dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Zużycie kleju Mapei Kerabond T, krzywe płytki

    Dom właśnie wybudowany, ściany proste, wylewki proste, spadek robiony wylewką. Jaka powinna być wydajność tego kleju?
    Według producenta od 2-5kg/m2.
    Według ekipy wyszło prawie 10kg/m2.
    Mam nieodparte wrażenie, że mnie ktoś chce oszukać!

    Przy jakich założeniach mogę uwzględnić wydajność 2kg/m2 a przy jakich 5kg/m2?

    Jeszcze jedno.
    W niektórych miejscach rogi płytek położonych na podłodze (gres techniczny) są jakby wyżej, odstają na parę milimetrów, trudno to dostrzec, ale wyczuwa się to pod ręką, czy gumową zbieraczką. Również według tej samej ekipy ponoć są temu winne najtańsze płytki kupione w markecie.
    Czy istnieje taka ewentualność, że płytki są krzywe? Według mnie to raczej jest źle położona podłoga.

    Jak mogę samemu sprawdzić położenie płytek na ścianach i podłodze?

  2. #2

    Domyślnie

    Połóż dwie dowolne płytki z paczki czołem do siebie jedna na drugą i oceń pod światło co jest grane. Często środki są wypukłe, a z mocno koślawymi rogami jakoś się nie spotkałem, chya że był to pozagatunek. Ilość kleju wg mnie to przy większym formacie(kerabond t jest do 30cm) i grzebieniu 8-10 to worek 25kg na 3,5-4,5m2. Jak masz krzywą posadzkę i równali to tym klejem to i wynik wyszedł taki, a nie inny. Przyłóż długą łatę do posadzki i zobacz jakie masz odchyłki tak w płaszczyźnie jak i na oczku. W sumie to powinieneś to razem z ekipą zrobić na początku roboty.
    I już mieszkamy !

  3. #3

    Domyślnie

    Patrzyłem dziś na płytki. jest tak jak pisałeś, środki są wybrzuszone a nie rogi.
    Co do kleju. ok na ściany może jeszcze 6kg/m2 kupię sporo odstają od ściany. Ale te co leżą na podłodze w piwnicy to leżą na prostej wylewce, więc tam więcej niż 2kg/m2 nie ma prawa być, tak sądzę

  4. #4

    Domyślnie

    czy płytki są równe, gładkie, sprawdzisz przykładając je do siebie wszelkimi krawędziami i płaszczyznami, wtedy same pokażą, czy są gładkie, czy mają zgodne wymiary, czy krawędzie są proste. Po tym będziesz miał pewność, czy położone płytki mają prawo zadzierać, tzw. zęby. Znajdując "zęby" na położonych płytkach, weź krótką poziomicę, łatę, linijkę, i połóż ją po przekątnej płytki, tak by jeden koniec tego co przykładasz, zaczynał się od "zęba" a drugi był po stronie przeciwległej. Jeśli płytka będzie krzywo położona, pokaże to powierzchnia mierzonej płytki, która w tym przypadku musi być gładka a unosić się będzie jednym narożnikiem. Jeśli płytki mają krzywe płaszczyzny, to są krzywe z reguły z tej samej strony płytki. Jeśli piszesz, że mają brzuszki, to przejedź palcem po fudze a poczujesz, czy to płytka jest krzywa, czy płytka jest krzywo ułożona.
    Byłbym daleki od posądzania wykonawcy o kradzież kleju.

  5. #5

    Domyślnie

    Zanim kogokolwiek oskarżę chciałbym mieć pewność.
    Mogę wynająć rzeczoznawcę i wtedy się dowiem, być może i tak zrobię do odbioru całego budynku, wtedy glazura będzie tylko dodatkiem.
    Widziałem grubość kleju na kafelki w łazience i załóżmy prze tam poszło 6kg/m2
    Ale nie chce mi się wierzyć by na równej wylewce na podłogę również poszło 6kg.m2.
    Patrząc na grubość zastosowanego kleju kafelków i gresu to przy ścianach podłoga wygląda jakby była kładziona bezklejowa tak cienką warstwą zajmuje klej na podłodze.

  6. #6

    Domyślnie

    Czym większa płytka tym grubszy grzebień do jej klejenia. Posadzka dobrze zatarta nie oznacza koniecznie równej. Na kilku metrach może się śmiało zapadać o 1-1,5cm. Skąd wiesz jak było na środku? Zerwałeś wyrywkowo kilka sztuk? Bo to powinien zrobić wspomniany rzeczoznawca, tzw odkrywkę. Inaczej do dupy takie oceny.
    I już mieszkamy !

  7. #7

    Domyślnie

    Taki inwestor to ,,prawdziwy skarb,, ..jeszcze im krzyżyki podlicz ...
    Zuzycie które podaje producent jest totalnie względne,mały szczegół moze zmienic zuzycie diametralnie,wiele widziałem w zyciu ale inwestora co by mi patrzył ile kleju połozyłem to nie spotkałem,komu by sie chciało za worek czy dwa....na plecach wynosic..ehh,Polska.

  8. #8

    Domyślnie

    Gdy masz budowanych 5 segmentów to "pożyczenie" staje się bardzo realne

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony