dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 93 z 93
  1. #81
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Czy komercyjny program wydany dla systemu Linuks będzie podlegał tej samej ochronie licencyjnej, ochronie kodu żródłowego jak po windowsem?
    Jeśli pracujesz żeby żyć, to po co zabijasz się pracą?

  2. #82
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar arti.sa
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    272
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Świadomość społeczeństwa powoli się zmienia wobec Linuxa. Jak sobie przypomnę Linuksa jakieś 8 lat temu to było ciężko dla normalnego użytkownika mimo to się nie poddałem.
    Teraz są wersje dla nie muszących się zagłębiać w tajniki komend i procedur.
    Większość firm robi programy dla firm bo na tym kasa jest a większość firm na stanowiska końcowe kupuje Windę. Tylko ceniące się firmy potrafią coś w Linuxie i wychodzą moim zdaniem w przyszłość.

    Linux górą!
    Projekt Zaczynamy Dz. budowy ..... I -->> Komentarze

  3. #83
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jezier
    Czy komercyjny program wydany dla systemu Linuks będzie podlegał tej samej ochronie licencyjnej, ochronie kodu żródłowego jak po windowsem?
    Oczywiście - to tylko kwestia licencji. Jesli napiszesz program to możesz go ropowszechnić na takiej licencji, np. pełny copyright, na jakiej chcesz.

    GPL ma tylko takie ograniczenie, że jak używasz czegoś rozpowszechnianego na GPL, np. część kodu, to nie możesz tego wykorzystać a potem rozpowszechnić na innej licencji (zamkniętej) - musisz "przekazać dalej" na GPL. Ale tylko tą część kodu, którą komuś gwizdnąłeś. To, co napiszesz sam, to twoje.
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  4. #84

    Domyślnie

    Ja swego czasu wypróbowałam większość darmowych programów do projekowania (teraz przesiadłam się na CAD Decor i CAD Kuchnie ): Power Net+, Light Decor Paradyż, programy IKEI, VOX'a, Alno, również Google Sketchup i Blender. Im program miał mniej ograniczeń typu: był przeznaczony tylko i wyłącznie do wybranych pomieszczeń, małe bazy - tym był lepszy. Przyznaję, że do niektórych nie miałam cierpliwości, zwłaszcza jeśli po otworzeniu programów, zamiast od razu na ich śmigać, musiałam rozgryzać funkcje. Ktoś, kto ma więcej czasu i chce porobić coś istotnego, pewno poświęci na to czas, ale kiedy ma to być tylko zabawa, to lepsze są bardziej intuicyjne, wygodniejsze w obsłudze aplikacje (voxbox, power net). Na szczęście jest teraz tyle programów dostępnych do wyboru (i to całkowicie legalnych ), że każdy może znaleźć sobie coś, co najbardziej mu pasuje.

  5. #85
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta&robert
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź - Rąbień AB
    Posty
    366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie Program do wizualizaji domu

    Witam!
    Szukam programu do wizualizacji elewacji domu. Chodzi mi o mozliwość zmiany kolorystyki domu, zastoswania cegły/ tynku/ drewna jak i o zmiany dachówki.
    Jeśli znacie taki program, będę wdzięczna za info.

  6. #86
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    janko84

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Prostą wizualizacje planu można zrobic na stronie planmieszkania.pl. Jest tam kreator, który działa w przeglądarce bez instalacji. Można zrobić np. coś takiego:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3d_1..jpg
Wyświetleń:	3420
Rozmiar:	20,8 KB
ID:	17658


    Pozdro,
    Janek

  7. #87

    Domyślnie SketchUp

    Najlepszym amatorskim programem do wizualizacji 3D jest SketchUp. Bardzo prosty i intuicyjny, a najważniejsze za darmo. Posiada też bardzo dużo wtyczek (plugin) do renderingu i wczytywania modeli 3D. Można wykonać cały budynek oraz projektować wnętrza. Do ściągnięcia z
    http://sketchup.google.com/download/gsu.html
    PS
    A w internecie znajdziecie miliony gotowych dodatków (kuchnie, okna, drzwi, meble itp)
    Ostatnio edytowane przez p.musidlowski ; 04-08-2010 o 22:49

  8. #88

    Domyślnie Profesjonalny program do projektowania domów.

    Witam, mam pytanie odnośnie nazwy profesjonalnego programu do projektowania domów.
    Może ktoś wie jaki program używała np firma, która projektowała jego dom...

    Używałem Home designer suite 8 ale jest totalnie pokręcony nie da sie utrzymać stałych wymiarów.

    Ktoś może projektował swój dom sam ? Czy ktoś może ma dostęp do informacji co w takim projekcie ma być zawarte ?
    Mam dużo czasu to mogę się pobawić w zaprojektowanie domu. W sumie to będzie przebudowa już istniejącego, także wymiary się nie zmienią, jedynie wnętrze no i może podniosę trochę dach.

    Ktoś próbował na własną rękę coś takiego zrobić ? Może udzielić wskazówek ?

  9. #89
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Przede wszystkim to nie ma programu do projektowania. Są jedynie do wspomagania projektowania. Projektuje architekt w głowie a program pomaga mu narysować jego projekt. Chyba, że masz na myśli zaawansowane programy modelowania generatywnego... ale nie sadzę
    Profesjonalne programy do wspomagania projektowania to np kombajny typu Archicad, Revit, Allplan, czy z prostszych: ArCon, ArCadia, po zwykłe deski kreślarskie jak AutoCad czy Intelicad. Oprócz tego są programy do modelowania i profesjonalnej wizualizacji np 3dsmax, Cinema4d, Rhino3d, Lightwave czy Maya. Można też posiłkować się dodatkowym rendererem VRAY. Ostatnio furorę robi też darmowy google sketchup.

    Jeśli chodzi o zakres projektu to proszę: http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/1133.htm

    Zestawu "mały architekt" nigdzie nie znalazłem. Ale niektórzy sobie jakoś radzą:
    http://bryla.gazetadom.pl/bryla/1,85...e_policji.html

    pozdrawiam
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  10. #90
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    SKIPPER

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    3

    Domyślnie Prosty program do projektowania

    Witam,

    Proszę szanownych forumowiczów o pomoc w zlokalizowaniu małego, bezpłatnego programu architektonicznego.

    Program powinien umożliwiać łatwe utworzenie ścian, dachu i podstawowego wyposażenia wnętrza oraz wizualizację z różnych perspektyw.
    Wyeksportowany z programu gotowy projekt możliwy byłby do oglądania poprzez popularny plugin w przeglądarce internetowej.
    Poniższy link pokazuje jak mogłoby wyglądać to oglądanie na przykładzie komputerka.
    http://ibmtvdemo.edgesuite.net/serve...ide/index.html

    Dzięki temu programowi można by w efektywny sposób zamieszczać na forum muratora swoje koncepcje architektoniczne.

    Kiedyś widziałem bezpłatną wersję tego typu programu dołączoną do gazety komputerowej. Działał on na Windows 95, więc od tego czasu chyba sporo się zmieniło.


    Pozdrawiam,

    Sławek
    Ostatnio edytowane przez SKIPPER ; 18-03-2011 o 18:46 Powód: ortografia

  11. #91

    w jakim programie zrobiony jest ten projekt... ?

    witam, czy ktos mógłby mi podpowiedzieć w jakim programie ktoś wykonał ten projekt ?
    http://imageshack.us/photo/my-images/242/rampa.jpg/
    dziękuje i pozdrawiam
    Ania i Marcin >>>Nasz blog - dziennik budowy ! http://123budujemy.pl Uwaga ZMIANA ADRESU BLOGA ! Zapraszamy !

  12. #92

    Domyślnie

    ewentualnie proszę o namiar na jakiś łatwy program do rysowania takich konstrukcji, dzięki
    Ania i Marcin >>>Nasz blog - dziennik budowy ! http://123budujemy.pl Uwaga ZMIANA ADRESU BLOGA ! Zapraszamy !

  13. #93

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony