dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 36 z 47
Pokaż wyniki od 701 do 720 z 932
  1. #701
    brzezinol
    Guest
    brzezinol

    Domyślnie

    Witam!
    Na wstępie pozdrawiam wszystkich, którzy budują lub wybudowali "Zapach wiosny".

    Ja jestem na etapie pozwolenia budowę oraz zmian w projekcie, mam w związku z tym pytanie.
    W projekcie więźby dachowej jest przewidziane pełne deskowanie. Tu nie mam akurat wątpliwości.
    Jedyną wątpliwą rzeczą jest grubość deski owego deskowania, która w/g projektu wynosi 3.8 cm, a to przecież już gruba belka nie deska na dach... Jak Wy rozwiązaliście sprawę deskowania dachu?

    pozdrawiam
    Piotr

  2. #702

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawikrrg Zobacz post
    zulka01 jak się mieszka- jak nasza wiosna sprawdza się w praktyce ?.
    pozdrawiam
    Witam,
    Właściwie to jeszcze nie mieszkam.Na razie spędzam na wsi weekendy,czasem trochę dłużej.Nasza Wiosna jest na prawdę bardzo funkcjonalnym domkiem,całkiem spora przestrzeń,a jednocześnie wszystko "pod ręką".
    Mieszkać się będzie na prawdę wygodnie.
    Pozdrawiam
    Maria

  3. #703

    Domyślnie

    zulka01 to i tak fajnie bo masz już dużo zrobione
    Pozdrawiam
    slawikrrg

  4. #704

    Domyślnie

    Już byliśmy w ogródku, już witaliśmy się z gąską i nagle zobaczyliśmy M93 Jesienna Zaduma. Teraz jesteśmy jakby na początku. Zaduma jest 12m2 większa ale chyba wyjdzie taniej w budowie. Ma prostszy dach i na ty się zaoszczędzi. Po likwidacji spiżarki wychodzi całkiem fajna kuchnia z możliwością wstawienia stołu. Ehh.
    Ostatnio edytowane przez Shooter10 ; 23-01-2012 o 21:49

  5. #705
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    frost07

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-059
    Posty
    25

    Domyślnie

    witam
    dzis mialam przyjemnosc zobaczyc wiosenke w realu....i moj wybor byl sluszny! fajny funkcjonalny domek i wcale niemaly
    Dziekuje

  6. #706
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    frost07

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-059
    Posty
    25

    Domyślnie

    witam
    pokazcie Swoje wnetrza z wiosenki...jestem przeciekawa

  7. #707
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    frost07

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-059
    Posty
    25

    Domyślnie

    witam...co tu kaka cisza..nikt sie jescze nie wprowadzil do wiosenki?

  8. #708

    Domyślnie projekt zapach wiosny

    witam wszystkich forumowiczów budujących domek według projektu ZAPACH WIOSNY ....

    Ja wspólnie z mężem jestem na etapie wyboru projektu. Na 99,9% będzie to projekt ZAPACH WIOSNY, ale wariant domu parterowego z użytkowym poddaszem. Wariant parterowy też nam się podoba, z tym że ma tylko 3 pokoje....

    Bardzo się cieszę że stworzyliście ten temat... przejrzałam wszystko od a do z, dziękuję za wszystkie wpisy, rady oraz śliczne zdjęcia.

    Przed ostatecznym wyborem i zakupem projektu, chciałabym obejrzeć wiosenkę na żywo, aby utwierdzić się w przekonaniu że jest to właśnie TO. Bardzo proszę o taką możliwość i proszę o kontakt osoby, które wybudowały domek w województwie lubelskim.

    pozdrawiam i życzę wszystkim forumowiczom CIERPLIWOŚCI i WYTRWAŁOŚCI

  9. #709

  10. #710

    Domyślnie

    ale w wariancie parterowym z użytkowym poddaszem jest 4 pokoje plus jeszcze pokój dzienny...

    Planujemy aby na dole dla siebie zrobić sypialnię a obok z tego pomieszczenia zrobić garderobę...
    i wtedy na poddaszu zostają dwa pokoje

    Czekam na Was drodzy forumowicze... odzywajcie się, ja cały czas obserwuję forum i liczę na to, że będę mogła zobaczyć domek gdzieś na żywo...

    pozdrawiam

  11. #711

    Domyślnie

    Do Wodzika!
    Co u Ciebie? Bardzo jestem ciekawa jak wygląda teraz Twoja wiosenka wewnątrz bo prace na pewno poszły do przodu. Czekam na nowe zdjęcia i pozdrawiam. Aga

  12. #712

    Domyślnie

    Cytat Napisał Micha26 Zobacz post
    Witam. Mam pytanie do osób które już mieszkają w swoich domkach. Interesuje mnie jak ogrzewacie wiosenki tzn. czy są to kotłownie gazowe czy może jakieś inne rozwiązania. Jeśli ktoś ogrzewa gazem to może napisze jakie są koszty ogrzania takiego domku. Zgodnie z projektem podane jest zapotrzebowanie ok 4 tys m3 gazu rocznie razem z c.w.u. i kuchenką przy obecnych cenach gazu to ok 12 tys zł/rok czyli 1000zł/miesiąc !!! Możecie poprawić mi humor i napisać że nie wygląda to aż tak źle Pozdrawiam.
    U mnie jest kotłownia gazowa,ale gazu używam tylko do ogrzewania i podgrzania wody (gotuję na płycie indukcyjnej).Poza tym jeszcze nie mieszkam w nowym domu na stałe,ale ogrzewam go bez przerwy od momentu włączenia gazu.Ogrzewanie ustawiam na dwie temperatury - w zależności od tego czy jestem w domu,czy nie. Jeśli jestem ustawiam programator na 22-23 stopnie, natomiast jeśli mnie nie ma na 19-20 stopni. Przez 3,5 m-ca zużyłam 680m3 gazu. Do PGNiG podałam 700m3 i dostałam rachunek na kwotę 1.474,52zł ,tak więc 1m3 wraz ze wszystkimi opłatami dodatkowymi (abonamentowa 8,2zł/m-c i sieciowa stała 48,30zł/m-c) kosztuje mnie 2,11 brutto.
    Wydaje mi się,że nie jest tak tragicznie,a myślę,że jeszcze "coś" udałoby się zaoszczędzić ustawiając niższą temperaturę na noc.
    Nie wiem czy Ci poprawiłam humor,ale przynajmniej próbowałam
    Pozdrawiam
    Maria

  13. #713
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Micha26
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał zulka01 Zobacz post
    U mnie jest kotłownia gazowa,ale gazu używam tylko do ogrzewania i podgrzania wody (gotuję na płycie indukcyjnej).Poza tym jeszcze nie mieszkam w nowym domu na stałe,ale ogrzewam go bez przerwy od momentu włączenia gazu.Ogrzewanie ustawiam na dwie temperatury - w zależności od tego czy jestem w domu,czy nie. Jeśli jestem ustawiam programator na 22-23 stopnie, natomiast jeśli mnie nie ma na 19-20 stopni. Przez 3,5 m-ca zużyłam 680m3 gazu. Do PGNiG podałam 700m3 i dostałam rachunek na kwotę 1.474,52zł ,tak więc 1m3 wraz ze wszystkimi opłatami dodatkowymi (abonamentowa 8,2zł/m-c i sieciowa stała 48,30zł/m-c) kosztuje mnie 2,11 brutto.
    Wydaje mi się,że nie jest tak tragicznie,a myślę,że jeszcze "coś" udałoby się zaoszczędzić ustawiając niższą temperaturę na noc.
    Nie wiem czy Ci poprawiłam humor,ale przynajmniej próbowałam
    Pozdrawiam
    Witam. Poprawiłaś i to bardzo Czytam dużo na forum i jednak będę zakładał gaz , mam jeszcze tylko pytanko , ogrzewanie jest podłogowe czy standardowe grzejniki bo ja myślę zrobić 100% podłogówkę plus grzejnik drabinkowy w łazience i jeden grzejnik w garażu. 1500 zł za 3,5 miesiąca to jak dla mnie jest super wynik Pozdrawiam.
    Rozum przychodzi z wiekiem . Najczęściej jest to wieko trumny !!!

  14. #714

    Domyślnie

    Ogrzewanie mam "mieszane". Grzejniki są w sypialniach,garderobie,garażu i kotłowni,a na reszcie powierzchni podłogówka. Radzę Ci wrzucić jakiś mały grzejnik również do kotłowni.U mnie go nie było i w kotłowni było zimno,temperatura była niższa o jakieś 7-8 stopni niż w części mieszkalnej.Dlatego poprosiłam o "dorobienie" grzejnika i teraz jest ok.W łazience poza podłogówką jest oczywiście grzejnik drabinkowy.
    Pozdrawiam
    Maria

  15. #715
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Micha26
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    38

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za dobre rady Jak będę w potrzebie to jeszcze się zwrócę o kolejne czyli pewnie jeszcze nie jeden raz Pozdrawiam
    Rozum przychodzi z wiekiem . Najczęściej jest to wieko trumny !!!

  16. #716

    Domyślnie

    W kuchni robicie ogrzewanie podłogowe czy normalny kaloryfer? Jak przy podłogowym ma się to, że spora część będzie pod meblami?

  17. #717

    Domyślnie

    U mnie jest podłogówka,z pominięciem miejsc,na których stoją meble (ok.60 cm od ścian).
    Pozdrawiam
    Maria

  18. #718

    Domyślnie

    Witam

    Szukam projektu na swój wymarzony domek i chyba znalazłam,chyba będzie to wiosenka

    Zulka normalnie nie moge sie napatrzeć,pięknie masz.Sama wszystko robisz,czy masz projektanta?

    I pytanie ktore na tym forum padał tysiac razy,ile Was już wiosenka wyniosła?

    Pytanie do osób mieszkajacych w SOCHACZEWIE a wiem że kilka sób buduje,można obejrzeć domek osobiście,tak sie składa że ja też mieszkam w tym mieście

  19. #719

    Domyślnie

    Nikt nie buduje wiosenki

    Mam pytanie,czy można zlikwidować jeden komin,ten co jest w garażu?

  20. #720
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar kyllu
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich

    Mam taką prośbę, bo wraz z żoną jesteśmy zainteresowani tym projektem wiosenki i bardzo chcielibyśmy obejrzeć go w rzeczywistości. Czy ktoś z podkarpacia mógłby pokazać nam domek?
    Bylibyśmy ogromnie wdzięczni .
    [email protected]

Strona 36 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony