dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 76 z 76
  1. #61

    Domyślnie

    ile lumenów powinien mieć LED zastępujący 60W żarówkę?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  2. #62

    Domyślnie

    pomiędzy 600 a 700lm

  3. #63
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateusz090

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał danutka66 Zobacz post
    Tez zastanawiam się nad ledami,jak porównać cenę do mocy i czas zwrotu kosztu zakupu...to blado to wypada.
    3150 godzin hmm....takie małe podsumowanie,choć bardzo ogóle.
    Kuchnia,którą miałam na uwadze,posiada halogeny.Zakładając czas świecenia w ciągu roku i biorąc po uwagę czas korzystania ze światła słonecznego wyychodzi:
    XI-II -120 dni x 5 h=600h
    III-IV;IX-X -122 x 2h=244
    V-VIII...można powiedzieć wogóle
    to daje 844h rocznie
    3150/844=3,7 roku
    czyli inwestycja zwraca się po 4 latach...nonsens,zwłaszcza że gwarancja na ledy to dwa lata/a nie znam óki co nikogo kto używałby ledów dłużej/,a tak jak wspomniał przedmówca technologia gna do przodu i już za rok nasz led będzie bardzo nie na czasie
    polecam jeszcze jeden czynnik wziąć ilość żarówek halogenowych wymienionych w czasie roku bo jeśli są na 230V i jakieś taniochy to potrafią się palić dość często. i ten czynnik znacznie skróci czas zwrotu żarówek Ledowych. oczwyiscie nie polecam żarówek typu kupno allegro tych najtańszych. czesto ludzie zapominają o zwyklych sklepach elektrycznych czy też hurtowniach tam potrafia doradzić i uznać gwarancję. w hiper marketach odradzam jest drogo mam na mysli castoramy i inne.... wiem bo pracowałem 4 lata w hurtowni elektrycznej.

  4. #64
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tamara Tin
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    GDAŃSK
    Dzielnica
    Osowa
    Posty
    17

    Domyślnie

    widać znowu kryptoreklamę u przedmówcy
    - T A M A R K A -

  5. #65

    Domyślnie

    a ja kupiłem wczoraj w Casto żarówki LEDowe pakowane w 2-paku po 33 zł za 2szt. 60 diodowe - takie żółte diody. Mocy, Lumenów i innych parametrów nie znam. Przywiozłem na chatę, wykręciłem w łazience jeden halogen i jedną starą ledową żarówkę. Wkręciłem te dwie (POLUX - chyba taka nazwa firmy) i świecą zaje...biscie. Żonka zadowolona, bo przy starych Ledach ciężko jej było umalować bużkę przed lustrem
    piotr

  6. #66

    Domyślnie

    pionan może jakieś parametry tych ledów?
    "Kochaj kiedy możesz
    Ufaj kiedy możesz
    Kiedy trzeba pokaż kły "
    Illusion/"Kły"

  7. #67

    Domyślnie

    niestety teraz jestem w pracy, wiec nie mogę sprawdzić dokładnie, ale opis znaleziony w necie tych żarówek:
    LED SMD GU10 60WW
    3W 3000K
    piotr

  8. #68

    Domyślnie

    odpowiedź mamy czyli 3 W i 3000 K...to bardzo dużo,jeśli łazienka mała a źródeł światła jest więcej to trochę przesadne
    "Kochaj kiedy możesz
    Ufaj kiedy możesz
    Kiedy trzeba pokaż kły "
    Illusion/"Kły"

  9. #69

    Domyślnie

    dlatego żonka zadowolona
    piotr

  10. #70

    Domyślnie

    Widziałam dziś reklamę tych ledów,nie wiem jakie kolega miał wcześniej halogeny w łazience,ale te proponowane to zaledwie zastępstwo dla halogena o mocy 20-25 W..więc kiepściutko
    "Kochaj kiedy możesz
    Ufaj kiedy możesz
    Kiedy trzeba pokaż kły "
    Illusion/"Kły"

  11. #71

    Domyślnie

    Tak dla informacji uczestników tego wątku. Jeśli mamy podany strumień świetlny na lampce (świetlówka, LED) to można w przybliżeniu określić odpowiednik dla zwykłej żarówki dzieląc podaną wartość przez 11. Np LED z 300lm odpowiada mniej więcej żarówce ok 25W
    Ale na prawdę... to bardzo orientacyjnie
    Ostatnio edytowane przez leszekf ; 08-02-2012 o 13:30

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał leszekf Zobacz post
    Tak dla informacji uczestników tego wątku. Jeśli mamy podany strumień świetlny na lampce (świetlówka, LED) to można w przybliżeniu określić odpowiednik dla zwykłej żarówki dzieląc podaną wartość przez 13. Np LED z 300lm odpowiada mniej więcej żarówce ok 23W
    proponowana wyżej przez kolegę żarówka ma ok 200 lumenów więc na mój gust może zastąpić co najwyżej halogena 20 W,jeśli więc kolega właściwie żona kolegi była zachwycona jasnością,to wnioskuję ,że halogen był o mocy 15W...są takie?
    "Kochaj kiedy możesz
    Ufaj kiedy możesz
    Kiedy trzeba pokaż kły "
    Illusion/"Kły"

  13. #73

    Domyślnie

    Zwykła żarówka 40W to ok 415lm, 100W znalazłem ze strumieniem 1340lm. A 15W halogenów to raczej nie ma. Wiem co mogło urzec LED daje bardzo rozproszone światło i równomiernie oświetla. Halogen (te wszystkie ze zwierciadłami) daje wąski strumień światła i przez to b. widoczne cienie na twarzy. To może być powodem wrażenia "lepszości" zamontowanego LED'a
    Podobną sytuację mam w garderobie - LED 2,5W znakomicie daje radę w ciasnym pomieszczeniu z zabudową z luster, halogen 20W wygląda tragicznie.

  14. #74

    Domyślnie

    łazieneczka mikroskopijna, więc i oświetlenie nie jest nie wiadomo jak wymagające. Do tej pory w lampie sufitowej były dwie żarówki. Jedna halogenowa o mocy 40W, druga LEDowa, kupiona ze 3 lata temu, jak tylko ledy wchodziły na rynek (i to tania). halogenowa rzeczywiście dawała przyciemnione światło, a ledowa, typowe oświetlenie punktowe. Teraz założone dwie żarówki z Casto, efekt rozjaśnienia malutkiego pomieszczenia rewelacyjny. Kupię jeszcze kilka tych żarówek, w nowym domu pójda napewno do dolnej łazienki (3,5m2, a żonka wymyśliła tam lampę górną i kinkiet, razem z siedmioma żarówkami ), garderoby, wiatrołapu, górnego przedpokoiku.
    piotr

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    Kupię jeszcze kilka tych żarówek, w nowym domu pójda napewno do dolnej łazienki (3,5m2, a żonka wymyśliła tam lampę górną i kinkiet, razem z siedmioma żarówkami ), garderoby, wiatrołapu, górnego przedpokoiku.
    No tak,jak się ma łazienkę10m2n to jeden led sprawy nie załatwi,bo tu się wszystko rozbiega o lumeny
    "Kochaj kiedy możesz
    Ufaj kiedy możesz
    Kiedy trzeba pokaż kły "
    Illusion/"Kły"

  16. #76
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wioletafiolka

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    22

    Domyślnie

    [post usunięty - reklama]
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 20-02-2012 o 15:55

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony