dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie wyłączenie z produkcji rolniczej

    Witam,

    Mam działkę do której prowadzi droga wewnętrzna jako odrębna działka(mam 1/3 udziału). Czy wyłączenie z produkcji rolniczej powinno sumować wielkość zabudowy domu na działce i wielkość udziału w drodze czy jest to traktowane osobno. Chodzi o to aby nie przekroczyć wielkość 5 arów?

  2. #2

    Domyślnie Re: wyłączenie z produkcji rolniczej

    Cytat Napisał arturgrom
    Witam,

    Mam działkę do której prowadzi droga wewnętrzna jako odrębna działka(mam 1/3 udziału). Czy wyłączenie z produkcji rolniczej powinno sumować wielkość zabudowy domu na działce i wielkość udziału w drodze czy jest to traktowane osobno. Chodzi o to aby nie przekroczyć wielkość 5 arów?
    czy ta odrębna działka jest oznaczona w rejestrze gruntów jako droga, czy jest to tylko wydzielona działka z areału rolnego?
    Generalnie - zapis dotyczący wyłączenia z produkcji rolniczej dotyczy określonej działki, więc do działki, na której się budujesz, nie musisz dopisywać powierzchni drogi leżącej na innej działce.
    Mogą za to żądać osobno wyłączenia z produkcji powierzchni działki użytkowanej jako droga, jeżeli nie jest ona wpisana w rejestrze gruntów jako "dr" - droga.
    zawsze może być śmieszniej ...

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź!

    Droga jest to wydzielona działka z areału. Powiedziano mi że muszę wyłączyć z jednej działki budynek, a z drugiej mój udział w całości drogi i należy to dodać. Jeżeli to będzie > 5 ar to podatek!. Wydaje mi się że coś tu nie gra!

    AG

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony