dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Kredyt hipoteczno - budowlany - czy na tym mozna zarobic?

    Witajcie...

    mam taki maly dylemacik - moze mi ktos pomoze...

    Mysle caly czas o odsetkowej uldze budowlanej...

    Aby dokonczyc budowe potrzebuje ok 50 000 zl kredytu, ktory moge splacic po np 10 latach.
    Ale...
    chodzi mi po glowie, aby wziac kredyt na 80 000 zl na 25 - 30 lat i nie placic podatkow przez taki wydluzony okres, a nadwyzke z niewykorzystanego kredytu wplacic na lokate..... - przeciez to CZYSTY ZYSK!!!

    pytania:
    1. czy ktos to juz testowal?
    2. czy ktos zrobil arkusz *.xls z wyliczonymi "oplacalnosciami" takich inwestycji (okresy zwrotu, oplacalne %, optymalny okres kredytu, maksymalna kwota kredytu przy zalozonym rocznym poziomie splacanych odsetek itp)?
    3. czy US moze mnie "posadzic" za ten pomysl?
    4. czy US wymaga dokumentow - jak wydatkowalem kredyt

    czekam na opinie
    roger

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    primo,
    musisz znaleźć bank, którego nie będzie za specjalnie obchodzić jak wydatkujesz te pieniądze, a w znakomitej większości jednak to sprawdzają.

    secundo,
    wszelkie ulgi ( no może poza odsetkową, ale i tu w PIT masz pozycję kwoty z fakturami ) wiążą się z pozyskiwaniem faktur, którymi na wezwanie należy wykazać się przed US.

    tercio,
    jeśli przez to wszysko przebrniesz, to z pewnością warto z tego kredytu wykańczać dom ( choćby nawet DVD ), niż brać na raty w MM na "0% !!!"
    Ponadto jeśli zamierzasz inwestować to tak aby nie stracić
    dobrze jest mieć też zabezpieczenie choćby części kredytu w gotówce ( akcjach, obligacjach ) na wypadek... / puk, puk /

    Osobiście cały mój kredyt poszedł na domek, a ewentualne wolne środki inwestuję w fundusz, tak na wypadek / puk, puk /
    i nie spieszę się z wcześniejszą spłatą.

    Cz.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki za szybka reakcje - juz mowie (tj pisze )

    Cytat Napisał gosciu01
    primo,
    musisz znaleźć bank, którego nie będzie za specjalnie obchodzić jak wydatkujesz te pieniądze, a w znakomitej większości jednak to sprawdzają.
    bank wymaga potwierdzenia w fakturach na 50% wartosci kredytu (np BPH)

    Cytat Napisał gosciu01
    secundo,
    wszelkie ulgi ( no może poza odsetkową, ale i tu w PIT masz pozycję kwoty z fakturami ) wiążą się z pozyskiwaniem faktur, którymi na wezwanie należy wykazać się przed US.
    i tu jest problem.. na moj stan wiedzy ja tylko wpisuje kwote odsetek - zgodnie z deklaracja otrzymana z banku - jezeli jest inaczej - lista faktur to prosze o wyprostowanie

    Cytat Napisał gosciu01
    tercio,
    jeśli przez to wszysko przebrniesz, to z pewnością warto z tego kredytu wykańczać dom ( choćby nawet DVD ), niż brać na raty w MM na "0% !!!"
    Ponadto jeśli zamierzasz inwestować to tak aby nie stracić
    dobrze jest mieć też zabezpieczenie choćby części kredytu w gotówce ( akcjach, obligacjach ) na wypadek... / puk, puk /
    hmmm, DVD juz mam , a tu wlasnie chce zainwestowac "nadwyzke"

    pzdrw

    roger

  4. #4

    Domyślnie

    Czy da się zarobić na kredycie?? Jasne ze się da--tylko trzeba wybrać najtańszy kredyt w danej opcji i najlpsze lokowanie pieniędzy(lokata odpada--serio--minimum TFI zrównoważone--juz nie namawiam do agresywnych--chociaz dają obecnie najlepszy zwrot
    Ale serio--przy czystym kredycie hipotecznym-budowlanym--BANK FAKTYCZNIE interesuje się tym co budujesz--przeciez to jego zabezpieczenie, w innym przypadku--mówmy już bardziej o pożyczce hipotecznej-wiadomo cel dowolony--ale oprocentowane jest to ustrojstwo wyżej. Banki dobrze wiedzą o takich pomysłach--bo nie my pierwsi o nich debatujemy
    pozdrawiam serdecznie

  5. #5

    Domyślnie

    Pierwszy raz w swoim długim życiu wzięłam kredyt. Niewielki, bo 30 tys.zł.
    Każdą "wolną" gotówkę ciułam i wpłacam aneksem do banku.
    - bank sprawdza faktury a jeśli nie masz takowych, a mieścisz się w jakimś tam procencie kwoty kredytowanej przez bank, to musisz mieć rozliczenia wykonanych robót (b. dokładne!!!!!) sporządzone oraz podpisane przez inspektora nadzoru Twojej budowy lub kierownika budowy.
    - bank, poprzez "niezależnych", swoich ekspertów, kontroluje zgodność zadeklarowanego w harmonogramie wykonania prac ze stanem faktycznym czyli takim jaki zastali na budowie.
    - każde odstępstwo od harmonogramu to jest Twój duży problem i wielkie wyjaśnianie przyczyn takie stanu rzeczy.

    To tylko takie ważniejsze, chociaż nie najważniejsze, przyczyny dla których nie zdecydowałabym się drugi raz ubiegać o kredyt bankowy.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    jeszcze nie widziałem PIT-u za 04r.

    ale z tego co zrozumiałem czytając forum i ustawę, na ulgę odsetkową mają wpływ tylko odsetki z banku, chociaż jest tam rubryka na ile masz pokrycia w fakturach, sam nie wiem co o tym sądzić.
    Mój bank nie wymagał faktur, a postęp w budowie był sprawdzany przez wysłanego rzeczoznawcę.

    Co do PIT-u, odsetek i faktur, może Wowka coś poradzi, jeśli tu zajrzy ???

    A odnośnie zasobów finansowych, osobiście wolałem wziąć większy kredyt i zostawić sobie z wolnych srodków conieco jako zabezpieczenie.

    Teoretycznie lepiej wziąć kredyt pod hipotekę, a równowartością własnych środków zarabiać na giełdzie, takie jest moje zdanie, ale nie każdy może tak uważać.

    Cz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony