dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 84 z 84
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    Kotłownia gazowa maks 15 tys.Kiedy odzyskasz te 30 ? Głupota,ludziom się wydaje ,że pompa to odnawialne żródło energii ,które grzeje za darmo.Stąd myślę ,że są gotowi płacić takie ceny.
    To już lepiej pogadaj z Miki121 czy by Ci jakiej powietrznej nie skombinował.Tyle ,że tu zaś to maks 20 można dać.
    Gaz jest brudny?Wylecenie w powietrze ,wymyślasz.Przy pompie będzie porażenie prądem.Takie same prawdopodobieństwo
    Mowiac o czystej kotlowni mialem na mysli ogrzewania na ecko-groszek.A co do wylecenia w powietrze to uwierz tak sie stac moze.Nie opodal mnie gosc wylecial z calym domkiem na gazie ziemnym.Nigdy nie mow nie mozliwe!!! A ja wybralem PC bo gaz do nas nie wyszedl jeszcze z Rosji.
    Dom parterowy z poddaszem nieuzytkowym pow.150m² z garazem.Calosc podlogowka .Rozstaw.co 15cm pokoje i co 10cm strefy brzegowe i lazienki ,garaz co 20 cm
    .Ocieplenie odloga 20cm styropian 0.035.
    Sciany Silikat 24 cm -ocieplenie 20cm styropian grafitowy 0.031.
    Strop drewniany ocieplony 20+10 cm welna 0.035.
    Okna 3 szybowe wsp.dla calego okna 0.8.przeszklenia 30m²
    Wylewka Anhydrytowa 5cm.
    Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
    Zaprojektowana PC NIBE 6KW DZ dwa odwierty po 70m

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Dzisiejszy dzień był u mnie przykładem na to, że taryfa nocna przy PC (powietrznej) niekoniecznie musi się opłacać a przynajmniej warto sprawę przeanalizować wnikliwie. Wieczorem temperatura spadła poniżej zera i do rana trzymało -5. Rano zaczęło się ocieplać i w dzień było około +10. Ciekawe czy tańszy prąd jest w stanie wyrównać różnicę COP?
    Energia w 2tar. G12 kosztuje 0,35zł, a w G11 aż 0,61zł. COP przy -5/35 to 2,93, a przy +10/35 to 4,69 - różnica 60%. Średnio-dobowo ta różnica temperatur się znacznie zmniejszy, reasumując ...... warto

  3. #83
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kurczę a wszyscy na mnie krzyczeli jak mówiłem że powietrzne trzeba robić na niskim parametrze i aby pracowała całą dobę a nie tylko w nocy

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    Kurczę a wszyscy na mnie krzyczeli jak mówiłem że powietrzne trzeba robić na niskim parametrze i aby pracowała całą dobę a nie tylko w nocy
    Nie wiem niestety kto krzyczał, ale co do zasady, to wydawało się, że wszyscy są zgodni: jeśli dobierzesz pompę w ten sposób, aby musiała pracować non-stop dla temp. obliczeniowej, to z powodzeniem w ciągu roku przepracuje więcej niż 80% godzin w taniej taryfie. Amplituda temperatur dobowych nad Wisłą, średnio, jest o wiele niższa, niż przytoczone 15*. No chyba, że: kupujesz klimatyzator za 2 KPLN, który pociągnie np. -8* czy -10*, a reszta prądem, a wtedy już w drugiej taryfie. I to jest chyba najmądrzejsze wyjście.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony