dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 100 z 268
Pokaż wyniki od 1.981 do 2.000 z 5350
  1. #1981
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lilly20
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    182

    Domyślnie

    ki9 budujecie piękny domek, bardzo mi się podoba

  2. #1982
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lilly20
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    182

    Domyślnie

    My też nie budujemy dużego domu nie mamy piwnic i uważam to za słuszną decyzję i cieszę się, że ich nie robiliśmy... my się pniemy bardzo w górę, mamy dom piętrowy, najpierw byliśmy zdecydowani na parterówkę, tylko liczą koszty domu piętrowego a parterowego ( biorąc pod uwagę cały czas powierzchnię domu, okolice 180m2 użytkowej ) zdecydowaliśmy się na piętrowy.

  3. #1983
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    nas fundamenty tez nieźle pociągną, już poszło 35m3 betonu a gdzie tam do końca
    U mnie wyliczono ok 75m3. Ale ja mam jeszcze wieniec na bloczkach.
    Czy beton brałeś na 8 czy 23% VAT?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  4. #1984
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Danonki
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    533

    Domyślnie

    nam na fundamenty poszło 18m3 B20 i 15m3 B15 czyli razem 33m3 - musimy jeszcze zalać taras, ale to dopiero jak przyjadą gruchy zalewać strop, a do tego czasu jeszcze chwilka

    Pchełka Danonków
    komentarze

    START 28.03.2012
    SSO 17.05.2012, SSZ 09.09.2012 (bez bramy garażowej), 17.10.2012 (jest brama garażowa)
    ocieplenie zewnętrzne i elewacja 19.10.2012,
    mieszkamy od 26.10.2012 (ale tylko na parterze, poddasze jest jeszcze niewykończone)

  5. #1985
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monia4

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-461
    Posty
    38

    Domyślnie

    Witam,
    W połowie maja rozpoczynamy budowę k.Poznania.Jaki może być koszt rekuperacji do naszego domu.Nasz wykonawca powiedział,że wg niego 35 tyś. Czy ta kwota jest realna? czy mam szukać innej wyceny? Dom ma 210 m2 pow. użytkowej.
    Proszę o konkretną odp. może być od razu z namiarami na firmy.

  6. #1986
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Rozumiem że z GWC i to markowym. Bo jak samo reku to to nawet za dobre markowe coś mi się wydaje że dużo.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  7. #1987
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wykonawca mocno przesadził.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  8. #1988
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Danonki
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    533

    Domyślnie

    Mam pytanie.
    Pokoje mają mieć wysokość 265cm, okna wys.150cm - na jakiej wysokości najlepiej zrobić okna? 80-90cm? Wyżej ? Ile powinno zostać pod sufitem aby było ładnie i funkcjonalnie?

    Pchełka Danonków
    komentarze

    START 28.03.2012
    SSO 17.05.2012, SSZ 09.09.2012 (bez bramy garażowej), 17.10.2012 (jest brama garażowa)
    ocieplenie zewnętrzne i elewacja 19.10.2012,
    mieszkamy od 26.10.2012 (ale tylko na parterze, poddasze jest jeszcze niewykończone)

  9. #1989
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    90 to chyba max. Blaty są na wysokości coś około 80cm a parapet okienny tuż nad nimi więc zrobienie okna wyżej wydaje mi się że będzie głupio wyglądało. A raczej wszystkie okna aby było ładnie powinny być na tej samej wysokości - przynajmniej ich górna krawędź
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 12-04-2012 o 14:16
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  10. #1990

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    U mnie wyliczono ok 75m3. Ale ja mam jeszcze wieniec na bloczkach.
    Czy beton brałeś na 8 czy 23% VAT?
    brałam z 23%
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  11. #1991
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ulka76

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Okolice Rzeszowa
    Posty
    53

    Domyślnie

    Witam!!!
    U nas do przodu ( chociaż ciągle coś nieprzewidzianego wypadnie)
    Wczoraj geodeta wytyczył domek...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dom rododendronek 032.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	111065

  12. #1992
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Atlanta
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    106

    Domyślnie

    U mnie okno kuchenne będzie na wysokości minimum 95 cm bo i blaty w kuchni będą wyżej. Musisz dopasować sobie do wzrostu, ja mam 175 cm. Zastanawiam się jeszcze nad parapetem w kuchni robić czy nie, wtedy okno jeszcze się podniesie.

    Ulka przełomowa chwila Okolicę macie piękną!

  13. #1993

    Domyślnie

    nom to mamy problem KALENICA
    byłam dziś u projektanka, który ma zmienić kotłownię i stwierdził, że być może projekt jest nieodpowiedni na działkę, którą mamy, otóż dom ma dwie kalenice (projekt M77) jedna z nich równoległa, druga prostopadła do drogi. w WZ zapisane jest że "kalenica równoległa do drogi" (nie ma słowa główna)dach dwu lub wielospadowy, poza tym byliśmy pytać urzędnika w naszym Urzędzie Miejskim- stwierdził, że powinno być dobrze. co o tym sądzicie??? czy ktoś z Was miał podobny problem??

  14. #1994
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ewiczka_73
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Chwaszczyno
    Kod pocztowy
    80-209
    Posty
    28
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie Witam wszystkich budowniczych

    Witam wszystkich,
    My tez zaliczamy sie do grona bocianków. Zaczęliśmy budowę domu szkieletowego w okolicach Gdańska. Mamy już za sobą cała papierologię. Przed swiętami ekipa rozpoczęła wykonywanie płyty fundamentowej. Przy takiej szybkiej technologii płyta już gotowa. A mówiąc o kosztach fundamentów to faktycznie ręka boli od wydawania pieniedzy. My musieliśmy podnieść dom o 100-120 cm - poszło 800 t pospółki.

    Podrawiam wszystkich i życzę samych dobrych ekip oraz szybkich postępów prac na budowach.

    Ewa

  15. #1995
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monia4

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-461
    Posty
    38

    Domyślnie

    Witam,
    Plusfoto i autorus wielkie dzięki za szybką odp.Jednak proszę o kilka rad na co zwrócić uwagę,jakie rozwiązanie wybrać.Dom jest parterowy z użytkowym poddaszem.Jesteśmy laikami w tym temacie, więc każda podpowiedź będzie nieoceniona.

  16. #1996
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ja dostalem oferte reku (bez GWC) na 21 tys - dom o P.U. 156m2. Firma z gornej polki w okolicy Trojmiasta. W cenie projekt, instalacja, materialy, centralka.
    Patrzac na twoja cene to pewnie jest z GWC - jesli nie to szukaj firmy z bardziej realnymi cenami.

  17. #1997
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Marta&Zbyszek
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-814
    Dzielnica
    Grzybowice
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witamy serdecznie!

    Zaczynamy budowę domu Gracjan 2 z małymi zmianami. Mamy działkę ;P, pozwolenie na budowę i ekipę, która może zacząć na przełomie maja i czerwca. Narazie skupiamy się na zrobieniu fundamentów. Nasz majster kazał powoli rozglądać się za stalą i drewnem. Bylibyśmy wdzięczni, gdyby ktoś mogł Nas pokierować gdzie to się kupuje, jak zamawia i ogólnie gdzie są składy na śląsku. Pozdrawiamy serdecznie

  18. #1998
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia4 Zobacz post
    Witam,
    Plusfoto i autorus wielkie dzięki za szybką odp.Jednak proszę o kilka rad na co zwrócić uwagę,jakie rozwiązanie wybrać.Dom jest parterowy z użytkowym poddaszem.Jesteśmy laikami w tym temacie, więc każda podpowiedź będzie nieoceniona.
    Napisz co masz w ofercie to będziemy mogli to zweryfikować. Bez tego tylko gdybamy.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #1999

    Domyślnie

    napisałam dlugiego posta i przez przypadek go skasowałam

    witam wszystkich nowych bocianów


    ula no to juz powoli zbliża się ta wielka chwila

  20. #2000
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomanek4
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Markowice k.Poznania
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewiczka_73 Zobacz post
    Witam wszystkich,
    My tez zaliczamy sie do grona bocianków. Zaczęliśmy budowę domu szkieletowego w okolicach Gdańska. Mamy już za sobą cała papierologię. Przed swiętami ekipa rozpoczęła wykonywanie płyty fundamentowej. Przy takiej szybkiej technologii płyta już gotowa. A mówiąc o kosztach fundamentów to faktycznie ręka boli od wydawania pieniedzy. My musieliśmy podnieść dom o 100-120 cm - poszło 800 t pospółki.

    Podrawiam wszystkich i życzę samych dobrych ekip oraz szybkich postępów prac na budowach.

    Ewa
    Witam Ewiczka_73
    My też budujemy dom szkieletowy w olicach Poznania, fundamenty już wymurowane, podwalina położona, w przyszłym tygodniu ruszamy z konstrukcją, a propos ile płaciliście za kubik drewna i jakie to drewno stosujecie na konstrukcję? Może pochwalisz się też jaki to projekt? My budujemy wg projektu "szpak" biura MTM domy w stylu.
    Pozdrawiam serdecznie i również życzę powodzenie w przedsięwzięciu.
    Ostatnio edytowane przez tomanek4 ; 12-04-2012 o 21:47

Strona 100 z 268

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony