dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dlaczego zmiany miałyby zwiększyć powierzchnię?
    A baterie robi się np. składane. Albo w miejscu, gdzie dwa skrzydła okienne się stykają. Albo robi okna - fixy

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    vilya

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    a takie coś? tylko, ze nie będzie miejsca na stół
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k2.JPG
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	87292  

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    vilya

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Elfir nie wiem, po prostu ja nie umiem sobie wyobrazic innej opcji bo nie znam się na tym

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie ma sensu robić narożnikowych szaf, ciężko będzie ci dostać sie do produktów w głębi. Zrób ściankę, a od strony łazienki półki nad wanną.
    Koło słupka z piekarnikiem możesz zrobić wysuwany blat-stolik.

    Wrzuć projekt parteru ze strefa pokoju kuchni i łazienki.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    vilya

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    W łazience na razie planujemy zrobic jedynie prysznic, byc moze kiedyś będzie tam również wanna ale to się jeszcze zobaczy.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	xz.JPG
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	73,3 KB
ID:	87310  

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wiem, co przeszkadza w aranżacji - spiżarka. Owszem, jest potrzebna i nie należy z niej pochopnie rezygnować, ale u was spiżarka jest tak naprawdę szafą. Gdyby usunąć ściankę i zamiast niej wstawić drzwi bliżej planowanych półek byłoby przestronniej, a spiżarka nadal miałaby tę sama pojemność.

    Spójrz ile da np. przestawienie ściany z kominkiem:


  7. #27

    Domyślnie

    wow, elfir jak zwykle dała czadu (w bardzo pozytywnym sensie). świetne projekty (choć w tym 2 pewnie jeden ze sprzętów, pewnie zlew, zostawiłabym poza wyspą) - przede wszystkim znów widać metraż tej kuchni.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  8. #28

    Domyślnie

    Polecam bardzo pomocne wskazówki ergonomii kuchni dla różnych układów: http://www.hettich.com/intelligentki.../index_pl.html
    Zakładka "Planowanie kuchni"

    Pamiętaj też, żeby unikać narożnych szafek, które są zwykle niewygodne w obsłudze i traktuje się je jako zło konieczne (jeśli już nie da się inaczej)

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    vilya

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Elfir bardzo fajny układ. Powiem szczerze że zastanawialiśmy się nad wyspą z kominka - nawet miałam taki rysunek z tym, że miejsce na opał było razem z kominkiem a tam po prawej wolna przestrzeń bez ścianki ale stwierdziliśmy że dzieciaki będą biegać w kółko takiego komina a to może się okazać niebezpieczne - tak, że wydaje mi się, że mój tż nie zgodzi się na takie rozwiązanie. Muszę mu pokazać rzuty. Co do wielkości spiżarki myślałam, żeby zrobić tam drzwi przesuwne i wtedy na bocznych ściankach wąskie półki by się zmieściły?

    Faktycznie przez tą spiżarkę kuchnia się robi mało ustawna. Wydaje mi się, że też jest to spowodowane tymi długimi oknami. Mam pytanie czy widziałyście na żywo takie wąskie długie okna - jak to wygląda? bo może lepiej je większy na wysokość a zmniejszyć na długość. W takiej kuchni nie ma w ogóle miejsca na górne szafki ( choc nie jestem całkowicie przekonana co do ich funkcjonalności)

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    takie okno ma np. reni w swojej kuchni. Ale ona ma płytę indukcyjną w świetle okna. U ciebie chyba ma być gazowa?
    Wydaje mi się, ze w wątku o kuchniach było kilka kuchni z takimi wąskimi oknami.

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    vilya

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Elfir tak jak mówiłam mój mąż nie chce się zgodzic na -------------------------------------------------------------------(to była moja córka) wyspę z kominka.

    To ide szukac tego forum i zdjec.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to zamiast wyspy zrób stół, który chciałaś w kuchni - jak w pierwszej propozycji z przesuniętym kominem.

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    vilya

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    mąż nie chce ściany z kominkiem na środku tylko tak jak jest w planie.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to pociągnij ściankę od kominka do ściany zewnętrznej (między kuchnią a jadalnią)

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    vilya

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    dzięki, zobaczymy co z tego wyjdzie

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony