dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Co myslicie o 2 rozmiarach kafli na 1 scianie??

    Witam

    Czy to wogole ma sens i 'jakos' wyglada?

    Nasza architekt upiera sie, ze bedzie 'ladnie' ale mi jakos nie pasuja mniejsze kafle pod spodem i powiekszajace sie odstepy miedzy kaflami/fugami.

    Prysznic wg mnie wyglada tragicznie ale moze jestem jakis 'starodawny' i lubie wszedzie symetrie.

    Czy spotkaliscie sie z takim doborem (a moze bledem?!) kafli?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03648.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	86918   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03649.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	86919   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03650.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	86920  
    Marcel

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    różne rozmiary płytek mogą być, ale fugi powinny wypadać równo. Z takim układem się nie spotkałam. Myślę, że to fuszera płytkarza - nie chciało mu się dopasowywać.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz.
    Robie sie coraz bardziej podejrzliwy...na razie nie kazalem im robic wiecej w tej lazience bo zgodzilbym sie, ze mozna zaplanowac jakis 'nielad' ale nalezaloby to po pierwsze skonsultowac ze mna a po drugie wg. mnie wyglada to beznadziejnie

    oto co napisala architektka:


    w tej łazience zamysłem było to żeby pokazać różne kolory , faktury i struktury kafli i o tym że fugi nie bedą się zgadzac wiedzielismy z wykonawcą o czym rozmawialismy i specjalnie nie zaczynali kłaść większych w momencie końca szarych mniejszych bo wiadomo było że się nie
    zejdą,moim zdaniem nie wygląda to zle a jak pojawi się fuga w kolorze antracytu(ciemny szary) ujednolici wszystko i różnice te nie będą tak bardzo widoczne jak teraz
    jednak w tym przypadku "apeluję" o trochę zaufania w całości łazienka będzie wyglądac bardzo efektownie i nikt nawet nie zwróci uwagi że kafla ciemniejsza jest większa, poza tym pojawi się na ścianie jeszcze mozaika gdzie fugi również nie jestesmy w stanie dopasowac bo pomiędzy małymi kosteczkami sa one po prostu trochę cieńsze...
    Proszę się nie denerwować i poczekać na efekt końcowy.
    Marcel

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    różne rozmiary płytek mogą być, ale fugi powinny wypadać równo. Z takim układem się nie spotkałam. Myślę, że to fuszera płytkarza - nie chciało mu się dopasowywać.
    płytki powinno dobierać się rozmiarami...
    glazurnik też powinien sie bardziej wykazać...
    dobór kolorów... co kto lubi, jak dla mnie ponuro
    ogólnie wszystko wygląda jak zrobione z odpadów płytek, ale to jest tylko moje zdanie i proszę nie brać tego do siebie
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mnie osobiście by to bardzo raziło. Gdyby jeszcze te nierówne fugi przedzielić mozaiką, toby się zgubiło linie.
    Ale w końcu nie wiem jaki projekt uzgodniłeś z projektantką.

  6. #6

    Domyślnie

    marcel232, mnie się to absolutnie nie widzi, choć moja łazienka nie jest symetryczna pod względem kafli. A wypowiedź pani projektantki brzmi bardzo znajomo, zdradź proszę na priva, jak się nazywa

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaksie Zobacz post
    marcel232, mnie się to absolutnie nie widzi, choć moja łazienka nie jest symetryczna pod względem kafli. A wypowiedź pani projektantki brzmi bardzo znajomo, zdradź proszę na priva, jak się nazywa
    Ktoś się tu nie wysilił przy projekcie. To nie jest dobrze rozwiązane, wprowadza zbędny nieład w aranżacji. Gdyby były jakieś poziome elementy odcinające, typu pasek z mozaiki lub listwa chromowana pomiędzy tymi płytkami, byłoby o niebo lepiej.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwia&paweł
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    2.074
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    136

    Domyślnie

    Mi się to również nie podoba.... fugi powinny się schodzić a jeśli płytki układane mają być na mijankę to też z jakimś sensem a tu jakoś tak na chybił trafił....
    U nas po staremu czyli Dziennik i Komentarze
    kontakt tu: e-mail

  9. #9

    Domyślnie

    Mnie się też nie widzi, mimo iż salonie mamy gres w trzech rozmiarach, ale fugi się nam zgadzają zgadzają.

    Być może będzie to wyglądać lepiej, dla mnie problemem jest różnica w fakturze płytek. To chyba inne kolekcje, tak?
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  10. #10

    Domyślnie

    Dzieki wszystkim za opinie bo juz sie martwilem ze jestem za stary zeby 'lapac' jakies nowoczesne trendy.

    Wg mnie (i was) jest to po prostu delikatnie mowiac spitolone i tyle
    Marcel

  11. #11

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może to jakaś nowoczesna sztuka. W końcu kiedyś na loftowe wnętrza też mówiono że niedokończone - kable na wierzchu, surowe ściany, beton

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar gosia86
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Okolice Wrocławia
    Posty
    475

    Domyślnie

    moim zdaniem nie wygląda to dobrze
    swoją drogą dobra pani architekt "odrobina zaufania" ... pieniądze wyrzucone w błoto

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony