dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alirc

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    5

    Domyślnie Posadzka a ścianka z suporeksu

    Witam. Mam taki problem: ojciec postawił mi ściankę działową z suporeksu na posadzce. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie to, że posadzka ma grubość 8cm, pod nią jest styropian 15cm i następnie strop. Po postawieniu ścianki dowiedziałem sie że pod posadzką jest styropian, a w tym styropianie położone są plastikowe rurki od grzejników, które przecinają sie w jednym miejscu ze ścianą działową.

    Ściana działowa ma długość 4m, wysokość 2.65m i dzieli pokój na dwie równe części. Suporeks ma wymiary grubość 80x24x59.

    Moje pytanie brzmi: czy posadzka wytrzyma napór tej ściany działowej, czy mi się zapadnie? Czy jest jakaś możliwość wzmocnienia tej ścianki, aby mi sie nie zapadła i nie zgniotła rurek od grzejników?
    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi...
    Ostatnio edytowane przez alirc ; 30-03-2012 o 23:11

  2. #2

    Domyślnie

    Zrozumiałem, że ściana ma grubość 24 cm.
    Rurki być może zgniecie, ale tylko trochę moim zdaniem nic im się nie stanie.
    Bardziej bym się bał że posadzka się ugnie i popęka.
    Żeby cię to nie dręczyło, mógłbyś na przykład wykuć ze cztery dziury w posadzce, tuż przy ścianie , wydłubać styropian i wsadzić coś pod nią, jakiś kawałek dwuteownika stalowego czy co tam masz pod ręką.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alirc

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ściana ma grubość 8cm.

    Pomogłoby jakbym podciął ścianę w kilku miejscach i podłożył tam blachę o większej szerokości niż ściana?
    Albo przymocował większe kątowniki do mojej ścianki i posadzki?

  4. #4

    Domyślnie

    tylko 8 cm z gazobetonu?
    Daj spokój. To tak jakby 6 osób stanęło w tym pokoju. Nie pęknie ci podłoga tylko dlatego że kilka osób przyjdzie do ciebie w odwiedziny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony