywotność).

    Wodne roztwory (na skutek dodawania formaliny do roztworów) są o c=60 – 70%. Roztwory te mają postać syropowatych, przezroczystych lub mętnych cieczy o jasnym, białym lub żółtawym zabarwieniu i pH słabo zasadowym. W miarę upływu czasu zawarty w żywicy niezwiązany formaldehyd stopniowo utlenia się obniżając w ten sposób pH (sprzyja to wzrostowi h).

    Utwardzanie i utwardzacze :

    W wypadku utwardzania żywic w podwyższonej temp. wystarcza na ogół obniżenie odczynu do pH 6 – 5,5 , natomiast przy temp. nie podwyższonej konieczne jest zakwaszenie żywicy do pH 5 – 3. Podczas utwardzania żywic w podwyższonych temp. występuje parowanie wody a wraz z nim krótkotrwałe obniżenie temp. (pik endotermiczny). Badania dowiodły, że tylko przy utwardzaniu żywicy w temp. odpowiadającej pikowi egzotermicznemu ma ona charakterystyczną dla w pełni utwardzonych klejów mocznikowych temp. mięknienia powyżej 650C i daje wytrzymałe spoiny klejowe. Bez dodania katalizatora (utwardzacza) nawet w znacznie podwyższonej temp. nie następuje reakcja polikondensacji. W charakterze utwardzaczy dodaje się :

    -rozcieńczone kwasy nieorganiczne (solny, siarkowy, ortorofosforowy) i organiczne (szczawiowy, cytrynowy, mlekowy); -sole mocnych kwasów (amonowe);

    -chlorek amonu – najczęściej używany, w podwyższonej temp. rozkłada się na amoniak i kwas solny, a w temp. nie podwyższonej (w wyniku występowania nie związanego formaldehydu) na kwas solny, wodę i urotropinę, która w temp. poniżej 1500C opóźnia, natomiast w temp. wyższych przyspiesza żelowanie kleju :

    4NH4Cl+6CH2O ® C6N4H12 + 4HCl+6H2O

    -bezwodnik maleinowy – utwardzanie żywic w nie podwyższonej temp. dzięki występowaniu podwójnych wiązań w cząsteczce;

    Często razem z katalizatorem dodaje się do żywic różne związki chemiczne wiążące formaldehyd (np. dodatek mocznika).

    Kwaśny odczyn niektórych soli używanych do przeciwgrzybowej impregnacji drewna pozwala na ich jednoczesne wykorzystanie do utwardzania żywic (np. kwaśne fluorki amonu, potasu).

    Szybkość procesu żelowania pod wpływem działania katalizatorów jest zmienna i zależy od wielu czynników. W związku z tym stopień utwardzenia kleju po zakończeniu klejenia jest różny, co z kolei rzutuje na właściwości spoiny.

    Im większe jest stężenie żywicy, tym szybciej następuje jej zestalenie się. Na stopień utwardzenia kleju oddziaływuje też temp. oraz chemiczny odczyn sklejanego drewna, który ma decydujący wpływ na wytrzym. spoiny.

    Wypełniacze :

    Dodaje się w celu nadania klejom odpowiedniej konsystencji, co zapobiega przenikaniu ich przez drewno i tworzenia plam na pow. elementów, oraz zmniejszenia twardości i sztywności spoin.

    w charakterze wypełniaczy dodaje się :

    -mąki zbożowe, skrobie ziemniaczane, mączki drzewne, zmielone skorupy orzechów, zmielone odpady żywic fenolowych, kredę, gips, glinkę kaolinową.

    Najlepsze właściwości posiadają mąki zbożowe ( po zmieszaniu z roztw. żywicy pęcznieją, wchłaniając do 30% wody, a po ogrzaniu tworzą żele), jednak są zastępowane ze względu na deficyt środków spożywczych. Gorsze efekty dają wypełniacze mineralne, które powodują wzrost twardości spoin (szybkie tępienie narzędzi), ale zwiększają odporność kleju na działanie grzybów.

    Pod wpływem wypełniaczy może ulec szybkość utwardzania się kleju, co wymaga odpowiedniego doboru ilości utwardzacza i czasu klejenia.

    Charakt. utwardz. żywic mocznikowych :

    -duża twardość, sztywność, kruchość (dzięki gęsto usieciowanym cząst.);

    -pod wpływem wzrastającej temp. miękną szybciej niż inne żywice polikondensacyjne

    -w miarę wzrostu temp. następuje ubytek ich masy (termiczny rozkład żywicy);

    -wyst. w nich wiązania metylenowe pomiędzy atomami węgla i azotu są podatne na hydrolizę (przejawia się to w spadku wytrz. spoin klejowych)

    -są b. mało odporne na działanie niektórych związków chem. (np. całkowite rozłożenie utwardzonej żywicy może nastąpić działając 40% roztw. kwasu forforowego;

    Bardzo poważny problem stanowi wydzielanie się z klejów mocznokowych wolnego formaldehydu. Jednym ze sposobów określania emisji formaldehydu jest pokrywanie pow. płyt różnymi wiążącymi go środkami chemicznymi lub wytwarzanie (przyklejanie) na pow. wyrobów powłok trudno przepuszczalnych.

    SPOINY :

    -jasne (często białe zabarwienie); -twarde (silnie tępią narzędzia); -b. duża wytrz. na ścinanie (zbliżona do wytrz. drewna) w suchych warunkach; -wysoka wytrz. na rozszczapianie ( w warunkacg suchych); -nie odznaczają się dużą trwałością; -wrażliwosc na grubość spoiny; -wytrz. spoin obniża się pod wpływem działania zmiennych warunków atm; -niekorzystne dla spoin jest sprzyjające hydrolizie żywic działanie wilg. powietrza o podwyższonej temp.; -płyty wiórowe produkowane przy użyciu tych klei mocznikowych pod wpływem c zynników atm. silnie pęcznieją, czemu towarzyszy spadek wytrzymałości; -kleje mocznikowe nie chronią płyt wiórowych przed grzybami, a nawet stymulują ich rozwój;

    Zastosowanie :

    -b. duże w przemyśle drzewnym (niska cena, nieograniczona baza surowcowa, duża reaktywność żywic, bezbarwność spoin) – produkcja płyty wiórowej, sklejki;

    -klejenie drewna nasyconego impregnatami;

    -mała odporność spoin na wpływy atmosferyczne i wyższe temp. wyznacza granicę stosowania klejów mocznikowych.
    KONIEC CYTATU.

    Jak tam? Słyszysz już jak rozwijają się grzybki w Twoich ukochanych panelikach?

  12. #92

    Domyślnie

    I jeszcze tu, mniej-więcej w środku wątku, dyskusja fachowców, którzy mają do czynienia na co dzień z pyłem z mdf-u, hdf-u i płyty wiórowej:
    Wątek

  13. #93
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar olgusieniunieczka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1.960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Kornik zacietrzewienie jest widoczne i po Twojej stronie. Dyskusja o wyższości paneli nad podłogą drewnianą ogólnie- to jak dyskusja nad wyższością świąt BN nad Wielkanocą.
    Obie podłogi mają swoich zwolenników jak i przeciwników, zadowolonych i rozczarowanych użytkowników. Myślę, że trudno jest nawet Tobie bronić zaciekle paneli drewnianych, które mają max 6mm warstwę drewna pokrytą 6-8 warstwami lakieru. Metody sezonowania drewna też nie takie jak 50 lat temu...
    A argumentu o wdychaniu kurzu, wybacz, ale kompletnie nie rozumiem. Jestem użytkownikiem zarówno podłogi drewnianej jak i paneli i powiem tyle- jeśli się takich podłóg regularnie nie odkurza i nie myje, to "koty" walają się pięknie i na naturalnym drewnie i panelach. Chyba, ze wynaleziono drewno, które potrafi jakoś rozkładać kurz

  14. #94
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wikula7

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Brwinów
    Kod pocztowy
    05-840
    Posty
    267

    Domyślnie

    Dokładnie Tak ( Olgusieniunieczka) - Akurat w domu mam i panele drewniane i panele laminowane - mniej więcej od 1,5 roku - wniosek: panele drewniane są strasznie porysowane , zniszczone i wogóle już mi się nie podobają natomiast panele laminowane ( akurat Quick Step ) jest w stanie idealnym - w takim jak w dniu montażu ( dodam , że obie podłogi w kolorze czerwonym - Merbau i panele laminowane leżą również w łazience ) .
    myślę , że za rok wymienię podłogę drewnianą na laminowaną .
    A co do twojej odpowiedzi Kornik to w panelach drewnianych jest prawie tyle samo chemii .
    Pozdrawiam
    Monter podłóg

  15. #95

    Domyślnie

    Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia i opieki społecznej z dnia 11 września 1996 r. (Dz.U. nr 121, poz. 571) obecnie w Polsce za rakotwórcze dla ludzi uważa się procesy produkcyjne, w których są emitowane pyły drewna twardego, takiego jak buk i dąb.

    tak jak i pył z paneli jest rakotwórczy.

    a tak naprawde to tylko dla parkieciarzy/montażystów którzy wykonują takie usługi
    Bynajmniej nic nie slyszałem żeby cokolwiek z tych dwóch grup w uzytkowaniu bylo szkodliwe.

    A tak wracając do tematu to równierz jestem zdania że nie da się powiedzieć co jest lepsze.
    Każdy zna swoje potrzeby, preferencje i na ich podstawie dokonuje wyboru.

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał wikula7 Zobacz post
    A co do twojej odpowiedzi Kornik to w panelach drewnianych jest prawie tyle samo chemii .
    Pozdrawiam
    bo panel drewniany to nie jest drewno
    tak samo, jak deska polakierowana warstwami lakieru. W sumie pod takim lakierem obojętnie co jest, drewno, paździerz czy inne wióry
    Ale i oleje do drewna bywają szkodliwe, choć można faktycznie stosować olej lniany - zdrowy

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    swoją drogą, jeżeli ktoś wydaje 100 zł na panele, to chyba bym jednak położyła surowe dechy. I samemu zaolejowała.

    I jeszcze jedno - bo wiele tu jakiś dziwnych przekonań.
    Bywa miękkie drewno i bywa twarde. Zależy jakie się kupi.
    To, że wyciera się lakier - zależy od lakieru. Można zresztą olejować.
    Cena paneli nie świadczy o ich trwałości. W domu na poddaszu mam takie do 50 zł (oszczędności) i wyglądają fatalnie - poodbarwiały się miejscami, zupełnie bez powodu. Trzeba będzie, niestety, pomyśleć o wymianie a to w zamieszkanym domu nie jest proste.
    Ale w pracy pół roku temu mi położyli super-hiper panele, sama wybierałam z katalogu pod kątem ścierania, twardości, warstw itd (cena nie gra roli ) no i co? już brzegi "powstawały" a świeżość uleciała i wyglądają tak sobie. W pracy obleci, ale mam w oczach ich wygląd po położeniu i szkoda, że efekt trwał krótko. No, prawda, chodzę po nich w butach, ale zmienionych!

  18. #98

    Domyślnie

    Witam, ja tak z innej beczki trochę ile kosztuje połozenie metra paneli bo mam zamiar własnie kłaśc panele. Z góry dziękuje za odpwiedź

  19. #99
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wikula7

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Brwinów
    Kod pocztowy
    05-840
    Posty
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anuleek Zobacz post
    Witam, ja tak z innej beczki trochę ile kosztuje połozenie metra paneli bo mam zamiar własnie kłaśc panele. Z góry dziękuje za odpwiedź
    W okolicach Warszawy ok 15 zł/ m2+ VAT - bez listwowania ( przy zakupie paneli wraz z montażem stawka VAT 8% zamiast 23 % )
    Monter podłóg

  20. #100
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar MajsterB
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Warszawa, Dąbrowa Górnicza, Wrocław, Szczecin, Kraków
    Posty
    10

    Domyślnie

    Zauważyłem w ostatnich postach pewną prawidłowość:

    swoją drogą, jeżeli ktoś wydaje 100 zł na panele, to chyba bym jednak położyła surowe dechy. I samemu zaolejowała.
    Panele w kwocie ok. 100,- zł są produktem z wysokiej półki więc dlaczego porównywane są z najtańszymi deskami na rynku !!!??? Jeżeli chcemy zakupić deskę jakościowo dobrą musimy liczyć się z wydatkiem kilkuset złotych. Deski marki Parador czy Boen można przyjąć, że zaczynają się od kwoty bliskiej 300,- zł/m2 - i ceny szybują ostro w górę.

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony