dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał szocik Zobacz post
    Julianna16 - skoro masz juz baze to może mogłabyś wrysowac to o co mi chodzi, a moze w ten sposób wspólnymi siłami namowimy koleżąnkę na zmiane decyzji
    Ja w tej kuchni kompletnie nie widze spiżarki
    Nie masz nade mną litości
    Wrzucam wersję ze słupkami . Na czerwono jest słup o którym wspominałaś. Postawiłam ściankę tak, że zyskujesz nieco więcej w tej wnęce w wiatrołapie, a w kuchni jest na równo.
    Zastanawiam się jeszcze nad miejscem barkowym - w sumie jest tak blisko do stołu w jadalni, że może nie będzie potrzebne?
    Mogę tam zrobić jeszcze podwyższenie na nóżkach i wyższe hokery. To zależy od preferencji Właścicieli
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Q spiż2.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	58,4 KB
ID:	93722   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Q sł.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	59,4 KB
ID:	93723   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	q spiż3.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	54,3 KB
ID:	93724  

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał MRS.CONSTR. Zobacz post
    O jejku dziekuje ,ze tak szybko zrobilas wizualkęJedno mnie zastanawia...koło lodówki bedzie zmywarka i w zwi,azku z tym zastanawia mnie czy może byc zabudowana w szafce wysokiej?Tak jak to zrobiłaś (jak otwiera sie zmywarke ,to gor,ace powietrze idzie w góre na szafke powyżej-może tak być?)
    Na wyspie szafki od strony jadalni bedą wyższe i zakryją płytę gazową od strony jadalni.
    Spiżarka jest konieczna ,bo nie mam piwnicy a nie chcę biegac po słoiki do garazu(i tak pewnie tam miejsca zabraknie)
    Bardzo jestem Ci wdzięczna za poświęcony czas .Oczywiscie wszystkim pozostałym również mówię m.in. o szociku
    Kuchnia wreszcie dostała zycia i wiem jal to będzie w rzeczywistosci DZIEKUJĘ!!!!!!!
    Cieszę się, że mogłam pomóc .
    Wrzucam jeszcze wyższy barek .
    Co do lodówki i zmywarki to nie martwiłabym się, bo lodówka będzie w obudowie. Teraz bez problemu montuje się piekarniki obok lodówki, więc zmywarka nie powinna być problemem . Zmywarka nie jest zaraz obok - jest tam ta niegrzeczna szafka na 30 cm .
    Życzę powodzenia w realizacji planów nie tylko kuchennych
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wysoki barek.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	48,5 KB
ID:	93725   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wys bar.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	47,6 KB
ID:	93726  

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Nie masz nade mną litości
    Przepraszam - nie chciałam się nad Tobą znęcać (nota bene w jakim programie robisz swoje wizualki?)
    MRS.CONSTR jest nie do przekonania, ale nic to, pracujmy dalej

  4. #24

    Domyślnie

    Aha, wg mnie ten barek tu nie pasi - za blisko stołu.
    Super wyglądaja te szafki nad oknami, ale... one będą wisiały bardzo wysoko.Wiec albo bedziesz trzymalą tam rzeczy, które rzadko używasz, albo bedziesz skakać po drabince. (chyba ze jesteś wzrostu mojego męża, bo on to nawet firanki wiesza stojąc na podłodze ) Z drugiej strony bedziesz miec spiżarke, więc jakby co będziesz miała gdzie wstawić rzadko używaną blachę czy garnek.
    Ostatnio edytowane przez szocik ; 07-01-2012 o 00:37

  5. #25

    Domyślnie

    Ja bym to widziała tak(trochę inne okna dałam i maławy stół - ale w moim programie nie ma nic ciekawszego)


    Nie wiem na ile dużo robisz przetworów, ale ...
    jesli do słupka wstawisz jedynie lodówke (piekarnik dasz do niskiej zabudowy, a mikrofale postawisz na blacie) to pozostaje ci 2,5 słupka na przetwory. Jesli zrobisz tam odpowiednią ilośc półek, dostosowanych do wysokości słoików to zmieści ci się tam mnostwo dzemów, ogórków i sałatek z cukinii
    (Przeliczyłam na predko pojemność jednego słupka: średnia wysokość litrowego słoika: 20 cm, średnica=10, robiąc pólki co 30 cm masz 8 półek, na każdej zmieści ci sie 36 słoików, co daje 8x36=288 litrowych słoikow, słoików z dzemem wejdzie jeszcze więcej )

    Jak mi idzie przkonywanie?
    Ostatnio edytowane przez szocik ; 07-01-2012 o 00:53

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    chyba jednak słabo idzie przekonywanie .
    Wizualizacje robię w ikea planer, a Ty swoje w jakim programie? Jeśli chodzi o wyspę, to raczej trzeba coś jeszcze dodać, bo inaczej będzie chlapać na podłogę w jadalni. Barek dawał większe bezpieczeństwo. Można ewentualnie pomyśleć tylko o cieńszej ściance .

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    chyba jednak słabo idzie przekonywanie .
    No własnie widzę, ze nawet moje matematyczne przeliczenia nie zrobiły wrazenia

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    eśli chodzi o wyspę, to raczej trzeba coś jeszcze dodać, bo inaczej będzie chlapać na podłogę w jadalni.
    Tez o tym myslałam, ale moj program nie dał rady tego zwizualizować. Moje pomysły:

    1)dodać z drugiej strony szafki, takie które otwierałyby się na jadalnię - np tak jak w białej kuchni na dole tej strony: http://modny-dom.pl/kuchnia-z-wyspa-...kcjonalna.html (oczywiście przykryte wspólnym blatem)
    2)dodać po drugiej stronie szafke otwartą z otworami do przechowywania winka (głeb ok 30 cm - róznież przykryte wspólnym blatem)
    3) obudować nieco wyższym murkiem - średnio mi sie to podoba, ale gdzieś już kiedyś to widziałam
    4) jeśli blat bedzie drewniany można go poszerzyć od strony pokoju
    Tu sporo zdjęć wyspy: http://www.we-dwoje.pl/kuchenna;wysp...id=1#gallery_0

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    :Wizualizacje robię w ikea planer, a Ty swoje w jakim programie?
    ALNO Kitchen planner
    Ostatnio edytowane przez szocik ; 07-01-2012 o 20:01

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Aleee dużo fajnych inspiracji .
    Na tych moich wizualizacjach są od strony salonu szafki 37 otwierane .
    My tu gadu, gadu, a Właścicielki wątku niet .

    P.s. Odpisałam w wątku łazienkowym nt. Twojego układu.

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    MRS.CONSTR.

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    838
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Jestem,jestemWszystko przeczytasłam i zobaczyłam i powiem tak.Szafki po drugiej stronie wyspy sa super i tak własnie bedzie (czyli miejsce na jakies naczynia świateczne lub inne rzeczy).Spiżarnia również bedzie(uparciuch ze mnie haha)Jak dla mnie wcale nie musi byc tych krzesel przy wyspie,bo te wyzsze szafki mają odslaniac troszke od jadalni.Więcej napisze jutro bo muszę leciec .Dzieki jeszcze raz papa

  10. #30

    Domyślnie

    Oj uparta jestes - wiec odpuszczam, bo argumenty mi się skończyły - he he he

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał szocik Zobacz post
    Oj uparta jestes - wiec odpuszczam, bo argumenty mi się skończyły - he he he
    To ja tylko powiem, ze mnie przekonalas a wizualizacje tym bardziej.
    Inna kwestia jest taka, ze ergonomiczne używanie zabudowy jest fajniejsze jak masz mozliwosc zainwestowaniaw wysuwane carga itd. Spizarka jednak lepiej wypada cenowo i jest przyjazniejsza dla uzytkownika, bo mozna mniej pilnować porzadku (lepszy dostep do wiekszej ilosci rzeczy na raz na plytkich polkach i nie musisz sie zamartwiac jak je ustawiac jak np. w glebszej zabudowie ) . Natomiast ja generalnie wolałabym chyba przestronniejsza kuchnie ... Ale cale szczescie sa rozni ludzie i rozne pomysly

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony