dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 48 z 104
Pokaż wyniki od 941 do 960 z 2078
  1. #941
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Laki_88

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Mielec
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ja podjołem się położenia papy i perlito-gipsu. Mysle, że to jedno z lepszych wyjść.

    Wszystko robie sam z pomocą dziadka i idzie w miarę... papę kładłem zupełnie sam i też dało radę. próbowałem nawet znaleźć jakąś solidniejszą firmę, ale nikt poważny w moim rejonie nie chciał się tego podjąć (Podkarpacie).

    Teraz mam takie pytanko. Czy uzasadnione będzie położyć na wierzch folię?? Czy lać bezpośrednio wylewkę?

    ps. Oczywiście w miejscach gdzie będzie podłogówka, czyli wszędzie prócz sypalni, poziom jest niższy i na wierzch idzie ten styro do podłogówki.

  2. #942

    Domyślnie

    Cytat Napisał Laki_88 Zobacz post
    Ja podjołem się położenia papy i perlito-gipsu. Mysle, że to jedno z lepszych wyjść.

    Wszystko robie sam z pomocą dziadka i idzie w miarę... papę kładłem zupełnie sam i też dało radę. próbowałem nawet znaleźć jakąś solidniejszą firmę, ale nikt poważny w moim rejonie nie chciał się tego podjąć (Podkarpacie).

    Teraz mam takie pytanko. Czy uzasadnione będzie położyć na wierzch folię?? Czy lać bezpośrednio wylewkę?

    ps. Oczywiście w miejscach gdzie będzie podłogówka, czyli wszędzie prócz sypalni, poziom jest niższy i na wierzch idzie ten styro do podłogówki.
    Podobnie jak Ty kładłem papę sam, jak również perlit z gipsem mieszałem i rozkładałem sam.
    Mamy ogrzewanie mieszane. tam gdzie podłogówka jest styro z podziałką.
    W pomieszczeniach bez podłogówki jest zrobiona wylewka pół sucha z miksokreta- bez folii.
    Perlit z gipsem ma wiązać ewentualną wilgoć jeśli taka się tam pojawi.

    Najlepiej jak wylewka będzie zacierana ręcznie.
    Nie jest może wizualnie tak efektowna, ale zraszasz ją podobnie jak perlit i wilgoć wnika w całą warstwę.
    Przy zacieraniu maszynowym szkliwi i przypala sie wierzchnia warstwa, przez co nie pozwala nawilżyć betonu głębiej.
    Efekt końcowy i tak jest przykryty warstwą terakoty,paneli itp.

  3. #943
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Laki_88

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Mielec
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Czyli generalnie robię tak samo też miksokret, raczej będzie zacierany maszynowo. tylko sie tak z tą folią własnie musiałem dopytać.

    I jeszcze jedna sprawa. Perlit, mieszam go worek na 30kg gipsu budowlanego (dolna warstwa 15kg), ale mimo to nie jest super wytrzymały, to znaczy niby da sie chodzić, ale miejscami pęka lub coś. To normalne, czy może więcej wody, bo sam nie wiem czy wystarczająco zrosiłem..

    I ostatnie. Ile, jeśli w ogóle siadła/opadła wylewka ostatecznie??

  4. #944

    Domyślnie

    Cytat Napisał Laki_88 Zobacz post
    Czyli generalnie robię tak samo też miksokret, raczej będzie zacierany maszynowo. tylko sie tak z tą folią własnie musiałem dopytać.

    I jeszcze jedna sprawa. Perlit, mieszam go worek na 30kg gipsu budowlanego (dolna warstwa 15kg), ale mimo to nie jest super wytrzymały, to znaczy niby da sie chodzić, ale miejscami pęka lub coś. To normalne, czy może więcej wody, bo sam nie wiem czy wystarczająco zrosiłem..

    I ostatnie. Ile, jeśli w ogóle siadła/opadła wylewka ostatecznie??
    U mnie było podobnie.
    Ja robiłem próby, mieszałem w różnych proporcjach, 15; 20; 25; 30kg na worek.
    Doszedłem do wniosku, że trzeba dokładnie wymieszać i dużo zraszać (nie lać)
    Najlepsza proporcja wg.mnie to 20-25kg
    Niby gips szybko wiąże, ale jednak lepszy efekt dał czas.
    Ostateczną wylewkę robiłem po ok 4 tygodniach.
    Mimo moich obaw, ekipa od wylewk spokojnie chodziła i praktycznie nic sie nie zarywało.
    Ostatnio edytowane przez jwak ; 28-03-2012 o 05:14

  5. #945
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    moncik

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    49
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    My już zakupiliśmy perlit i zamierzamy zrobić 10 cm w perlicie, zamiast styropianu. Hydraulik z pewnymi oporami, ale już rozmieszcza rurki z wodą na 5 cm. Będzie też cyrkulacja, zobaczymy, czy to była dobra decyzja.

  6. #946
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Powodzenia z tym perlitem, i nie zniechęcajcie się po kilku dniach
    Ja osobiście mam zamiar pójść w pur. A co wyjdzie zobaczymy.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #947
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    moncik

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    49
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    O PUR też myślę, ale żeby uszczelnić strop. Jestem w trakcie badania rynku Ale o ile perlit jako zamiennik styro na chudziak wychodzi względnie ok cenowo, o tyle obawiam się, że PUR mnie zabije ceną

  8. #948

    Domyślnie

    Cytat Napisał moncik Zobacz post
    My już zakupiliśmy perlit i zamierzamy zrobić 10 cm w perlicie, zamiast styropianu. Hydraulik z pewnymi oporami, ale już rozmieszcza rurki z wodą na 5 cm. Będzie też cyrkulacja, zobaczymy, czy to była dobra decyzja.
    U nas hydraulicy mieli robić instalacje i ocieplenie.
    Gdy zobaczyli jak wygląda robota przy perlicie, zrezygnowali z ocieplania.
    Brak było chętnych do podjęcia się tej pracy.
    Musiałem zrobić to sam.

  9. #949
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    moncik

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    49
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał jwak Zobacz post
    Brak było chętnych do podjęcia się tej pracy.
    Musiałem zrobić to sam.
    To się zgadza. "Własnymy ręcamy" będziemy to robić. Jakaś ekipa z pewnością by to zrobiła, ale za jaką cenę?

  10. #950
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Laki_88

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Mielec
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Właśnie zakończyłem prace związane z perlitem, w najbliższym czasie może dodam jakieś zdjęcia. Ogólnie warstwa ma 18cm tam gdzie nie ma podłogównki i 15 tam gdzie ona będzie. Nie obyło się bez problemów, ale ogólnie jestem bardzo zadowolony .
    Jeżeli chodzi o papę to jest w niej kilka niedociągnięć, mam nadzieję, że nie wpłynie to zbyt negatywnie na całość prac.

  11. #951
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał moncik Zobacz post
    O PUR też myślę, ale żeby uszczelnić strop. Jestem w trakcie badania rynku Ale o ile perlit jako zamiennik styro na chudziak wychodzi względnie ok cenowo, o tyle obawiam się, że PUR mnie zabije ceną

    Nie mówimy o tym samym pur, chodziło mi o pur w proszku od pigeona za darmo.
    Natomiast odnośnie ocieplenia stropów nim to np mój brat zrezygnował, taki pur się świetnie pali, w podłogę ok ale w strop to tez bym się zastanowił.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  12. #952

    Domyślnie

    Witam
    a ile byście proponowali ocieplenia podłogi w piwnicy? Głębokość 150 cm. Rozpatruję PUR, proszek PUR, perlit, XPS. Zaintrygował mnie pomysł z perlitem, w moim jednak przypadku walka się toczy o każdy centymetr wysokości, Wybrałem wszystko z piwnicy, zszedlem z chudziakiem do poziomu spodu ławy fundamentowej. Jeśli zmieszcze się z izolacją i wylewką ( podłogówka) w 20 centymetrach ( czyli ok 10cm poniżej izolacji poziomej na fundamencie tak na marginesie) to wówczas piwnica wychodzi mi na gotowo 2,15, czyli bez szału.

    Czytam ten wątek o podłodze na gruncie, nie wiem niestety, na ile w głębokiej piwnicy należy mocno walczyć o lambdę tego co pod wylewką.

    Ściany od zewnątrz ocieplone styrodurem 8cm, niestety dwie ściany docieplone w dół tylko do izolacji poziomej, na dwóch następnych styrodur pociągnięty niżej, aż do spodu ławy, czy w związku tym jakoś izolować cieplnie wylewkę od fundamentu?

    ps. Budynek remontowany a nie budowany od podstaw. Piwnica ma pełnić funkcje mieszkalne.

    plumbum
    Ostatnio edytowane przez plumbum ; 02-04-2012 o 14:29

  13. #953
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja kombinuje dać 0,5-1m.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  14. #954
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Także doceniłem pur od Pigeona i zrezygnowałem z perlitu. Czekam właśnie na dostawę drugiego tir-a.

  15. #955
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    "Ściany od zewnątrz ocieplone styrodurem 8cm, niestety dwie ściany docieplone w dół tylko do izolacji poziomej, na dwóch następnych styrodur pociągnięty niżej, aż do spodu ławy, czy w związku tym jakoś izolować cieplnie wylewkę od fundamentu?

    ps. Budynek remontowany a nie budowany od podstaw. Piwnica ma pełnić funkcje mieszkalne. "

    Stało się...
    Chyba dało się to lepiej zrobić.
    Jak ta piwnica ma być ogrzewana?

    Adam M.

  16. #956

    Domyślnie

    A co myślicie na temat puru od Pigeona, jako izolacja stropu monolitycznego, na niezamieszkałym poddaszu domu parterowego? Mógłbym dać go około 40-50cm.
    Rozumiem że obawy, że jest łatwopalny, tyczyły się stropu lekkiego?

  17. #957
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bullineczka

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    RSR
    Posty
    133
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Co myślicie o podkładzie ze stłuczki szklanej (zagęszczona warstwa ok 10cm tłuczone butelki itp) pod chudziakiem? Materiał tani jak guziki

  18. #958
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Materiał na strop i podłogę jest super. U mnie część poddasza jest użytkowa a część nieużytkowa. W nieużytkowej idą kanały wentylacji mechanicznej, to wszystko będzie zasypane tym materiałem na grubość 70cm i przykryte szczelnie warstwą betonu.

  19. #959
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bullineczka Zobacz post
    Co myślicie o podkładzie ze stłuczki szklanej (zagęszczona warstwa ok 10cm tłuczone butelki itp) pod chudziakiem? Materiał tani jak guziki
    Pomysł wydaje się dobry, chociaż guziki mogłyby być lepsze

  20. #960

    Domyślnie

    A czy jest sens izolować jak na załączonym, mocno poglądowym, obrazku? Ogólnie mam dość wysokie ściany fundamentowe (1,6m), a co za tym idzie do zasypania jakieś 100m3 (brak piwnicy) ... No i dylemat... "Strop"/podłoga na gruncie to 10 cm betonu z siatką fi 8mm, oczko 150mm. Co pod nią. Pospółka, czy może warstwa izolacji...

Strona 48 z 104

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony