dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Fotonik

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    oj... kolega jest mocno teoretykiem...
    Pewnie tak ale nie do końca.
    A co ty Coulignon myslisz o chowaniu kanałów w skosach dachu.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    schowałem u siebie. Więc myśle dobrze.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Fotonik

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    schowałem u siebie. Więc myśle dobrze.
    Musiałeś kombinowć z paroizolacją , czy udało Ci się to ominąć ?

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Warstwy patrząc od strony dachu:

    Wełna 20 cm pomiedzy krokwiami . Potem rury fi 100 pod krokwiami. W tej samej warstwie wełna 10 cm. Stelaż + paroizolacja. Nic nie trzeba kombinować.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Fotonik

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Warstwy patrząc od strony dachu:

    Wełna 20 cm pomiedzy krokwiami . Potem rury fi 100 pod krokwiami. W tej samej warstwie wełna 10 cm. Stelaż + paroizolacja. Nic nie trzeba kombinować.
    Jest to jakieś wyjście.
    Jeszcze interesuje mnie gdzie masz centralę. Jest gdzieś podwieszona czy stoi na stropie?
    Wypytuję bo mam do ocieplenia wysoki strych i też chyba spróbuję schować te przewody(jeszcze się temu tematowi przyjrzę)
    Centralę chyba wyrzucę na wyższy poziom (strych ma dwa poziomy) będą dłuższe kanały ale nie będę miał
    tego całego badziewia od nogami.

    No dobra mam jescze trochę pytań ale to już kiedy indziej

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fotonik Zobacz post
    No , no !
    Ale się ktoś zaczerwienił.
    Chyba to temperatura dyskusji wzrosła....

    Wiedza teoretyczna nie oznacza braku wiedzy tak samo jak wiedza praktyczna.
    Moja wypowiedź nie stanowi próby udowadniania czegokolwiek więc słowo "podobno"
    jest tu jak najbardziej na miejscu.
    I czemu to stali bywalcy tak się denerwują. Po co to.?????
    Te termfleksy podobno jednak coś w sobie mają co by nie pisać.
    Czerwień jest bardzo ładnym kolorem.
    Jak chcesz coś uwodnić, to nie mów lub nie pisz "podobno". Jako inżynier i chyba projektant powinieneś wykazać się większa wiedzą.
    A co do termofleksów, nie udowadniaj ich nie przydatności, bo nie masz o WM zielonego pojęcia.

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fotonik Zobacz post
    Jest to jakieś wyjście.
    Jeszcze interesuje mnie gdzie masz centralę. Jest gdzieś podwieszona czy stoi na stropie?
    Wypytuję bo mam do ocieplenia wysoki strych i też chyba spróbuję schować te przewody(jeszcze się temu tematowi przyjrzę)
    Centralę chyba wyrzucę na wyższy poziom (strych ma dwa poziomy) będą dłuższe kanały ale nie będę miał
    tego całego badziewia od nogami.

    No dobra mam jescze trochę pytań ale to już kiedy indziej

    Mam dom z poddaszem uzytkowym i stryszkiem powstałym w przestrzeni pomiędzy jętkami a kalenicą. I tam mieszka sobie centrala, stojąc na podłodze z OSB
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kain

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Posty
    9

    Domyślnie

    Też uważam, że wszelkie elastyczne kanały nadają sie co najwyżej na przyłącza do skrzynek rozprężnych i to pod warunkiem, że są izolowane, mają szczelny wewnętrzny płaszcz oraz będziemy mieli dostęp w celu ich ewentualnej kontroli czy wymiany. Dlaczego ? to proste: zwykły spirofleks (dość sztywny) jest zwijany z paska blaszki aluminiowej o szczelności nie ma mowy. Inne produkty np, sonoducty, afo itp. są często wykonane jako tłumiące czyli dziurkowane od wewnątrz. W jaki sposób taki kanał nasiąka od środka (na wywiewie) tłumaczyć nie trzeba.

  9. #29

    Domyślnie

    spirówka też jest zwijana z paska
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    czyli jednak kanalizacyjne najlepsze.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  11. #31

    Domyślnie

    do spuszczania gówna, a feee...
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    no i właściwie nic nie zostało wjaśnione a ja za 3 miesiące będę montował kanały. Stawiałem na zwykłe flexy zatopione w wełnie stropu a tu klops ... dalej nie wiem co robić

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Co człowiek to szkoła. Ja dochodzę powoli do wniosku, że jednak zrobię kanały flex pod stropem drewnianym. Owinę zwykłego flexa folią do pakowania stretch, na to wełna 2 cm i znów folia. Ponieważ kanały będą musiały się schodzić do skrzynek rozprężnych, a te chcę (żeby nie obniżać sufitu za mocno) umieścić w stropie to część z nich (główne magistrale) będą szły w ociepleniu. Dlaczego tak?
    Otóż strop będzie z wiązarów, chodzenie po nim, układanie kanałów a potem manewrowanie wełną to zadanie dla alpinisty-grotołaza, druga rzecz ocieplenie w miejscach przejścia kanałów, w przypadku kładzenia ich w stropie zostało by bardzo zubożone, część kanałów będzie musiała iść w poprzek dolnego pasa wiązarów a więc nad kanałem zamiast 40 byłoby tylko 20cm wełny.

    Jedyne co przemawia do mnie za montażem ich w warstwie ocieplenia to łatwiejszy dostęp w razie awarii ale to już chyba dmuchanie na zbyt zimne. Ponieważ boje się wykraplania pary wodnej w kanałach w przypadku wprowadzenia gorącego letniego powietrza i słabej sprawności reku (też chuchanie na zimne) oraz przenoszenia dźwięków, dlatego owinę zwykłego flexa wełną.

    Co powiecie na takie rozwiązanie?

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Co powiecie na takie rozwiązanie?
    Kanaly mozna po prostu zaizolowac KLIMAFIX, welna jednostronnie pokryta alu.
    Podobno skrzynki rozprezne powoduja halas spowodowany rozprezaniem powietrza, lepiej umiescic 2 zwykle anemostaty polaczone trojnikiem 45 stopniowym.

    Mam pewien pomysl poniewaz bede wykonywal WM w domu na wsi (na naprawde CICHEJ wsi) daze do maksymalnej minimalizacji halasu generowanego przez WM. A wiec odrazu za wylotem jak i wlotem do rekuperatora (poddasze) na kanalach 200mm ocynk planuje zastosowac okolo 1,5 m (a moze wiecej?) elestycznego izolowanego przewodu termoflex zagiety o okolo 90 stopni (czy moze wiecej ? a moze grubszy i wykonac 1 petle?) Przy rozdzielaczu parter-pietro zamierzam wykonac 1 petle wygluszajaca i rownowarzaca opory przeplywu na kanale tloczacym i ssacym na poddasze, czy to dobre rozwiazanie?. Zastanawiam sie tez czy kolana w dostepnych miejscach wykonac z rury spiro ktora ma przetloczenia, czy takie kolana beda cichsze od stalowych? Zamierzam kanaly nawiewne do pomieszczen na parterze umiescic w pionach przez pjetro na poddasze dzieki czemu nie ma kolan bezposrednio przy anemostatach nawiewnych ktore to kolana przyczyniaja sie w najwiekszej mierze do emisji halasu (i to zazwyczaj sa to kolana 90 stopniowe czyli wogole niepolecane w tego typu instalacjach), czy takie rozwiazanie bedzie dobre??? natomiast wyciag juz standardowo na parterze z 1 pionem na poddasze z tym ze na wyciagach skrzynki (nazwijmy je sprezne)z 2,3 anemostatami wyciagowymi. Kolektory zbiorcze zamierzam wykonac prostokatne z aerodynamicznym przejsciem na kanaly okragle aby zminimalizowac zawirowania powietrza i opory...
    REKUPERATOR home made na kupionym wymienniku i wentylatorach, z tym ze do skrzynek z wentylatorami chcialbym wlozyc maty wygluszajace akustyczne takie z gorkami trojkatnymi. Z gory dziekuje za uwagi i ewentualne rady...
    Ostatnio edytowane przez WVIP ; 26-04-2012 o 18:33
    Technik budowlany, ekspert w dziedzinie nowoczesnego budownictwa pasywnego minimalnym kosztem.

  15. #35

    Domyślnie

    a co ty tak wygrzeczniałeś hę?
    nawet tą zabawną stopkę zmieniłeś, pouczałeś tu wszystkich
    Cytat Napisał WVIP Zobacz post
    Mam dosc uzerania sie z wami i tlumaczenia co i jak bo to jak grochem o sciane...
    chwaliłeś się "ciężką szkołą architektoniczną" i "kosmicznymi" instalacjami wm o których nikomu się w twoim mniemaniu nie śniło tu na forum, gdzieś zginęły te przechwałki, pokasowałeś?
    teraz zadajesz proste pytania, co się zmieniło?
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Dostał wciry na forum to i spokorniał.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofLis2 Zobacz post
    Dostał wciry na forum to i spokorniał.
    Człowiek uczy sie cale zycie, po co piszecie te epitety? moze wniesiecie cos do tematu zamiast mnie przesladowac?
    A poniewaz planuje zbudowac najcichsza i najlepsza wentylacje mechaniczna na swiecie rodza sie pytania... dywagacje... czy anemostaty na wyciagach sa wogole potrzebne skoro przeplyw bedzie sterowany przepustnica umieszczona przy skrzynce zbiorczej, czy bez anemostatu bedzie ciszej? gdy kanal bedzie zakonczony tylko dysza? a najblizsze kolano bedzie oddalone od dyszy okolo 3 metrow? wydaje mi sie ze powinno byc ciszej...
    Technik budowlany, ekspert w dziedzinie nowoczesnego budownictwa pasywnego minimalnym kosztem.

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Jak zaczniesz Ty coś wnosić do dyskusji zamiast swoich niepopartych niczym teorii, nikt złego słowa w Twoją stronę nie skieruje.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  19. #39

    Domyślnie

    OK czy takie rozwiazanie bedzie lepsze od anemostatu?
    Obudowa wygluszona materialem dzwiekochlonnym od srodka.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nawiew2.JPG
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	34,3 KB
ID:	113628  
    Ostatnio edytowane przez WVIP ; 27-04-2012 o 16:08
    Technik budowlany, ekspert w dziedzinie nowoczesnego budownictwa pasywnego minimalnym kosztem.

  20. #40

    Domyślnie

    jeśli będziesz się trzymał szybkości przepływu to anemostaty nie mają prawa wydawać żadnych dźwięków, ale kombinować też możesz tyle że ciszej nie będzie
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony