dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie zmiana w projekcie z gazu z butli na PC - formalności

    w projekcie i tym samym pozwoleniu na budowe mam zapisane ogrzewanie gazowe (butla)
    pzestawiłem sie na pompę ciepła - moze ktos tak mial ..

    czy wystarczy dokonac zapisu w dzienniku o "zmianie nieistotnej" sposobu ogrzewania czy wnosic zmiane do urzedu a tym samym robic projekty, pozwolenia itp

    planuje 2 odwierty po 60 m

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar goobo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk/Otrębusy
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    my w zwiazku z problemami z przylaczem gazu ziemnego zaczelismy sie zastanawiac nad PC i zrobilem wywiad w starostwie powiatowym oraz w powiatowym inspektoracie budowlanym-w powiecie nie robili problemow i stwierdzili, ze dla nich to zmiania nieistotna i wystarczy wpis w dzienniku, ale kazali dopytac w inspektoracie budowlanym i tam niestety stwierdzili, ze to istotne odstepstwo i kazali projekt zamienny zlozyc. Na szczescie chyba cos sie jedna ruszylo z gazem i pewnie przy nim zostaniemy

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    a wpisac ze ogrzewanie prądem ?? moze to wystarczy

  4. #4

    Domyślnie

    hmm to juz jest jakas szansa na zalatwienie jako zmiana nieistotna
    tak sobie mysle, ze ja jako inwestor polegajacy na kierowniku budowy podejde do tematu jako zmiana nieistotna za jego namową jestem niewinny

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał lujski Zobacz post
    a wpisac ze ogrzewanie prądem ?? moze to wystarczy
    no wlasnie jedna z "dobrych rad" jednego z oferentów PC brzmiała identycznie moze cos w tym jest

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar goobo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk/Otrębusy
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    wpisac mozesz rozne rzeczy-papier przyjmie wszystko, pozostaje tylko kwestia tego co bedzie z odbiorem juz gotowego domu, tym bardziej, ze teraz masz jeszcze czas zeby ewentualne formalnosci zalatwic, jak juz bedziesz mial wszystko gotowe i bedziesz sie chcial wprowadzac moze byc z czasem krucho

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał goobo Zobacz post
    wpisac mozesz rozne rzeczy-papier przyjmie wszystko, pozostaje tylko kwestia tego co bedzie z odbiorem juz gotowego domu, tym bardziej, ze teraz masz jeszcze czas zeby ewentualne formalnosci zalatwic, jak juz bedziesz mial wszystko gotowe i bedziesz sie chcial wprowadzac moze byc z czasem krucho
    dokładnie !

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał goobo Zobacz post
    co bedzie z odbiorem juz gotowego domu
    A co ma być, przyjdzie jakiś urzędnik sprawdzić, co robisz z tym prądem ?
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar goobo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk/Otrębusy
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    a bedziesz mial protokol szczelnosci wewnetrznej instalacji gazowej i opinie kominiarska dotyczaca podlaczenia pieca do komina?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał lujski Zobacz post
    a wpisac ze ogrzewanie prądem ?? moze to wystarczy
    Wystarczy, sam tak zrobiłem. Przecież to niemal prawda, a nikt się czepiać nie będzie.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał goobo Zobacz post
    a bedziesz mial protokol szczelnosci
    A po co, skoro grzejesz prądem i zrezygnowałeś z gazu ?
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar goobo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk/Otrębusy
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    bo w projekcie jest instalacja gazowa i piec gazowy podlaczony do komina, bo o tym, ze zrezygniwales z gazu nigdzie nie bedzie w dokumentach

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał goobo Zobacz post
    bo w projekcie jest instalacja gazowa i piec gazowy podlaczony do komina, bo o tym, ze zrezygniwales z gazu nigdzie nie bedzie w dokumentach
    Musisz to mieć w papierach!

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar goobo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk/Otrębusy
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    oczywiscie, ze musisz i tylko kwestia w jakiej formie-byc moze, ze jesli kierownik budowy wpisze zmiane sposobu ogrzewania w dzienniku budowy jako odstepstwo nieistotne to urzednicy przejda nad tym do porzadku dziennego, ale raczej na to bym nie liczyl, szczegolnie jesli w projekcie zagospodarowania byl wrysowany zbiornik na gaz-zmiana zagospodarowania zawsze jest odstepstwem istotnym. Generalnie sam bym nie zostawial wszystkiego widzimisie urzednika i wolalbym zawczasu kiedy jest na to czas wszystko uporzadkowac, ale kazdy robi jak chce i sam sie pozniej ze swoimi decyzjami buja

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał goobo Zobacz post
    oczywiscie, ze musisz i tylko kwestia w jakiej formie-byc moze, ze jesli kierownik budowy wpisze zmiane sposobu ogrzewania w dzienniku budowy jako odstepstwo nieistotne to urzednicy przejda nad tym do porzadku dziennego, ale raczej na to bym nie liczyl, szczegolnie jesli w projekcie zagospodarowania byl wrysowany zbiornik na gaz-zmiana zagospodarowania zawsze jest odstepstwem istotnym. Generalnie sam bym nie zostawial wszystkiego widzimisie urzednika i wolalbym zawczasu kiedy jest na to czas wszystko uporzadkowac, ale kazdy robi jak chce i sam sie pozniej ze swoimi decyzjami buja
    otoz to, mozemy sobie tu gdybac a i tak bede sie meczyl sam, wiec moze i warto wydac jakies 3000 kola i miec swiety spokoj,z 2 strony 3 kola to juz koszt rur dla reku ....

    co do zmiany zagospodarowania dzialki ... jesli brak zbiornika nie wplywa na ksztalty budynku, drogi i podjazdy, usytouwanie szamba, a nie wpływa, to raczej z praktyce nie zmienia to nic ... natomiast w teori pana urzednika moze zmienic duzo

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Nie powinno być z tym problemów.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar goobo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk/Otrębusy
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    nie wiem skad pomysl, ze trzeba wydac 3tys PLN za projekt zamienny, ale moze ja mam jakichs tanszych architektow, a czy problemy beda czy nie to chetnie sie dowiem za jakis czas

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał goobo Zobacz post
    nie wiem skad pomysl, ze trzeba wydac 3tys PLN za projekt zamienny, ale moze ja mam jakichs tanszych architektow, a czy problemy beda czy nie to chetnie sie dowiem za jakis czas
    ok 1700 za projekt geologiczny, pozwolenie i dokumentacja powykonawcza od jednego z oferentów; ok 1300 chca babsko za zmiany w projekcie, które nie wiem czy są w sumie potrzebne mając dokumenty od wykonawcy ... pewnie tak;/

  19. #19

    Domyślnie

    W przypadku korzystania z dotacji (co ja mam w planie) niezbędne są wszelkie projekty - może zmian w projekcie arch. uniknę, bo mam tam już ogrzewanie prądem m.in (jest też kominkowe wpisane), ale na pewno geologiczny w przyp. odwiertów mnie nie ominie. Wie ktoś jak to wygląda w praktyce? Pewnie nowa mapa jest potrzebna? A co z proj, zagospodarowania? Kto to nanosi (odwierty) - geolog?

  20. #20

    Domyślnie

    większe firmy od ktorych otrzymywałem oferty w cenie dawały projekt, znajomy znajomego ktory montuje pompy takie kwity załatwia u jednej babki - 1500 zł i ona się tym martwi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony