dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: CZY BĘDZIECIE WYKONYWAĆ AUTOMATYCZNE NAWADNIANIE OGRODU

Głosujących
41. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK

    26 63,41%
  • NIE

    8 19,51%
  • NIE Z POWODU KOSZTU INSTALACJI

    7 17,07%
Strona 36 z 38
Pokaż wyniki od 701 do 720 z 751
  1. #701

    Domyślnie

    dałam ogłoszenie w lokalnej prasie i odezwało się parę osób. Jedna z osób napisał:
    "Prosimy o przygotowanie kopii projektu ogrodu wraz ze szczegółowym wykazem roślin oraz projektu nawadniania, który także powinien zawierać wykaz podstawowych elementów takich jak rodzaj i liczba zraszaczy, elektrozaworów, itd. Na ich podstawie, po zapoznaniu się z Pani oczekiwaniami, zostanie sporządzona dla Pani wycena inwestycji zawierająca cenę wszystkich materiałów" czyli że jednak będzie brał pod uwagę istniejący projekt nawadniania.

  2. #702
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A kto będzie odpowiadał, gdyby okazało się ze instalacja działa wadliwie?

    Jeśli twój projekt przewiduje wydajność zraszaczy dla konkretnego ciśnienia wody i wydajności źródła, a w rzeczywistości jest mniejsze niż zakładane, to na końcu linii zraszacz będzie pracował słabiej niż w założeniach projektowych i nie podleje wszystkiego.

    Ostrzegam, by to się nie skończyło jak opisywany tutaj przypadek taniego "posiania trawnika", gdzie ustalony sposób realizacji zadania uniemożliwił praktycznie możliwość reklamacji

  3. #703

    Domyślnie

    nie chodzio to by było to zrobione najniższym kosztem, tylko dobrze. stąd pytanie bo nie wiem o co pytać ewentualnego wykonawce. Czyli po pierwsze i najważniejsze to zbadanie ciśnienia?

  4. #704
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    najważniejsze to to, by ktoś wziął odpowiedzialność za prawidłowe funkcjonowanie systemu nawadniania i dał gwarancję.

    Ciebie nie powinno interesować ciśnienie, wydajność, czy liczba zraszaczy, tylko efekt.

    Przypatrz się temu sformułowaniu:
    Prosimy o przygotowanie kopii projektu ogrodu wraz ze szczegółowym wykazem roślin oraz projektu nawadniania, który także powinien zawierać wykaz podstawowych elementów takich jak rodzaj i liczba zraszaczy, elektrozaworów, itd. Na ich podstawie, po zapoznaniu się z Pani oczekiwaniami, zostanie sporządzona dla Pani wycena inwestycji zawierająca cenę wszystkich materiałów

    Po co w tym tekście jest stwierdzenie "Pani oczekiwania"? Przecież jest projekt. Mi to wygląda na furtkę - w razie pretensji będą się zasłaniać "Ale przecież tak Pani chciała"

    Jak masz gotowy projekt to równie dobrze możesz go wysłać do dystrybutora systemu Toro i zrobi ci wycenę bez płacenia za pośrednictwo. Albo ściągnąć cennik i samemu sobie wycenić materiały.
    Tobie będzie tylko wówczas zależeć na znalezieniu kogoś, kto to złoży w całość.

  5. #705

    Domyślnie

    hm... do tego projektu ja mam też zestawienie materialowe i przypuszczam cenę detaliczną materiałów. Ale skoro piszesz ze taki projekt nie koniecznie musi iść w parzez z jakością/wydajnościa systemu to może faktycznie nie mówić nic o projekcie instalacji tylko bazować na projekcie roślinnym?

  6. #706
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A może po prostu zapytaj wykonawce projektu czy udzieli gwarancji na system zbudowany wg. jego projektu

  7. #707

    Domyślnie

    Elfir pytasz poważnie czy żartujesz bo nie odczytałam intencji?

  8. #708
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    poważnie. Bo ciebie tylko to powinno obchodzić - prawidłowe działanie.

  9. #709

    Domyślnie

    ach gdyby nie to że firma która mi projektowała ma długie terminy (pomijam cenę...) to napewno chcialabym żeby to oni zrobili, ale nie uśmiecha mi się czekac długo na realizację...

  10. #710
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wszystkie firmy, które je znam, zakładające nawadnianie, robią projekt nawadniania gratis na podstawie projektu ogrodu, do usługi zakładania nawadniania.

  11. #711
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Greenea

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam, pozwolę sobie napisać coś z punktu widzenia wykonawcy. Jak już wspomnieliście, żadna firma nie da gwarancji na wykonany system, jeżeli projekt nie będzie pochodził z ich biura z drugiej jednak strony każda poważna firma, chcąc uniknąć ew. problemów, powinna zainwestować trochę czasu i po Twoim telefonie przysłać człowieka, który zbada ciśnienie i przepływ, weźmie kopię projektu nawadniania i jeżeli zauważy jakieś nieprawidłowości to automatycznie naniesie poprawki i po takich zabiegach dopiero w pełni wyceni system wraz z instalacją i oczywiście pełną gwarancją. Jeżeli nie zaakceptujesz ich oferty to oczywiście nie poinformują Ciebie dokładnie co ich zdaniem było nie tak i nie przekażą poprawionego projektu ale nic nie powinno to Ciebie kosztować. Odnośnie marki Toro, jest to jedna z czołowych firm na rynku więc nie ma potrzeby przeprojektowywać całego systemu.

    Pozdrawiam,
    Sławek

  12. #712
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Ja również jestem wykonawcą systemów i teraz jak buduję własny dom to również projektuję system nawadniania do ogrodu a mam co podlewać bo 32 ary. Tak naprawdę najważniejszy jest właśnie projekt i słusznie Elfir zauważyła że pierwsza sprawa to ciśnienie i wydatek. Nie wykonujemy systemów z cudzych projektów ale za to na każdy swój system dajemy w zależności od wielkości i stopnia złożoności 3-5 lat gwarancji - czego nie robi chyba żadna firma. Limitują nas troszkę gwarancje producentów które sa najczęściej na 2 lata. Co do wyboru producenta - polecić można 3 firmy - w pierwszej kolejności - dość drogi Rain Bird - my go używamy bo to taki mercedes wśród systemów, potem Hunter i Toro. I rzeczywiście są niezawodne a mam porównianie z tańszymi systemami bo serwisujemy takie systemy po naszej konkurencji i często zdarza się wymiana lub jakiś przeciek - często wina instalatora ale równie często słabej jakości produktu. Na takiej instalacji się nie oszczędza bo wykopywanie systemu do wymiany za jakiś czas to mało fajne zajecie. Żeby nie było że oczerniam inne firmy - są tez dobrze działajace tanie systemy- zdarzają sie Tak jak stwierdził Greenea moze nie ma potrzeby przeprojektowania ale każdy instalator ma swoje rozwiązania i szczerze mówiąc my przeprojektowujemy każdy system wg własnego już dość dużego doświadczenia . W razie pytań technicznych służę pomocą

    Ps. Elfir
    wszystkie firmy, które je znam, zakładające nawadnianie, robią projekt nawadniania gratis na podstawie projektu ogrodu, do usługi zakładania nawadniania.
    ja nie wierze w takie cuda i przestrzegam przed tym klientów. Nikt nie robi projektów za darmo nawet jesli potem realizuje system nawadniania. Czy ty też pracujesz charytatywnie ?? Jeśli ktoś mówi że projekt jest gratis to tak czy inaczej doliczy go w robociźnie albo "ukryje" w materiałach. Szanujący sie projektant i przede wszystkim dobry fachowiec nie odda kilku/ kilkunastu lat doświadczenia za darmo.

  13. #713
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Oczywiście, że w jakiś sposób jest to ukryte w kosztach wykonania instalacji, ale po prostu firmy nawet nie biorą pod uwagę podawania osobnej ceny projektu nawadniania gdy obliczają koszt instalacji, bo co przyjdzie klientowi z samego projektu?
    Projekt zamawia się w zasadzie tylko, gdy się chce instalację wykonać samemu.
    Jeśli się zamawia pełną instalację z montażem, to klienta w zasadzie interesuje cena ostateczna całości a nie jej poszczególne składniki.

    Analogicznie, kiedy zamawiam usługę polegająca na wymurowaniu domu, czy firma ma mi podawać osobno informacje: wynagrodzenie, transport, materiał, podatki.
    Nie - mnie interesuje, za ile wykona swoją robotę i czy udzieli na to gwarancji.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 10-03-2012 o 17:11

  14. #714
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Oczywiście, że w jakiś sposób jest to ukryte w kosztach wykonania instalacji, ale po prostu firmy nawet nie biorą pod uwagę podawania osobnej ceny projektu nawadniania gdy obliczają koszt instalacji, bo co przyjdzie klientowi z samego projektu?
    Projekt zamawia się w zasadzie tylko, gdy się chce instalację wykonać samemu.
    Jeśli się zamawia pełną instalację z montażem, to klienta w zasadzie interesuje cena ostateczna całości a nie jej poszczególne składniki.

    Analogicznie, kiedy zamawiam usługę polegająca na wymurowaniu domu, czy firma ma mi podawać osobno informacje: wynagrodzenie, transport, materiał, podatki.
    Nie - mnie interesuje, za ile wykona swoją robotę i czy udzieli na to gwarancji.
    Czyli zgadzamy się z tym że nie ma gratisów ?? "PROJEKT GRATIS" to statek widmo ale wracając do systemu ana-76; dobrze zmierzone parametry, dobrze zaprojektowany, dobrze podzielony na sekcje z uwzględnieniem spadków terenu, wiatrów, stron świata i roślinności, dobrze zmontowany i na najlepszym sprzęcie - SYSTEM NIE DO ZDARCIA.

    Jeśli szukasz wykonawcy to w kilku rejonach Polski znam solidnych fachowców, pracują w obrębie 100 km od swoich siedzib więc może o ciebie jakis zahacza. Jeśli powierzasz wykonanie innej ekipie niż ta która robiła projekt systemu to lepiej nie wprowadzać zamieszania i zlecić projekt wykonawcy który jesli zna sie na rzeczy to parametry źródła wody zmierzy w pierwszej kolejności.

  15. #715

    Domyślnie jakiej firmy system nawadniający?

    planuje zrobienie samodzielnie systemu nawadniania - ok 100 tuj (tutaj pewnie jakiś wąż kroplujący) + jakieś zraszacze na ok 400-500 trawnika; woda z wodociągi rura calowa o ciśnieniu ok 5 bar; jakiej firmy wybrać system?

  16. #716
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Masz już ponad 300 postów i nie wiesz, że pytania zadaje się we właściwych działach?
    Że jest coś takiego jak wyszukiwarka i można sobie wyszukać odpowiedz?
    Jak chociażby tu:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...%87-uwag%C4%99 - łączę tematy i przenoszę do działu "Ogrody"
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 14-03-2012 o 13:55

  17. #717
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a tutaj jak zrobić samodzielnie, kiedy już wybierze się firmę:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nstalacj%C4%99

    A tutaj o wyborze źródła wody do podlewania:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...%C3%B3wk%C4%99

    A jak zdecydujesz się na studnię to kolejny temat:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...lewania-ogrodu
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 14-03-2012 o 14:42

  18. #718
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Podpowiem, że zraszacze, kroplowniki, złączki i sterownik wybrać firmowe (najlepsze firmy to izraelskie i amerykańskie: Rain Bird, Hunter, Toro) a rury i węże z najbliższego marketu.

  19. #719

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Czyli zgadzamy się z tym że nie ma gratisów ?? "PROJEKT GRATIS" to statek widmo ale wracając do systemu ana-76; dobrze zmierzone parametry, dobrze zaprojektowany, dobrze podzielony na sekcje z uwzględnieniem spadków terenu, wiatrów, stron świata i roślinności, dobrze zmontowany i na najlepszym sprzęcie - SYSTEM NIE DO ZDARCIA.

    Jeśli szukasz wykonawcy to w kilku rejonach Polski znam solidnych fachowców, pracują w obrębie 100 km od swoich siedzib więc może o ciebie jakis zahacza. Jeśli powierzasz wykonanie innej ekipie niż ta która robiła projekt systemu to lepiej nie wprowadzać zamieszania i zlecić projekt wykonawcy który jesli zna sie na rzeczy to parametry źródła wody zmierzy w pierwszej kolejności.
    he ja nie powiedzialam że projekt instalacji był gratis, a ża dołaczony do projektu ogrodu więc byl wliczony w te 3zl za m2. Zdaje sobię sprawe że nikt nie robi nic za darmo bo każdy z czegos żyć musi
    Jestem z podlasia okolice Łomży więc jeśli mógłbyś mi kogoś polecić to ja jestem chętna

  20. #720
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    projekt ogrodu za 3 zł/m2?
    Ja chyba za mało się cenię

Strona 36 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony